CHP Yönetimi’nden Soğucaklılar’a ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez beraberinde belediye meclis üyeleri ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Soğucaklılar Köyü Derneği’ne ziyarette bulundu. Yaklaşık 1 saat süren ziyarette Dernek Başkanı Ertekin Memiş dernek olarak gerçekleştirdikleri faaliyetlerden bahsederken CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez, Çerkezköy’de vatandaşların birlik ve beraberlik içerisinde yaşamasında sivil toplum örgütleriyle derneklere çok önemli görevler düştüğünü söyledi.

CHP Yönetimi’nden Soğucaklılar’a ziyaret
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Cumhuriyet Halk Partisi’nin nisan ayında yapılan kongresinde İlçe Başkanlığına seçilen Metin Dönmez, yeni İlçe Yönetimi ile birlikle sivil toplum örgütleri ile derneklere yönelik başlattığı ziyaretleri sürdürüyor.
SOĞUCAKLILAR DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİLER
CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez beraberinde belediye meclis üyeleri ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte önceki akşam saat 20.30’da Vize Soğucak Köyü Dayanışma Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneği’ne ziyarette bulundu. Namık Kemal Bulvarı’ndaki dernek merkezinde gerçekleştiren ziyarette CHP’li heyeti Dernek Başkanı Ertekin Memiş, dernek yönetim kurulu ile dernek üyeleri karşıladı.
CHP’LİLER DERNEK YÖNETİMİ KARŞILADI
Yaklaşık 1 saat süren ziyarette Vize Soğucak Köyü Dayanışma Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Ertekin Memiş ziyaretlerinden dolayı CHP heyetine teşekkür ederek, dernek olarak gerçekleştirdikleri sosyal ve kültürel faaliyetlerden bahsetti. Vize Soğucak Köyü Dayanışma Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneği olarak 1995 yılında İstanbul merkezli kurulduklarını anlatan Ertekin Memiş, 21 Mart 2012’den itibaren de Çerkezköy merkezli faaliyet gösterdiklerini söyledi.
MEMİŞ YAPTIKLARI FAALİYETLERİ ANLATTI
17 yıllık dernekçilik dönemlerinden çeşitli soysal ve kültürel çalışmalar gerçekleştirdiklerini kaydeden Memiş, “köyümüzün cami, yol ve çeşitli onarım işlerine katkıda bulunuyoruz. Muhtarlığın tüzel kişiliğine ait 11 dönüm alanda ceviz ağacı yetiştiriyoruz. Bugün ceviz ağaçları ürün vermeye başladı. Elde edilen ürünü satıp derneğimize gelir elde ediyoruz’’ diye konuştu.
“ZİYARETLERİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ’’
CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez, yeni yönetim olarak İlçe Yönetimi’ne seçildikten sonra kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum kuruluşları ile dernekleri ziyaret ettiklerini söyleyerek “Bugün de burada sizlerin arasında bulunuyoruz. Bizleri kabul edip, ev sahipliği yaptığınız için teşekkür ediyoruz’’ dedi.
banner287“HEPİNİZİ ÇOK YAKINDAN TANIYORUM’’
Kendisinin Soğucak Köyü Dayanışma Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneği’ne yabancı olmadığını kaydeden Dönmez, “Birbirimize yabancı değiliz, hepinizi çok yakından tanıyorum’’ dedi.2009’da Çerkezköy Belediye Başkan adaylığı döneminden bahsederek sözlerini sürdüren Dönmez “Belediye başkan adayı olduğumda belediye seçimlerine 56 günlük bir süre kalmıştı. Bu nedenle de belediye başkanlığı adaylığım dönemimde sivil toplum örgütleri ile derneklere ziyarette bulunamadım.’’ ifadelerine yer verdi.
“SİZLERE ÇOK ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR’’
Çerkezköy’ün 81 ilden vatandaşların yaşadığı bir Türkiye mozaiği olduğunu ifade eden Metin Dönmez vatandaşların Çerkezköy’de birlik ve beraberlik içerisinde yaşamasında sivil toplum örgütleriyle derneklere çok önemli görevler düştüğünü söyledi. Bu çerçevede birlik ve beraberliğin sürdürülmesi, kardeşliğin perçinleşmesi için sivil toplum örgütleri ile derneklerin faaliyetlerini sürdürmesi gerektiği üzerinde duran Dönmez, konuşmasının sonunda Vize Soğucak Köyü Dayanışma Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneği üyelerinden kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Karşılıklı görüş alış-verişinin ardından da ziyaret son buldu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493