CHP’de adaylık yarışı kızıştı

CHP, ilçe kongresi öncesi delege seçimlerine hazırlanıyor. Beyaz listede mevcut başkan Engin Camcı, mavi listede Uğur Kurtaran, kırmızı listede ise Murat Akay yer aldı. Kurtaran ilçe teşkilatında yaptığı basın açıklamasında mevcut yönetimi eleştirince kendisine kapı gösterildi. Kurtaran basın açıklamasını dışarıda yaparken, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ise amcasının oğlu Murat Akay yerine desteğini Camcı’dan yana kullandı.

CHP’de adaylık yarışı kızıştı
banner301

Çerkezköy Bakış - CHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı, kongreye gitmeden önce 30 Eylül 2017 Cumartesi ve 1 Ekim Pazar günü mahallelerde delege seçimleri yapacak.  İlçedeki 10 mahallede 3 bin 650 üye beyaz, kırmızı ve mavi listelerdeki delegeleri belirlemek için sandığa gidecek.  Ardından da ilçe başkanını belirlenmesi için CHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı kongresini yapacak.  Şuan mevcut CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı beyaz listeden, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın amcasının oğlu Murat Akay kırmızı listeden,  Uğur Kurtaran ile mavi listeden seçim hazırlıklarına başladı.
 

KAPI GÖSTERİLDİ

Mavi liste olarak delege seçimlerine girecek olan Uğur Kurtaran, ilçe teşkilatında basın toplantısı düzenledi. Burada mevcut İlçe Başkanı Engin Camcı ile Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı eleştirmeye başlayan Kurtaran, “ Tekirdağ genelinde 12 ilçe var. Çerkezköy farklı 3 liste aday var bu da İlçenin başarısızlığını gösterir. Eksiklikler gördüğümüz için aday çıkartıyoruz.” dedi.  Bu sırada teşkilatta bulunan CHP Çerkezköy İlçe Başkan Yardımcısı Metin Akyıldız, Kurtaran’ın bu eleştirisine tepki göstererek, “Başarısızlık kelimsini kabul etmiyorum. Bunu söyleyebilmek için gerekli donelere sahip olmanız gerekir. Başarısız dediğiniz teşkilat referandum da hayır oyunu çıkarttı, uzun süre iktidara gelemeyen partiyi ilçede iktidara getirdi. Teşkilat içinde partiyi, ilçeyi eleştiren açıklamalar yapmanıza izin veremem.” dedi ve kapıyı gösterdi.
 

AÇIKLAMAYI DIŞARIDA YAPTI

Bunu üzerine açıklamalarını parti teşkilatının önünde devam eden Kurtaran “Normalde daha teknik açıklamalar yapma niyetindeydim ama olmadı. İlçe teşkilatına saygı duyduğum için açıklamayı dışarıda yapacağım. Biz özgürlükten,demokrasiden yanayız. Ben evde oturuyordum canım sıkıldı, seçimde varmış bari aday çıkartalım diye gelmedim buraya, eksiklikler olduğunu gördüğümüz için aday çıkartacağız. Delege seçimi bittikten sonra aday belli olur.” dedi.     
 

CAMCI ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Daha sonra CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, parti teşkilatında delege seçimleri dolayısıyla  basın toplantısı düzenledi. Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy Belediyesi Meclis üyeleri Uğur Erem, Serdar Ürkmez ve Nihat Mıstık ile çok sayıda partilide bu toplantıya katılarak Camcı’ya destek verdi. Kendisine destek verenlere teşekkür ederek konuşmasına başlayan Camcı “Bildiğiniz gibi genel merkezimiz ‘Muhtarlık bölgesi delegeleri ve parti içi ön seçmen seçimleri ile il ve ilçe kongreleri’ seçimleri ile ilgili 10 Mayıs 2017 tarihli genelgeyi il ve ilçe başkanlıklarına göndermiş ve ilgili genelge ekinde gönderdiği seçim takvimine göre seçim süreç başlamıştır.” dedi. Yönetim kurulunda aldıkları karar ile delege seçimlerinin yapılacağı tarihi açıkladıklarını söyleyen Çamcı, “30 Eylül 2017 Cumartesi ve 1 Ekim Pazar günü  yapacağımız delege seçimleri ve sonrasında gerçekleşecek  ilçe kongremiz şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.
 

banner287
VAR GÜCÜMÜZLE HİZMET EDİYORUZ

10 Nisan 2016’ da yapılan kongre ile göreve geldiklerini hatırlatan Engin Çamcı “Geçen süre içerisinde hep birlikte partimiz için var gücümüzle çalışarak hizmet etmeye devam ettik. Çeşitli çalışmalar, ziyaretler, programlar ve tabii ki zorlu bir referandum sürecini hep birlikte geçirdik. Yapılacak olan ilçe kongremizde tüm çalışmalarımızı ayrıntılarıyla anlatacağız.” dedi. Tüm süreçlerde yanlarında olduğu için partinin her kademesinde görev yapan, birlikte mücadele eden, emek harcayan, yönetim kurulu arkadaşlarına kadın ve gençlik kollarına ve partililere teşekkür eden Engin Çamcı, “Bu ekip ile ve partimizin tüm üyeleri ile çalışmaktan onur ve gurur duyuyorum.” İfadelerine yer verdi.
 

“BU EKİP PARTİYİ İKTİDARA TAŞIYAN EKİP”

Açıklamalarına devam eden Çamcı, “Bu ekip 10 Nisan 2016 da işe başlayan bir ekip değil. Bu ekip uzun yıllardır önce yola çıkan, yaptığı çalışmalar ve verdiği emekle partimizi Çerkezköy’de iktidara taşıyan ekip. Bu ekip Çerkezköy’de yıllar sonra Cumhuriyet Halk Partisin bayrağını dalgalandıran ekip. Sevdamız Çerkezköy diyerek yola çıkıp genç ve çalışkan başkanımız Vahap Akay’ı Çerkezköy halkına kazandıran ekip. 16 Nisan referandumunda her tülü baskıya ve haksızlığa rağmen, OHAL döneminde meydanlara çalışarak, emek vererek Çerkezköy’den ‘hayır’ oylarının çıkmasını sağlayan ekip.” dedi.
 

BAŞARIMIZI DEVAM ETTİRMEK İSTİYORUZ

2014 yerel seçimlerde ve 16 Nisan’da yakaladıkları başarıyı 2019 yılında yapılacak yerel seçimlerde, sonrasında yapılacak olan genel seçimlerde ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde devam ettirmek istediklerini söyleyen Çamcı, “Partimizi daha da güçlendirerek, güçlü bir Çerkezköy ve civarı ilçeleri ile birlikte daha güçlü bir Tekirdağ için mücadele edeceğiz. Partimizin iktidar yolundaki yürüyüşüne katkı vermek,2019 Cumhurbaşkanlığı seçimini almak için, öncelikle bu şehri almak zorundayız. Hedefimiz büyük, bunun için güçlü, gönüllü ve özverili kadrolarla çalışmaya çok çalışmaya devam edeceğiz. Terimizin son damlasına kadar mücadele edeceğiz.” diye konuştu.
 

BAŞKANLIĞA TEKRAR ADAYIM

Engin Çamcı, “Laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim iki büyük eserim vardır. Biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir.’ diyerek önemini ifade ettiği mensubu olmaktan her zaman onur ve guru duyduğum partimin, ilçe başkanlığına tekrar adayım. Çerkezköy için; daha söyleyecek sözümüz, yapacak işlerimiz var. Çünkü; Sevdamız Çerkezköy.” dedi. Çamcı delege seçimlerinde üyelerden beyaz listeye destek vermelerini istedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
ZAFER
ZAFER - 1 yıl Önce

HA BU KURALLAR KURALLARA KİMSE UYMUYOR UYSALAR TRAFİK RAHATLAR

AYRICA SAYFANIZ YENİLENİYOR VE YORUM SİLİNİYOR

Murat Akay'ın reklamını mı yapıyorsunuz?
Murat Akay'ın reklamını mı yapıyorsunuz? - 1 yıl Önce

Gazete olarak Murat Akay'ın reklamını mı yapıyorsunuz? Engin Camcı'nın gitmesi işinize mi geliyor?

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493