banner507

CHP’den Müftü Şahin’e hayırlı olsun ziyareti

Bir süre önce İlçe Müftülüğü görevine başlayan Bayram Şahin’e hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. Önceki günde CHP Çerkezköy İlçe Yönetimi Müftü Şahin’i makamında ziyaret ederek görevinde başarılar dilediler.

CHP’den Müftü Şahin’e hayırlı olsun ziyareti
banner301
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - 
CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez ile İlçe Yönetim Kurulu üyeleri İlçe Müftüsü Bayram Şahin’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.
ÖNCEKİ GÜN ZİYARETTE BULUNDULAR
Önceki gün saat 16.00’da gerçekleşen ziyarette CHP İlçe Başkanı Metin Dönmez, “göreve geldiğiniz günden beri sizlerle yakın çalışmalar içine girdik. Eski müftümüz gibi sizde çok aktif çalışmalarda bulunuyorsunuz.” diye konuştu.
ÇERKEZKÖY İSTANBUL’UN ORTA BOYLU BİR ÖRNEĞİ GİBİ
İlçe Müftüsü Bayram Şahin ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “32 yıllık bir memuriyet hayatım var. İnşallah sizlerle birlikte hayırlı görevler yapacağız. Şu an itibariyle bünyemizde 80 personelimiz var ve Kapaklı İlçe olduğu için bu sayımız yarı yarıya düşecek” açıklamasında bulundu.
banner287
“EN BARİZ SIKINTI PARK SORUNUDUR’’
Büyükşehir yasa tasarısı hakkında konuşan Metin Dönmez “belde sakinleri mahalle oldukları için sıkıntı içindeler ama Büyükşehir olma açısından da avantajlar olacak. Her şey tek elden yürütüleceği için bütçe ve imar konularında da güzel olacak” derken, İlçe Müftüsü Bayram Şahin, Çerkezköy’de ki sıkıntılara da değinerek, “buradaki en bariz sıkıntı park sorunudur. Park sorunu ortadan kaldırıldığı zaman yavaş yavaş diğer sorunlarda ortadan kalkacaktır.” şeklinde konuştu.
“ŞEHİT KİME DENİR?’’
Ziyarette yapılan kısa sohbetlerin ardından CHP İlçe Başkanı Dönmez, ilçe Müftüsü Şahin’e Şehit nedir? kimlere şehit denir? Sorusunu yönelterek, “maalesef her gün şehit haberleri almaya başladık ve Çerkezköy’den de Dinçer Ersoy, şehit oldu.’’ Dedi. Müftü Şahin “Allah’u Teala malum Kuran’da Allah yolunda ölenlere sıradan ölüler demeyiniz’ buyuruyor.’ Diyerek “ Bu bedeni veren Allah olduğunu ve yine bu canı alanın da Allah olduğuna Müslüman olarak inancımız tamdır. Onlar sınırda vatanımızı beklemeseler, biz burada ezanımızı okuyamaz, namazımızı kılamaz, namusumuzu ve malımızı mülkümüzü güvende göremeyiz. Oradaki her nefer mukaddesi bir görevdedir. Bu görevi ifa ederken Allah yolundadır bu nedenle Allah yolunda kazaen de olsa veya çatışmada olsa ölen veya öldürülen şehittir.’’ İfadelerini kullandı. Ziyaretin son bölümünde şehitler için hep birlikte dua okundu, ardından da ziyaret son buldu.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 11:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493