CHP’den OHAL açıklaması

CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, OHAL uygulamasına karşı olduklarını belirten basın açıklaması yaptı.

CHP’den OHAL açıklaması
banner301

Çerkezköy Bakış - OHAL’in Bakanlar Kurulu ile 6. kez uzatıldığını belirten Camcı, “Bakanlar Kurulu, yeni yılın ilk icraatı olarak OHAL’i 6. kez uzatma kararı aldı. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, OHAL’i en fazla 1,5 ayda bitireceklerini belirtmişti ancak görünen o ki, iktidar seçimlere kadar ülkeyi OHAL’le yönetmeyi düşünüyor. Bu durum, AKP’nin Meclis’ten, milli iradeden, halktan korktuğunun en açık göstergesidir. OHAL altında yapılacak bütün seçimler, 16 Nisan’da da olduğu gibi gayrimeşru ve sonuçları şaibeli olacaktır. OHAL kalkmadan ülkemize demokrasinin gelmesi mümkün değildir.”dedi.

banner287
KORKU VE BASKI İLE YÖNETME ÇABASIDIR
Camcı, açıklamasını şöyle sürdürdü: “OHAL ile ülke kanun hükmünde kararnamelerle (KHK) yönetilir oldu. Her şey için KHK yayınlanmaya başlandı. Meclis etkisiz hale getirildi. OHAL demokrasinin iflası, saray iradesinin halkın iradesinin önüne geçmesidir. Haksızlıkların, hukuksuzlukların üzerine örtme çabasıdır. OHAL, siyasi ve ekonomik kriz içinde, toplumu korku ve baskı ile yönetme çabasıdır. OHAL sürecinde insan hakları askıya alındı, düşünce ve ifade özgürlüğü ortadan kaldırıldı, 1 milyondan fazla insanın bu sürecin olumsuzluklarını yaşadı. CHP olarak OHAL ortadan kalkana kadar mücadelemizi hayatın her aşamasında sürdüreceğiz”

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
TC..
TC.. - 11 ay Önce

YARASI OLAN GOCUNUR)))

?
? @TC.. - 11 ay Önce

Ulan ohal bahanesi ile meclisin devre dışı bırakılarak khk ile devlet yönetilmesine yara mı diyorsun? ne içiyorsunuz siz be?

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493