CHP’den yıkım ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez, Pınarça Deresi Islah Projesi kapsamında yıkım kararı uygulanan alanları gezerek, yıkımlarla ilgili şikayetleri dinledi. Dere ıslah projesini desteklediklerini ancak vatandaşların mağdur edilmesine karşı olduklarını söyleyen Dönmez “Burada 17 yıldır ikamet eden vatandaşlara su, elektrik, doğalgaz verdikten sonra yıkım kararı gönderip başlarının çaresine bakmalarını istemek sosyal belediyecilik anlayışına yakışmamaktadır.

CHP’den yıkım ziyareti
banner301
ÇerkezköyBakış - Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez, Bağlık Mahallesi’nde uygulanan yıkım çalışmasını yerinde inceledi.
YIKIM ALANLARINI GEZDİ
İlçe Başkanı Metin Dönmez beraberinde CHP Çerkezköy İlçe Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Pınarça Deresi Islah Projesi kapsamında yıkım kararı uygulanan Bağlık Mahallesi’ni gezerek vatandaşlarla bir araya geldi. Dönmez, ‘Burada 17 yıldır ikamet eden vatandaşlara su, elektrik, doğalgaz verdikten sonra yıkım kararı gönderip başlarının çaresine bakmalarını istemek sosyal belediyecilik anlayışına yakışmamaktadır.’ Diyerek “ Islah çalışması yapılması gereken bir çalışmadır. ‘Önce insan’ anlayışı ile hareket ettiğini söyleyen bir partinin böyle bir yanlışa düşme lüksü yoktur. Buradaki vatandaşlara yapılacak bir konut veya kira yardımı ile bu iş halledilebilirdi. Ancak belediye kolay olan yolu seçti, halkı başında savdı.’’ ifadelerine yer verdi.
“9 YILDIR NEREDEYDİNİZ’’
Belediye Başkanı Ali Ertem’in 2010 yılında yerel bir gazetede çıkan haberde vatandaşların TOKİ konutlarına yerleştirileceği söylediğini kaydeden Dönmez “Neden bu düşüncesinden vazgeçti?  Yapmak zor yıkmak kolay anlayışı ile bu iş olmaz. 2001 yılında yaşanan sel felaketinden ders alınmadığı için son yaşadığımız sel felaketi başımıza geldi. Gözünüz yeni mi açıldı 9 yıldır neredeydiniz?” İfadelerini kullandı.

banner287


“DERE KENARLARI HARFİYATÇILARA KİRALANIYOR’’
Sel felaketi ile ilgili asıl sıkıntının Kızılpınar tarafına dökülen hafriyat ve moloz yığınlarından kaynaklandığını belirten Dönmez şunları söyledi: “Belediye başkanına soruyorum. Kızılpınar tarafındaki dere kenarında bulunan hafriyat ve moloz yığınları hangi belediye meclis üyesi ve belediye çalışanın eşinin sahibi olduğu inşaat firmasına ait? Kamuoyuna açıklasınlar. Şu an orada bulunan bu hafriyatlar belediyenin bu kişilere kiraladığı alanlardır. Sel mağduriyetini halka mal etmek yanlıştır. Bu suç tamamen belediyenin ve DSİ’nin suçudur” şekliden konuştu.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306