CHP’li başkan gaza geldi, büyük tepki çekti

CHP’li Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın isim vermeden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ‘faşist diktatör’ diye seslenmesi büyük tepki çekti.

CHP’li başkan gaza geldi, büyük tepki çekti
banner301

Çerkezköy Bakış - CHP Tekirdağ merkez Süleymanpaşa İlçe Kongresinde konuşma yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “1980’den sonra bu ülkenin demokrasisinin üzerinden ciddi bir tren geçti, paramparça ettiler. 1980 sonrası yeni demokrasi oluşturuluyor denilen siyasette baktık ki, tematik kurultaylar yerine, liderlerin kamplaşması kurultayları yaşandı. Hiç plan program önemli değil. Sizinkiler, bizimkiler, yahu sizinkiler de Cumhuriyet Halk Partili bizimkilerde Cumhuriyet Halk Partili. Hele bugün bir faşist diktatör var, altını çizerek söylüyorum, bedeli neyse bunun suçunu katlanarak söylüyorum. Bir Faşist diktatöre karşı, bu halkın ayaklanmasını, bu halkın şahlanmasını sağlayacak CHP’nin yerel yöneticileridir, milletvekilleridir, onun Genel Başkanındır. Ama her şeyden önce Cumhuriyet Halk Partili üyeleridir” dedi.

DİKTATÖR VE FAŞİST ARIYORSA İLK ÖNCE AYNAYA BAKMALIDIR

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan için söylediği ‘Faşist diktatör’ sözlerine tepki gösterdi. Yüksel, “Sayın Ekrem Eşkinat, CHP Süleymanpaşa ilçe kongresinde desteklediği ilçe başkanını seçtiremediğinden dolayı, teşkilatları içerisinde büyük bir itibar kaybına uğramıştır. Kaybettiği itibarını, Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a iftira atarak, hakaretler ederek tekrardan kazanmaya, gündemde kalmaya, kendince üst yönetimine şirin gözükmeye çalışmaktadır. Eşkinat diktatör ve faşist arıyorsa ilk önce aynaya bakmalıdır. 3.5 yıllık Belediye Başkanlığı döneminde aldığı kararlar ve uygulamalar tam bu iki kelimeyi hak edecek icraatlarla doludur. Aldığı kararlarla; Süleymanpaşa’lı hemşehrilerimizin milyonlarını  çöp ihalesinde çöpe atmıştır. Büyükşehir Belediyesinin şehir içerisindeki trafik düzenlemesine ses çıkarmayarak esnafımızı kepenk kapatma noktasına getirmiştir. Süleymanpaşa ilçemizde yaptığı daha doğrusu yapamadığı uygulamalarla, ilçemizin neredeyse her yerini çamur/çukur deryasına dönüştürmüştür. Yüksek gönüllülüğü, çirkin üslubu ile belediye personelimize kan kusturmuştur.”dedi.

HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILDI

Yüksel, “Cumhurbaşkanımıza, Genel Başkanımıza yapılan bu hakaretler nedeni ile Partimizin yetkili organları gerekli hukuki süreci başlatmıştır.”ifadelerine yer verdi.

banner287
SOSYAL MEDYADAN SERT TEPKİ

Eşkinat’ın bu sözlerine binlerce kişi  #devrikbaskaneskinat  hashtagi ile sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getirdi.
 

AKGÜN:AHLAKSIZLIĞIN VE TERBİYESİZLİĞİN İFADESİDİR

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün'de Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a 'Faşist Diktatör' diyerek hakaret eden CHP'li Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'a cevap.  Akgün, “CHP’nin Süleymanpaşa İlçe Kongresinde Süleymanpaşa İlçesinin CHP’li kendini bilmez, haddini aşan Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a 'Faşist  Diktatör'diyerek hakaret etmiştir. Cumhurbaşkanımız halkın hür  iradesiyle ve oylarıyla hem de bütün şer odaklarının kumpasına rağmen seçilmiştir.Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan faşist diktatör olsa sen ona çıkıpta faşist diktatör diyebilir misin? Türkiye'de diktatörlük olsa Cumhurbaşkanımıza bırakın hakaret etmeyi, hakaret etme fikrini dahi kimse aklının ucundan geçiremez. Süleymanpaşa CHP Belediye Başkanının Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan'a hakareti, eleştiri değil edepsizliğin, ahlaksızlığın ve terbiyesizliğin ifadesidir. Halkın yüzde 52’sinin oyuyla Türkiye’nin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı’na sarf ettiği sözleriyle Eşkinat, hem kendi partisinin genlerini hemde kendi kişiliğinin düzeyini ortaya koymuştur.”dedi.

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Eşkinat’ın sözlerine AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel’de sert tepki gösterdi. Yel, “CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı Kongresi'nde büyük bir hadsizlik örneği göstererek Cumhurbaşkanımız ve Partimizin Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a "faşist diktatör" diyerek Aziz Milletimizin sevgilisi olmuş ve bugüne kadar girdiği tüm seçimlerden büyük bir başarıyla çıkmış ve Cumhuriyet tarihinin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olma şerefine nail olmuş milletimizin gözbebeği olan büyük bir lidere dil uzatma cahilliğine düşmüş. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ın hem kendisi hem de demokrasi tarihimiz açısından skandal olan bu sözleri elbetteki yüce yargımız tarafından hak ettiği şekilde cezalandırılacağına inancımız tamdır. Bu konunun takipçisi olacağımızın bilinmesini kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2017, 16:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömerfaruk
Ömerfaruk - 1 yıl Önce

Hadsiz..terbiyesiz..edepsiz...Başkan olmuş ama hala adam olmamak için direnen zavallı bir mahluk..faşist diktatör arayanlar milli şeflerine baksınlar..sonra karnından konuşsunlar..ama senin genel müdürün ne ki senden ne beklenir...

:)
:) @Ömerfaruk - 1 yıl Önce

Zavallı; 2017 de yaşayıp dedesi bile doğmadan önceyi yorumlayan zavallı. Aç meclis tv yi havada uçuşan küfürleri ve o küfürleri edenleri gör sonra konuş sizi temsil edenleri tv lerde mecliste görüyoruz.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493