CHP’li kadınlar Ayşegül Terzi’nin yanında

Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Kadın Kolları Üyeleri düzenlenen basın açıklamasıyla İstanbul Sarıyer’de hemşire Ayşegül Terzi’ye yapılan saldırıyı kınadı.

CHP’li kadınlar Ayşegül Terzi’nin yanında
banner301

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çerkezköy Kadın Kolları üyeleri, İstanbul Sarıyer’de hemşire Ayşegül Terzi’ye yapılan saldırıyı kınadı. CHP Çerkezköy Kadın Kolları Başkanı Ebru Alaca, “Ayşegül'e atılan tekme laikliğe, özgürlüğe, İnsan Haklarına atılan tekmedir. Adalet önünde, hak arama yolunda yalnız değilsin Ayşegül.” dedi.

SALDIRIYI KINADILAR

CHP İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen basın açıklamasında konuşan CHP Çerkezköy Kadın Kolları Başkanı Ebru Alaca, Ayşegül Terzi'ye yapılan sözlü ve fiziksel saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirterek, “Kadını her alanda esir alan bu anlayış, bu kez otobüsün içinde kendini göstermiştir” dedi.

“CESARET ALIYORLAR”

Cumhuriyet Halk Parti'li kadınlar olarak laiklik, çağdaşlık ve demokrasinin kendileri için vazgeçilmez olduğunu ifade eden Ebru Alaca açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Mevcut hükumetin kadını ikinci sınıf gören söylemlerinden ve uygulamalarından cesaret alarak, kadına şiddetin doğal ve meşru olduğunu düşünen zihniyetin, son kurbanlarından biridir.

banner287
“ŞİDDET YAPISALLAŞIYOR”

Hayatımızın her alanına damgasını vuran, yaşam alanlarımızı daraltan otoriter zihniyet, toplumun demokratikleşemediği, hukukun sağlanamadığı bu ortamda, şiddetin yapısallaşmasının örneklerini her gün ayrı yerde, farklı biçimde kendini göstermektedir. Kadını her alanda esir alan bu anlayış, bu kez otobüsün içinde kendini göstermiştir.

“VAZGEÇİLMELERİMİZDİR”

14 yıllık mevcut zihniyet, kadının özgürleşmesinin önünde en büyük engeldir. Cumhuriyet Halk Partili kadınlar olarak laiklik, çağdaşlık, demokrasi bizim vazgeçilmezimizdir. Biz inançların ve fikir özgürlüklerinin siyasete alet edilmesine karşıyız. Biz Atatürk devrimlerinin uygulayıcısı ve savunucusu kadınlar olarak, kadın-erkek eşitliği temelinde mücadelemizi sürdürmeye, başı örtülü veya açık tüm kadınlarımızın haklarını, sonuna kadar aramaya kararlıyız.

İNSAN HAKLARINA ATILAN TEKME

Kadınların toplumda, eşit ve özgür bireyler olarak yaşamalarının önündeki her türlü engel, bizim mücadele alanımız olacaktır. Ayşegül'e atılan tekme laikliğe, özgürlüğe, İnsan Haklarına atılan tekmedir. Adalet önünde, hak arama yolunda yalnız değilsin Ayşegül. Biz kadın erkek eşitliğinin, laik, çağdaş ve demokratik bir toplumun en temel belirleyici unsuru olduğuna inanmaya ve mücadelesini vermeye devam edeceğiz. Genel Başkanımız, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylediği gibi 'Kadın gülerse, toplum güler.' Kadınlar için özgürlük ve adalet Cumhuriyet Halk Partisi ile gelecek"

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tepelli
Tepelli - 2 yıl Önce

Siz once cöpleri roplayın sonra baska işlere bakın

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459