CHP’li kadınlar yerel seçimlerin startını verdi

Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Şayka Çalışkan yaptığı açıklamada “Yerel seçimlere giderken, 7 ayda ilçeler’’ çalışmasını başlattıklarını belirterek çalışma çerçevesinde gidilmedik yer, çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacaklarını söyledi.

CHP’li kadınlar yerel seçimlerin startını verdi
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Şayka Çalışkan, CHP'li kadınlar Anadolu yollarında, 7 ayda 7 ilçe çalışmasına başladıklarını söyledi.
“7 AYDA 7 BÖLGE ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR’’
İlçe Teşkilatı’nda dün saat 11.00’da düzenlenen basın toplantısında CHP İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri de hazır bulundu. Şayka Çalışkan CHP Kadın Kolları Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan öncülüğünde başlayan ‘CHP Kadınları Anadolu yollarında 7 ayda 7 bölge’ çalışmasının sürdüğünü ifade ederek, “Bu çalışmanın amacı Türkiye’nin kadın profilini çıkarmak, kadınlara yönelik yerel ve genel kadın politikalarının oluşturulmasına ve geliştirilmesine katkı sunmak, bölgesel sorunlar ve çözüm önerilerine ulaşmak, yöre halkıyla buluşmak ve yerel seçimler öncesi güçlü bir kadın örgütü oluşturabilmektir.’’dedi.
“ORTAK HEDEF, SÖZ, EYLEM VE DAVRANIŞ’’
Çalışma kapsamında 8-9-10 Kasım 2’nci başkanları toplantısında alınan kararlara ilişkin bilgilendirmede bulunan Çalışkan, “Toplantıda bölge çalışmalarında etkinliği arttırmak, örgüt içinde iletişim ve eşgüdüm sağlamak, dayanışma ve yardımlaşma ruhunu arttırmak, umut, inanç ve güveni örgütleyerek 7 ayda 7 bölge çalışmasının 7 ayda il, 7 ayda ilçeler ile güçlenmesine karar verdik. Bu doğrultuda ortak hedef, ortak söz, ortak eylem ve ortak davranış biçimini geliştirerek öne çıkaracağız. Dolayısıyla il ve ilçelerde yapılacak çalışmaların arttırılması ve eş zamanlı olması önemli hale gelmektedir. Bunun için de 7 ayda 7 bölge çalışması 7 ayda illere ve ilçelere uygulanabilecek hale getirilmiş ve illerin 7 aylık çalışma planları ve programları il başkanları toplantımızda hazırlanmıştır. Bu çalışmadan sonra 7 ayda ilçe, mahalle ve sandık çalışmasına gidilecektir. Buradaki hedef seçimlerin 2 ana unsuru olan kadınlar ile sandığı bir araya getirecek bir çalışmayı en etkin biçimde gerçekleştirmektir’’ Diye konuştu.

banner287


 “TEK SES OLUYORUZ’’
Çalışkan, genel merkezin talimatı ile aynı hedef doğrultusunda Türkiye’deki tüm CHP’li kadınlarla aynı anda açıklama yaptıkları bilgisi vererek, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda yürümekten onur duyan CHP’nin tüm kadın kolları başkanları ve yönetimi tek bir ses, tek bir yürek oluyoruz. Tüm ilçeler yerel seçimlere giderken biz de CHP’li kadınlar olarak 7 ayda ilçeler çalışmamızı başlatıyoruz. Bu kapsamda gidilmedik yer, çalınmadık kapı bırakmayacağız.’’ İfadelerine yer verdi.
 “EŞİT TEMSİL, EŞİT KATILIM’’
Çalışmalarla birlikte ana vurgunun ‘eşit temsil, eşit katılım’ olduğunu kaydeden Şayka Çalışkan, konuşmasını şöyle tamamladı: “Bu doğrultuda kadının sesini çoğaltmak ve bu sesi paylaşmak istiyoruz. Yaşadığımız tüm olumsuzluklara karşı umudu, inancı ve güveni örgütlemek birincil görevimizdir. Ülkemizin her şeyden çok birliğe ve bütünlüğe, sevgiye ve saygıya ihtiyacı var. Daha mutlu daha huzurlu bir hayat için tek ses, tek güç, tek yürek olmaya ihtiyaç var. Bu güç kadınlardan gelecek. Ana-dolu’nun kadınlarından. Başaracağız, sol açık, yola çık.’’

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 13:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 6 yıl Önce

yenilen pehlivan güreşe doymazmış, chp liler de aynen böyle. kardeşim halk size oy vermiyor, birde bunu araştırsanız acaba niye???

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493