Dönmez: 30 Ağustos tarihe kazınan bir destandır

Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez, 30 Ağustos’un ulusumuzu esir etmek isteyen emperyalist güçlere karşı, toplumun tüm kesimlerinin dil, din, ırk, mezhep ve inanç farkı gözetmeksizin bir araya geldiği, yan yana omuz omuza mücadele vererek zafer destanının yazıldığı bir gün olduğunu söyledi.

Dönmez: 30 Ağustos tarihe kazınan bir destandır
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez yaptığı açıklamada 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 90’ıncı yıl dönümünü kutladı.
ZAFERLE TARİHE YAZILDI
Metin Dönmez, ‘30 Ağustos ulusumuzu esir etmek isteyen emperyalist güçlere karşı, toplumun tüm kesimlerinin dil, din, ırk, mezhep ve inanç farkı gözetmeksizin bir araya geldiği, yan yana omuz omuza mücadele vererek zafer destanının yazıldığı bir gündür.’ Diyerek “30 Ağustos Zafer Bayramı hem Cumhuriyete hem de demokrasiye açılan bir kapı hem de çoğulculuğa ve çok sesliliğe giden yoldur. 30 Ağustos Atatürk ilke ve devrimlerinin filizlenerek kök salmaya başlayacağı sürecin yolunu açan Zafer Bayramı’nın tarihe kaydedilişidir.’’ İfadelerine yer verdi.
“ADRESİ BELLİ BAZI OYUNLAR OYNANIYOR’’
banner287
Ülke birlik ve beraberliğini bozma adına günümüzde çeşitli oyunlar oynandığını kaydeden Dönmez “Birlik ve beraberliğimizi geçmişte olduğu gibi bugün de bozmak isteyen adresi belli bazı güçler ülkemiz üzerinde emellerine nail olmak için çeşitli oyunlar oynamaktadırlar, ancak bu güçlere karşı 90 yıl önce nasıl mücadele ettiysek bugün de aynı mücadeleyi verme karar ve azmindeyiz.’’ Diye konuştu.  
“MİLLETİMİZE KUTLU OLSUN’’
Dönmez şunları söyledi: “milletimizi bölmek isteyen teröre karşı hep birlikte, kardeşliğimizi koruyarak mücadele edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ve ulusumuzun bayramını kutluyor, başta büyük zaferin başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla gazilerimizi de minnetle anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493