Dönmez: ‘Bu demektir ki vatandaş halinden memnun’

Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Teşkilatı Kıraathane ziyaretlerinin startını Çekçi Kıraathanesi’nden verdi. Dönmez, AK Parti’nin gerçekleştirdiği kahvehane ziyaretlerinde vatandaşların Çerkezköy’de ve ülkedeki sorunları dile getirmediğini savunarak “Demek ki vatandaşımız çok rahat. AKP asgari ücret yeterli diyor. Kimse kalkıp da ‘bu parayla nasıl geçineceğiz’ demiyor. Bu demektir ki vatandaş halinden memnun’ eleştirisinde bulundu.

Dönmez: ‘Bu demektir ki vatandaş halinden memnun’
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez ile İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Çekçi Kıraathanesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.
‘VATANDAŞ AYNI KAREDE BİLE GÖRÜNMEKTEN KORKUYOR’’
Ziyarette iktidarı eleştirerek ülkenin korku imparatorluğu haline geldiğini söyleyen Metin Dönmez, “ Vatandaş, CHP İlçe Başkanı ile aynı fotoğraf karesinde görünmekten bile korkuyor. Bu korkuyla yaşanmaz.’’ Dedi.
“DEMEK Kİ VATANDAŞ ÇOK RAHAT’’
Dönmez, AK Parti’nin gerçekleştirdiği kahvehane ziyaretlerinde vatandaşların Çerkezköy’de ve ülkedeki sorunları dile getirmediğini savunarak “Demek ki vatandaşımız çok rahat. AKP asgari ücret yeterli diyor. Kimse kalkıp da ‘bu parayla nasıl geçineceğiz’ demiyor. Bu demektir ki vatandaş halinden memnun. Acaba herkes hayatından bu kadar memnun mu acaba?” ifadesini kullandı.
“KALDIRIMDA YÜRÜNMÜYOR’’
“Çerkezköy’de adeta yürümek için kaldırım kalmadı, yeni yapılan yollar yağmurun ardından paramparça hale geldi.’’ Diyerek konuşmasını sürdüren Dönmez, “Vatandaş kaldırımda yürüyemiyor. Zaten yürümeye kaldırım yok. Bir araba geçtiğinde vatandaş ıslanıyor, ama kimsenin sesi çıkmıyor.’’ Şeklinde konuştu.
banner287“NEFES ALMA VERGİSİ DE ÇIKAR’’
Metin Dönmez, vergilerdeki artışları da eleştirerek, “Şu an sadece oksijen bedava.Yakında soluk alma vergisi de çıkacak. Her şeyden vergi alınıyor. Buna da kimse sesini çıkarmıyor. Bu durum hakikaten üzücü bir tabloyu yansıtıyor.” dedi. Dönmez şöyle devam etti: “Genel Kurmay Başkanı’nın dahi hapse atıldığı bir dönemde vatandaşlar ‘Ben nasıl konuşayım’ düşüncesi içinde. Aslında bu doğru. Vatandaş konuşsa evinden, işinden, aşından olacak. Şu an Silivri’de yatan hiç kimse neden içerde olduğunu bilmiyor.”
“ÇERKEZKÖY’ÜN 9 YILI ÇALINMIŞTIR’’
Çerkezköy’ün son 9 yılını ‘Kayıp yıl’ olarak nitelendiren Dönmez, “Çerkezköy’’ün 9 yılı çalınmıştır. Artık Çerkezköy’de bu gidişata dur denilmeli. Evlatlarımızın geleceği yok ediliyor. Korkuyla yaşayamayız. Bırakın eli, gövdemizi taşın altına koymamız lazım. Tekirdağ merkezde ve 9 ilçede yapılan ankette Çerkezköy’deki yol, kaldırım ve su kesintisi ile ilgili şikayet oranı yüzde 35. Bu oran Çorlu’da yüzde 3, Saray’da yüzde 2. Ama vatandaş bunu söyleyemiyor. Yarın işimden olurum korkusuyla konuşamıyor” açıklamasında bulundu. Dönmez ve partililer, bir süre daha vatandaşlarla sohbet ettikten sonra ziyaretlerini sonlandırdı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493