Engin Camcı: Doktor eksikliği giderilsin

CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, Çerkezköy Devlet Hastanesi’ndeki doktor eksikliğini dile getirerek, “Bu konuda yetkililer tarafından verilen 'doktor eksikliğinin giderileceği’ gibi sözlerin en kısa zamanda yerine getirilmesi lazım” dedi.

Engin Camcı: Doktor eksikliği giderilsin
banner301

Çerkezköy Bakış - CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, Devlet Hastanesi’nin hizmete girdiği günden bu yana eksikliklerinin olduğunu belirterek “Çerkezköy’ün yeni devlet hastanesi hizmete girdi, fakat binanın büyük ve modern olmasının yanı sıra sağlık personeli eksikliği dikkat çekiyor. Doktor eksikliği sebebiyle poliklinik hizmetleri de yetersiz bir durum alıyor” dedi.
 

“FEDAKARLIK YAPAN DOKTARLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Hizmette eksikliğin yaşandığı hastanede var olan doktorların yoğun çaba harcadıklarını ve kendilerine teşekkür ettiğini belirten Camcı, “Eksikliğin giderilmesi konusunda var olan doktorlarımız olağanüstü bir çalışma sergiliyorlar. İyi hizmet açısından günde ortalama 60-70 hastaya bakacak doktor yaklaşık 130-140 hastaya bakıyor. Yani 2 doktorun bakması gereken hastaya tek doktor bakmaya çalışıyor. Hastalarımız sabahın saat 4’ünde hastaneye giderek kuyruklar oluşturuyorlar. Doktorlarımız yoğun çalışmasına rağmen yoğun temponun yaratmış olduğu vücut yorgunluğu yüzünden hizmette aksaklıklar yaşanabilir” dedi.
 

banner287
“SÖZLERİN YERİNE GETİRİLMESİNİ TALEP EDİYORUZ”

Çerkezköy Devlet Hastanesi’nin yeni hali ile hizmete girdiği günden bu yana hastalara müdahalede eksik kaldığını iddia eden Camcı “Yeni hastane hizmete açıldığından bu yana bu tür eksiklikler yüzünden sağlık hizmeti konusunda ne yazık ki geride kalmaktadır. Kapaklı ve Saray’a da hizmet vermekte olan bu büyük hastane yetkililerin vermiş olduğu sözleri tutmamasından dolayı zor durumda kalmaktadır" dedi.
 

“SÖZLER YERİNE GETİRİLSİN”

Engin Camcı açıklamasının sonunda ise, "15 yıldır hükümette bulunan AKP'nin en çok övündüğü konulardan birisi olan sağlık sektörünün aksine Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde yaşananlar içler acısı durumu gözler önüne seriyor. Bu konuda yetkililer tarafından verilen 'doktor eksikliğinin giderileceği’ gibi sözlerin en kısa zamanda yerine getirilmesi lazım” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman
Osman - 1 yıl Önce

Bu arkadaşa önce belediye hizmetlerini yapmayı öğreninde sonra başkalarından istekte bulunun deseydiniz

vay osmanım
vay osmanım @Osman - 1 yıl Önce

belediye doktor atıyorda biz mi bilmiyoruz trolüm benim

Demir Vatansever
Demir Vatansever - 1 yıl Önce

Telefonla randevu alamıyoruz.Bu bir işkence.
Yakını olanlar randevu almadan muayene oluyorlar.

Ömer
Ömer - 1 yıl Önce

Sen önce kendi partindeki eksiklikleri gider sonraki işler o

...
... - 1 yıl Önce

Sen önce belediye deki çalışmadan maaş alan personeli soruyla...evinde oturup çalışıyor gösterilen insanlara bak..git başkanına anlat bunları. .buralarda ahkam kesme...belediyendeki usulsüzlükleri de elestir

Ehh
Ehh - 1 yıl Önce

Yorumları yazanlar gerizekalı olunca ortaya böyle birşey çıkıyor. Adam doktor istemiş yarın o hastaneye siz yada yakınınız düşeceksiniz o zamanda böyle salak salak konuşursunuz. Belediyede sorun varsa biliyorsanız gidip şikayet edin bari mahalle bacısı gibi vıdı vıdı olmuyor yalan konuşarak hiç olmuyor. Masş alan ve çalışmayan varsa ispatıyla savcıya gitmeyen bu işin ortağıdır açık ve net. Dedikoduyla olmaz o işler.

Aydin ispirli
Aydin ispirli - 1 yıl Önce

Vahap Akay olmasa sana ve ekibine selam veren olmaz. Nasil ilce baskanisin bir halta yaramiyorsun.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493