banner507

Ertürk: ‘Kıyafet serbestliği ezilmişliği getirir’

CHP Çerkezköy İlçe Eğitim Sekreteri Nejdet Ertürk, okullarda kılık kıyafet serbestliği uygulamasının yanlış olduğunu söyleyerek “Bu uygulamanın hayata geçirilmesi okullarımızda çeşitli yoksulluk manzaralarının ortaya çıkmasına yol açacaktır.’’ dedi.

Ertürk: ‘Kıyafet serbestliği ezilmişliği getirir’
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - CHP Çerkezköy İlçe Eğitim Sekreteri Nejdet Ertürk kılık kıyafet serbestliğini eleştirdi.
“GEREKLİ İNCELEMELER YAPILMADI’’
Kararın detaylı bir inceleme yapılmadan uygulamaya konulduğunu söyleyen Nejdet Ertürk, “gelir dağılımındaki uçurumu kapatmadan bu uygulamanın hayata geçirilmesi okullarımızda çeşitli yoksulluk manzaralarının ortaya çıkmasına yol açacaktır. Çocukların ailelerinin ekonomik durumu ve sınıfsal aidiyetleri görünüş olarak öncelikle giydikleri kıyafetlere yansımaktadır. Dolayısıyla ekonomik durumu iyi olmayan, yoksul emekçi ailelerin çocuklarının, diğer çocukların giysileri karşısında ezilmişlik duygusu hissederek birtakım tepkiler göstermeleri kaçınılmazdır. Böylelikle küçük yaşlarda “ezilmişlik” duygusuna kapılırlar ya da kendilerinden daha varlıklı olanlara karşı içlerinde tarif edemeyecekleri bir kin ve hırsla büyürler.’’ İfadelerini kullandı.
banner287
“AİLE MASRAFLARI ARTACAK’’
Ertürk, kıyafet serbestliği ile velilere ek yük geleceğini belirterek şunları söyledi: “'bugün ne giyeceğim' kaygısı taşıyan öğrenci derslerine dikkatini veremeyecek ve okuldan soğuyacaktır. Arkadaşları marka giyerken kendi ailesinin neden ona marka giydirmediği ile ilgili düşünüp ailesine isyan edecektir. Bu durum çocuklar arasında kamplaşma oluşturacak. Bu uygulamaların sonraki adımı ise karma eğitime son vermek olacaktır. Forma zorunluluğunu kaldırmak; çocuklarımıza yoksulluğun acı ve soğuk yüzünü hissettirmek anlamına gelmektedir.”

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 18:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 6 yıl Önce

şimdi seninkde lafmı nejdet bey; okullarda yoksulluk manzaraları çıkacakmış!! sizde siysetçi olarak, üstü başı yoksul olanları giydirirsiniz bu işte güzel bir sonuca kavuşmuş olur. önlükle üzeri kapanan yoksulluk üzeindeki önlük alınsınki ortaya çıksın ve o çocuklarımızda yeni elbise ve ayakkabılara kavuşsun. ne diyim, sizin chp zihniyetinizi anlamak zor.

Şaban Karakaş
Şaban Karakaş - 6 yıl Önce

necdet bey kesinlikle haklı , okullarda üniforma , yetişen genç nüfusta kötü izler bırakacak.
ülkedeki gelir dengesizliği çok büyük ...olanda çuvalla , olmayanda hiç yok.olanın çocuğu , olmayanın çocuğunu depresyona sokacak , sn.ahmet bey,çocuğunuza almak isteyipte alamadığınız bir şey oldu mu ? lütfen genel olarak bakınız olaya...
syg

osmanlı torunu
osmanlı torunu - 6 yıl Önce

hakkatende sizinkide lafmı necdet bey ama zihniyet öyle istiyo chp zihniyeti ne yapabilirsiniz .siz yoksulluktan bahsediyorsunuz o parası olmayan kişiler o mecburi olan formaları hangi şartlarda aldıklarını bilmiyorsunuz galiba ama siznkisi üzüm yemek değil bağcıyı dövmek iyi yapılan bişeyin karşısında durmak kendiniz yapamadığınız ve hiç bir zamanda yapamayacağız içinde böyle konuşup duruyorsunuz aslında bu ülkeye sizlerin beyenmediği osmanlının adaleti lazım

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493