“Hükümet açılışlarına henüz katılamadık”

Kurban Bayramı nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı İlçe Teşkilatı’nda bayramlaşma programı düzenlendi.

“Hükümet açılışlarına henüz katılamadık”
banner301
Çerkezköy Bakış - Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı İlçe Teşkilatı’nda Kurban Bayramı nedeniyle bayramlaşma programı düzenlendi. Bayramlaşma programında konuşan CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Ak Partili belediye yönetimlerinin gerektiği gibi hizmet edememesi nedeniyle halkın emaneti CHP’li yönetimlere verdiğini söyleyerek “Kapaklı’da adliye yok, hastane yok, vergi dairesi yok, aslında hiçbir şey yok. İlçelere belediyelerin yaptığı hizmetlerin açılışı için geliyoruz. Hükümetin yaptığı bir hizmetin açılışına henüz katılabilmiş değiliz” dedi.

BAYRAMLAŞMA PROGRAMI DÜZENLENDİ

Bayramlaşma programına CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, CHP İl Başkanı Recep Ökten, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, CHP Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin ile partililer katıldı.

“KAPAKLI HÜKÜMETTEN HİZMET ALAMIYOR”

Bayram nedeniyle kurumlara ziyaretlerde bulunduklarını söyleyen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı “Henüz oturmuş bir ilçe konumunda olamadık. İlçemizde hala Kaymakam bulunmuyor. Hükümet tarafından yapılması gereken hizmetler  maalesef ki yapılmamaktadır.” diye konuştu.

ÖKTEN: KAPAKLI MANDALI İLE ÖZDEŞLEŞTİ

CHP İl Başkanı  Recep Ökten, tüm herkesin Kurban Bayramı’nı tebrik ederek “Kapaklı, Belediye Başkanımız İrfan Mandalı ile özdeşleşti. Yeni dönemde de Kapaklı’da CHP bayrağının dalgalanmasını istiyoruz” dedi.Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da konuşmasında Başkan Mandalı’yı övdü. Albayrak “Mandalı’yı 6 bin nüfusla başlayıp  yüz bin nüfusa ulaşıncaya kadar hep Kapaklı’da belediye yönetiminde gördük. Bu onun Kapaklı’ya kattıklarının bir sonucudur. Bu özverisini  bizlerden taleplerinde de görebiliyoruz. Hakikaten birlikte çalıştığımız kısa süreç içerisinde Kapaklı’ya kayda değer yatırımlar gerçekleştirdik.”dedi.

“ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR”

Karaağaç Mahallesi kolektör hattı çalışmasına değinerek konuşmasını sürdüren Albayrak “Çalışma kapsamında zaman zaman 15 metre derinliğe kadar iniliyor.
Bu hizmetimizi vatandaşlarımız mutlaka gidip yerinde görmelidirler. Yıllardır Karaağaçlıların çektiği sıkıntıları ortadan kaldırmak adına bizler bütün zorlukları göze alarak hizmetlerimizi tamamlayacağız. Diğer taraftan Kapaklı merkezinde  kültür merkezi inşaatı başlamak üzere. Yapılacak olan  kültür sarayı  300 bin nüfusa hitap edebilecek şekilde inşa edilecek.” dedi.

banner287
ALBAYRAK: EMANETİ HALKTAN ALDIK

Albayrak, Ak Parti iktidarının Tekirdağ’a hizmet kazandırmadığını savunarak şunları söyledi: “Her türlü imkan ellerinde olmasına rağmen AK Parti Tekirdağ'a hizmet getirmemiştir. Hizmet getirmek bir yana Türkiye'nin sorunları bitmek bilmiyor. AKP Milletvekilleri her seferinde 12 belediye başkanlığını alacakları yönünde mesajlar veriyorlar. Ben emaneti onlardan değil Tekirdağ halkından aldım. Tekirdağlı kardeşlerime verdiğim her sözü yerine getirmek adına çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Bir kısım projelerimiz tamamlanmış olup diğer projelerimizi hayata geçirmek adına çalışma tempomuzu artırdık. Vatandaşımız hizmetlerimizi gördükçe CHP'nin yeniden 12 belediyeyi de kazanacağına inanıyorum.”

KÖPRÜLÜ: OMUZ OMUZA VERMELİYİZ

CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, iktidarı eleştirdi. Gelecek adına umutların yitirildiği bir dönem yaşandığını söyleyen Köprülü “Bundan sıyrılabilmek için omuz omuza vermemiz gerekmektedir. Ülkemizin huzur içerisinde yaşayabilmesini sağlayacak politikalar geliştirmeliyiz. Her olay aslında bir tecrübedir. kadrolara cemaat mensuplarını yerleştirmenin sonucunda 15 Temmuz olaylarını yaşadık. Suriye'nin iç işlerine müdahil olmakla da askeri müdahaleye mecbur kaldık.  Bütün bu müdahaleler bize olumsuzluk olarak yansımıştır.” dedi.

“DEVLET KADROLARINA LİYAKATSİZ KİŞİLER YERLEŞTİRİLDİ”

Köprülü şöyle devam etti: “Bu günlerde devlet her tarafta FETÖ mensuplarını  arıyor. CHP’li vekillere Silivri’de biber gazı ile müdahale edildiğinde bir çokları umursamıyordu. Devlet kadrolarına liyakatsiz kişileri yerleştirenler suçlu da ‘ne istediniz de vermedik’ diyenler suçsuz mu? Biz şayet bu gariplikleri, bu çarpıklıkları bu gün konuşamazsak  10 sene sonra bu gün yaşadıklarımızın aynısını tekrar yaşamak durumunda kalacağız.”

“KURUCU DEĞERLERE DÖNÜLMELİDİR”

Türkiye'nin kurucu değerlerine dönülmesinin gerekliliğini vurgulayan Köprülü “Türkiye kurucu değerlerine mutlaka geri dönmelidir. Bu değerler cumhuriyetçiliktir, bu değerler demokrasidir, bu değerler halkçılıktır. Bu değerlere gönülden bağlı olanlar fikirlerinde samimi iseler mutlaka mutabakat adına gerekli adımları atmak zorundadırlar.” diye konuştu.  

“ELEŞTİRİLERİ BOŞ”

Köprülü konuşmasının son bölümünde yerel değerlendirmelerde bulundu. ‘CHP’nin 12 belediyeyi de almasının nedeni AKP’li belediye başkanlarının gerektiği gibi hizmet edememesidir’ diyen Köprülü “Şarköy, Malkara, Hayrabolu ve Çerkezköy ilçeleri AKP değil miydi? Biz 2014 yılında kazanmış olduğumuz yerleri tutarak diğer ilçeleri kazandık. AKP'li belediyeler halka hizmet etmiş olsalardı biz bu ilçeleri kazanabilir miydik? AKP'li vekiller eleştiriyorlar ama eleştirilerinin bir manası yok. Onların eleştirileri boş. İşte Kapaklı; adliye yok, hastane yok, vergi dairesi yok, aslında hiçbir şey yok. Bizim ilçelere gelişlerimiz belediyelerin yaptığı hizmetlerin açılışı içindir. Hükümetin yaptığı bir hizmetin açılışına henüz katılabilmiş değiliz.” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306