İnce: İktidarı tahtından indirecek tek parti CHP’dir

Çerkezköy’e gelen CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, CHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı önünde partililere seslendi. Konuşmasında iktidarı sert ifadelerle eleştiren Muharrem İnce, AK Parti iktidarından kurtulmak için birlik ve beraberlik halinde hareket etmek gerektiğini söyleyerek “İktidarı tahtından indirecek tek parti CHP’dir. Bunu yapacak gücümüz ve birikimimiz var. Ancak çalışmamızın sonuç verebilmesi için birlik ve beraberlik içinde olmalıyız’’ dedi.

İnce: İktidarı tahtından indirecek tek parti CHP’dir
banner301
ÇerkezköyBakış - Bir program gereği Çorlu’ya gelen CHP Grup Başkan Vekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Çerkezköy İlçe Teşkilatını da ziyaret etti.
ÇORLU’DAN ÇERKEZKÖY’E GELDİ
Çerkezköy ziyaretinde Muharrem İnce’ye, CHP Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu, CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan, CHP Tekirdağ Milletvekilleri Dr.Candan Yüceer ile Emre Köprülü, CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Palabıyık, CHP Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu, Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez, CHP Çorlu İlçe Başkanı Adnan Kum, CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Harika Türkay ile partililer eşlik etti.
“KÖYLÜLERİN HAYATI ZORLAŞACAK’’
Muharrem İnce ile beraberindeki partililere CHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı önünde kalabalık bir grup tarafından sevgi gösterisinde bulunuldu. Muharrem İnce, vatandaşlara parti binası önünden seslendi. Çerkezköy’e 30 yıl önce bir kamyonda muavin olarak geldiğini söyleyen Muharrem İnce, şimdi ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun muavini olarak geldiğini söyledi. Büyükşehir yasasına değinerek iktidarı eleştiren İnce “Sürekli milli iradeden bahsedenler köy tüzel kişiliklerin kapanması, muhtarlıkların sona ermesi belediyelerin kapanmasında sizlere sormadılar. Anayasa mahkemesinden sonucu bekliyoruz. Bunların gözünü tamamen rant bürümüştür. Büyükşehir yasası ile köylülerin hayatı zorlaşacak’’ dedi.
“SANDIKTA ALAMADIKLARINI SAVCIYLA ALMAK İSTİYORLAR’’
İktidarın seçim kazanmak adına mahalleleri bölerek yeni ilçeler çıkardıklarını söyleyen Muharrem İnce, “Bunu geçmişte İzmir’de yaptılar. Kazandıkları ilçelerde sorun yok, kazanamadıkları ilçe CHP’liyse hemen müfettiş gönderiyorlar. Bunların belediyelerinde yolsuzluk başlarından akıyor ama bunlara müfettiş yok. İzmir büyükşehir belediye başkanımız çocuklara mandalina ve süt dağıttı diye soruşturma geçiriyor. Sandıkla alamadıklarını savcıyla almak istiyorlar. Bu şekilde de çözemezlerse kanun çıkararak almak istiyorlar. Bunlar gelmiş geçmiş en kötü iktidardır. Demokrasi avaresi kesildiler. 28 Şubat 1997’de baskılar olmuş, doğru. 28 Şubat’ta medyaya baskı oldu da şimdi yok mu? Yerel yönetimlere baskı olmuş şimdi yok mu? Bu ülkede Nutuk okudu diye çocuk tutuklanıyor.” diye konuştu.“YARGI İKTİDARIN ARKA BAHÇESİDİR’’
Parlamento iktidarın 325’e 135 bir üstünlüğü olduğunu belirten Milletvekili İnce şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanı Abdullah Gül kendini sıcak siyasetin içinde hissediyor, AKP genel başkanı gibi davranıyor. Adeta noterden öte bir yapısı var. Önceden yargısız infaz vardı bugün yargıyla infaz var. Bugün yargı iktidarın arka bahçesidir. Yargı iktidarın sopası oldu. Önceden 12 Eylül faşizminde ve cunta döneminde bile yargıya inanılıyordu. Türkiye de hiç kimsenin böyle bir beklentisi yok. Türkiye hızla yoksullaşıyor.’’
“KENDİLERİNE ZENGİN BİR DÜNYA KURUYORLAR’’
Eğitimin laik ve bilimsel niteliğinden saparak paralı hale geldiğini savunan Muharrem İnce şöyle devam etti; “Bizler son nesiliz. Bizden sonra bir köylü çocuğu milletvekili olamayacak. Zengin ve soygun dünyası kuruyorlar. Bunlar imam hatip liselerinde okurken sizler yardımcı oldunuz. Okumaları için yardım edip masraf ettiniz. Bugün onlar o günleri unuttular ve pahalı araçlarıyla tatil yapıyorlar. Bunların ki müslümanlık değil, bunların ekonomisi ekonomi değil, sağlığı sağlık değil ve eğitimleri eğitim değildir.’’
banner287
“GELECEĞİMİZİ ÇALMAK İSTİYORLAR’’
‘Birlik ve beraberlik içinde hareket edilmesi halinde iktidardan kurtulacağız’ diyen CHP Grup Başkan Vekili İnce, “Beraber olmamız lazım. Başka partilere oy vermiş yurttaşlara sesleniyorum. İktidarı gönderebilecek tek parti CHP’dir. Bunu yapacak gücümüz ve birikimiz var. İnsanların korkusuzca özgür ve zengin yaşamalarını istiyoruz. Bu ülkede yaşayan herkes sınavların doğru yağıldığını düşünüyordu, ancak öyle olmadığını anlaşıldı. Bunlardan hesap sormanın vakti geldi de geçiyor.’’ İfadelerine yer verdi.“O İŞLETMELERİ KİM KURDU?’’
İnce, ‘CHP’nin bir dikili taşı yok’ eleştirisine de değinerek “O sattığınız Tekel’i kim kurdu? Tuz işletmeleri ve devlet demir yollarını yabancıların elinden kim aldı?
Halk Bankası, İş Bankası, Eti bank ve Sümerbank’ı kim kurdu. Bunlar Telekom’u sattılar, araç muayene istasyonlarını, limanları, yer altı sularını ve madenlerimizi sattılar. AK Parti Kayseri İl başkanının aldığı maden ruhsat sahası 11 Yalova büyüklüğündedir. “ şeklinde konuştu.
“SLOGAN ATARAK BANA GAZ VERMEYİN BEN YETERİNCE GAZLIYIM’’
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce’nin konuşmalarının ardından caddede toplanan kalabalık AK Parti aleyhine sloganlar atmaya başlayınca araya giren İnce, “Slogan atınca bana gaz veriyorsunuz. Bana gaz verince de ya Allah bismillah diyerek çeşitli ifadeler kullanıyorum. Sonra da bana da bir sürü dava açıyorlar. Bana gaz vermeyin ben yeterince gazlıyım” diyerek slogan atan kalabalığı susturdu.
“BUNLARA TESLİM OLURSAK EKMEĞİMİZ VE AŞIMIZ TEHLİKEDEDİR’’
CHP’nin Çerkezköy’de zayıf gözüktüğünü kaydeden Muharrem İnce, bu durumun artık düzeltilmesi gerektiğini ifade ederek, “Bu kadar emekçinin olduğu bir yerde halkın partisi yukarıda olur. İlçe başkanımız vekillerimiz bir program yapsınlar ve buradaki sanayilerimizi dolaşıp derdimizi anlatalım. İktidar halkı aldattılar. Dinimizi Recep Tayyip Erdoğan’dan öğrenecek halimiz yok. Bu ülkede Müslümanlar ikiye ayrıldı. Bir Müslümanlar bir de Tayyip Erdoğan’dan sonra Müslümanlar çıktı. Bunları topluma anlatmalıyız. Bunlara teslim olursak, korkarsak ekmeğimiz ve aşımız tehlikededir. Bunlara hep birlikte karşı koyacağız. Başınız sıkıştığında, çocuğunuz işsiz kaldığınızda Atatürk’ü aklınıza getireceksiniz. Diyeceksiniz ki yedi düvele karşı koyan Mustafa Kemal Atatürk vardı. ‘Bende onun gibi yapabilirim’ diyeceksiniz” şeklinde konuştu.
İLÇE TEŞKİLATINDA İKRAMDA BULUNULDU
CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce konuşmasını tamamladıktan sonra partililerle birlikte İlçe Teşkilatına çıktı. Burada kendisine yapılan ikramların ardından Muharrem İnce ve diğer vekiller Çerkezköy’den ayrıldılar.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 18:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa..
mustafa.. - 6 yıl Önce

bu adam söylediklerine kendi inanmıyor ama chpliler bu kendi sözlediğine inanmayana inanıyorlar:)türkiye siyasetinde ve türk milleti nezdinde hiçbir karşılığınız yoktur..

cemil döner
cemil döner - 6 yıl Önce

sayın ince ; ilçemize gelmenize sizi ikna eden partililerime ve siz değerli insanımıza çok teşekkür ederiz.umarım bu ve benzeri vekil ziyaretleri artar , yereldeki yalnızlığımız sona erer.
gündem belirlemedeki performansınızı yerel siyasetteki iktidar partisi belediye başkanlarının zalimliklerini sona erdirmek , yaptıkları kanun tanımaz icraatlerinin üzerine gidip hesap sorulması adına , yargıya taşınması gerektiği halde , müfettiş incelemesinden menfaat sağlamayacakları günlerin gelmesini , getirmenizi beklediğimizi ifade etmek isterim.
saygılarımla

Ahıskalı
Ahıskalı - 6 yıl Önce

mustafa adlı yorumcu belliki iktidar partisinin yalaka yada yandaşısın.chp li değilim ama muharem ince türklerin anlayacağı dilden iktidarı eleştirdi,senin anlama kabiliyetin zayıfsaaaaa

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306