banner507

Kapaklı en az 5 yıl önce ilçe ilan edilmeliydi

Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin beraberinde İl Genel Meclisi Başkan Vekili Sami İkizler, İl Genel Meclis Üyesi M.Zeki Gürcün, Kapaklı Belediye Meclis Üyesi Ahmet Yörük ve CHP Kapaklı İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Fikri Çalışkan ile birlikte Çerkezköy Bakış’a ziyarette bulundu. Büyükşehir Yasası ile Kapaklı’nın ilçe ilan edilmesinin bazı kesimler tarafından Kapaklı’ya sağlanan bir lütuf olarak gösterildiğini söyleyen CHP Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin “Kapaklı’nın ilçe statüsüne getirilmesi bir lütuf değil, Kapaklı’nın hakkıydı. Bu hak, en az 5 yıl önce verilmeliydi.” Dedi.

Kapaklı en az 5 yıl önce ilçe ilan edilmeliydi
banner301
ÇerkezköyBakış - Cumhuriyet Halk Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin beraberinde İl Genel Meclisi Başkan Vekili Sami İkizler, İl Genel Meclis Üyesi M.Zeki Gürcün, Kapaklı Belediye Meclis Üyesi Ahmet Yörük ile CHP Kapaklı İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Fikri Çalışkan ile birlikte Çerkezköy Bakış’a ziyarette bulundu.
“KAPAKLI’NIN HAKKIYDI’’
Önceki gün gerçekleştirilen ziyarette CHP Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin, Büyükşehir Belediye Yasası’ndan bahsederek, gerçekleştirdikleri çalışmalardan bahsetti. Büyükşehir Yasası ile Kapaklı’nın ilçe ilan edilmesinin bazı kesimler tarafından Kapaklı’ya sağlanan bir lütuf olarak gösterildiğini söyleyen Seçkin “Kapaklı’nın ilçe statüsüne getirilmesi bir lütuf değil, Kapaklı’nın hakkıydı. Bu hak, en az 5 yıl önce verilmeliydi. Kapaklı ilçe olmayı yıllar öncesinden hak etmişti.’’ Dedi.
“İKTİDAR YANLIŞINDAN GERİ ADIM ATMADI’’
Büyükşehir Yasası ile Kapaklı’nın ilçe ilan edilmesini sevinçle karşıladıklarını ancak, belde belediyeler ile köylerin tüzel kişiliklerinin kaldırılmasını doğru bulmadıklarını ifade eden Seçkin şöyle devam etti: “Belde belediyeler ile köylerin tüzel kişilikleri kaldırıldı, köyler birer mahalleye dönüştürüldü. Bu yanlışlığı elimizden geldiğince anlatmaya çalıştık. İktidar bu yanlışından geri adım atmadı.’’
“BÜYÜKŞEHİR’İ ANLATIYORUZ’’
banner287
Karaağaç ile köylerin Kapaklı’ya bağlanmasının ardından Kapaklı CHP Teşkilatı olarak yoğun bir çalışma temposunun içine girdiklerini anlatan Kenan Seçkin, “Bizler Kapaklı Teşkilatı olarak, ilk olarak yönetimimizi İlçe statüsüne göre belirledik. Ardından köylere tek tek ziyaretlerde bulunarak Büyükşehir Yasası ile Büyükşehir Yasası’nın getirdikleri vatandaşlarımıza anlattık, bundan sonra da anlatmaya devam edeceğiz.’’ Dedi.
“KÖYLÜLER TEPKİLİ’’
İl Genel Meclis Başkan Vekili Sami İkizler, büyükşehir yasası ile köy tüzel kişiliklerinin kaldırılmasına köylülerin karşı olduklarını anlatarak “Köy tüzel kişilikleri kaldırılmayabilirdi. Köylüler birer mahalleye dönüştürüldü. Vatandaşlar da buna tepki gösteriyor.’’ Diye konuştu.
“BÜYÜKŞEHİR OLMADAN BU KATKI SAĞLANAMAZ MIYDI?’’
İl Genel Meclis Üyesi M.Zeki Gürcün ise büyükşehir yasası Tekirdağ’ın genel bütçeden daha fazla pay alacağına yönelik ifadelere değinerek “İktidar mensupları Büyükşehir yasası ile Tekirdağ’ın kasasına daha çok para gireceğini söylüyorlar. Büyükşehir yasası olmadan bu sağlanamaz mıydı? Neden büyükşehir beklendi?’’ ifadelerine yer verdi.
Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493