banner507

Milletvekili Cihaner’den Dışişleri Bakanı’na ‘Ofis Boy’ benzetmesi

Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen ‘10 Kasım Atatürk’ konulu anma programına konuşmacı olarak katılan CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, konuşmasında iktidarı eleştirerek Dış İşleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’na da emperyalist güçler tarafından kullanılan ‘Ofis Boy’ benzetmesinde bulundu.

Milletvekili Cihaner’den Dışişleri Bakanı’na ‘Ofis Boy’ benzetmesi
banner301
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - CHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen ’10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’ önceki gün Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
DAVETLİLERİN ÇOĞU AYAKTA TAKİP ETTİ
Saat 19.30’da başlayan programa CHP Tekirdağ Milletvekili Dr.Candan Yüceer, CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Palabıyık, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez, CHP Çerkezköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Şayka Çalışkan, ÇTSO Meclis Başkanı Gürkan Kesim, Çerkezköy Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Muzaffer Yaztepe, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Hasan Hüseyin Yarlıgan, Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak, Kapaklı Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Ali Karaca, Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi üyeleri, CHP Çerkezköy ve Belde Teşkilatları Üyeleri ile Gençlik Kolları üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yoğun ilgiden dolayı çoğu vatandaş programı ayakta takip etti.
“AMACIMIZA ULAŞTIK’’
Program saygı duruşu ve akabinde okunan İstiklal Marşı ile başlarken, programın açılış konuşmasını ise CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez yaptı. Dönmez, “Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak için bu programı tertipledik. Katılımın bu kadar yoğun olması bizleri çok mutlu ettiği için ne söyleyeceğimi şaşırdım. Tertiplenen programın amacına ulaşacağına kimsenin şüphesi olmasın” diyerek programda emeği geçen herkese teşekkür etti.“ATATÜRK’Ü BİZE UNUTTURMAK İSTİYORLAR’’
İlçe Başkanı Metin Dönmez’in konuşmasını tamamlamasının ardından kürsüye CHP Çerkezköy İlçe Eğitim Sorumlusu Nejdet Ertürk geldi. Atatürk’ün ülke sorunlarını çözerken daima aklın ve bilimin gereklerine göre hareket ettiğine dikkat çeken Ertürk, “Olayları geniş ve detaylı düşünmüş, basit hedefler peşinde değil, gelecek nesilleri bile rahat ve huzur içinde yaşatacak köklü çözümler peşinde olmuştur. Atatürk’ü anlamak ve sevmek için Onu görmek de gerekmiyordu zaten… Onun bıraktığı ilke ve devrimleri emanet bilip,onları öylece korumaktır önemli olan. Yeni nesil bu ilke ve inkılâpların aydınlığında yetişmelidir. Atatürk'e sevgi ve saygı ile bağlı olan kuşaklara bugün düşen görev, akılcı bir tutumla Atatürk'ü anmanın onu anlamaktan geçtiğinin farkına varabilmeleridir. Tüm tehlikeler karşısında bizi birleştirip bütünleştirecek tek lider Atatürk’tür. İşte bu eşsiz özellikleri nedeniyle belki de Atatürk‘ü bize unutturmak istiyorlar.” diye konuştu.“ATATÜRK’ÜN KARALANMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ’’

İlçe Eğitim Sorumlusu Nejdet Ertürk’ün verdiği bilgilerin ardından kürsüye CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Palabıyık çıktı. AK Parti Hükümeti’nin, halkı kendi hazırladıkları törenlere katılmaya mecbur bıraktığını belirten Palabıyık, “Son yıllarda Türk halkı, iktidarın hazırladığı törenlere katılmaya mecbur bırakılıyor. İktidar bir yandan yasaklar koyarak, halkı kendi tertiplediği törenlere katılmaya mecbur bırakırken, diğer yandan da tertiplediği törenlerle Atatürk’ü unutturmaya çalışıyor. CHP olarak iktidarın, bu vatanı ve Cumhuriyeti kurarak bizlere emanet eden Ulu Önder Atatürk’ü unutturmasına ve karalamasına izin vermeyeceğiz” dedi.“ATATÜRK SEVGİSİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR’’
Atatürk’ü anma programında CHP Tekirdağ Milletvekili Dr.Candan Yüceer’de konuşarak, “iktidarın tüm yasaklamalarına rağmen 10 Kasım’da milyonlar olarak Ata’mızın huzuruna çıktı. İktidarın yürüttüğü olumsuz propagandalara rağmen, Atatürk sevgisi her geçen gün artıyor. Günümüzde iktidar Milli Bayramlarımızı yasaklayarak, Atatürk’e karşı karalama kampanyası yürütmektedir. Oysa Atatürk bu ülkeyi düşman işgalinden kurtararak, tam bağımsızlığını elde etmesini sağlamış, kadınlara seçme seçilme özgürlüğünü getirmiş, eğitimde seferberlik ilan etmiş ve kalkınmanın temelinin üretim olduğunu vurgulayarak günümüzdeki sanayinin temellerini atmıştır.” İfadelerini kullandı.
banner287“MUHALEFET YAPANLARA YAPTIRIM UYGULANIYOR’’
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Cumhuriyet’in ilanından sonra Türk Milletine her alanda özgürlük getirdiğini söyleyen Yüceer, “maalesef günümüzde bu özgürlükler, iktidarı tarafından giderek kısıtlanıyor. İktidarın baskıcı rejimi yüzünden ülkede ifade özgürlüğü, basın özgürlüğü ve muhalefet özgürlüğünden eser kalmadı. Baskı ile himayesi altına aldığı basını ve Yargıyı keyfi kullanarak, muhalefet yapanlara yaptırımlar uyguluyor. Bayramları kutlamak isteyen halk, yerlerde sürükleniyor. Atatürk hakkında karalama kampanyaları yürütülerek, zorba, diktatör gibi hakarete varacak düzeyde ifadeler kullanılıyor” diye konuştu.“ATATÜRK’Ü SADECE ANMAK DEĞİL, ANLAMAKTA ÖNEMLİDİR’’
Yapılan konuşmaların ardından 10 kasım Atatürk’ü Anma Günü programı kapsamında programa konuşmacı olarak katılan CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner kürsüye geldiği esnada konferans salonunu dolduran davetlilerden yoğun bir alkış aldı. Konferansa ilginin fazla olmasının kendisini çok mutlu ettiğini belirten Cihaner, “Bu kalabalık bizlere, bu günlerde en fazla ihtiyaç duyduğumuz cesaret duygusunu yeniden kazandırdı. Konferansa olan ilgiden de görüldüğü gibi, kesinlikle sanıldığı kadar az değiliz ve meydan da birilerinin sandığı kadar boş değil. Atatürk’ü sadece anmak değil, anlamak da çok önemlidir. Özellikle iktidar ve çevresindekiler karşı devrim yapma çabaları ile Atatürk’e karşı bir karalama kampanyası yürütüyorlar. Büyük bir mücadele örneği göstererek Cumhuriyet’i kuran ve egemenliği halka devreden Atatürk’ü, halka diktatörmüş gibi lanse etmeye çalışıyorlar” şeklinde konuştu.
DIŞİŞLERİ BAKANINI OFİS BOY’A BENZETTİ
Milli Mücadele döneminde yaşanan olaylardan da bahseden Cihaner, “Milli mücadele döneminde Atatürk ve silah arkadaşları yerel kıyafetler giyerek Trablus ve Bingazi’de yerel direnişi örgütlemek için çalıştılar. Oradaki halk, emperyalist güçlerle işbirliği yapmış ve bizlere karşı savaşmıştır. Bugün de hükümet ve Dış İşleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, beceriksiz dış politikaları nedeniyle, aynı emperyalist Devletler ile işbirliğine girerek maşa haline gelmişlerdir. Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Amerika Dış İşleri bakanı Hilarry Clinton tarafından, adeta bir ‘Ofis Boy’ gibi çağırılmakta ve kullanılmaktadır. İktidarın dış politikasında tam bir fiyasko yaşanıyor. Bir dönem Gazze’yi ağzından düşürmüyorlar ve İsrail’e lanet okuyorlardı. Şimdi ise Suriye ile anlamsız bir çekişme içine girdiler. Suriye ile girilen mücadelenin amacının, İsrail’in güvenliği olduğunu herkes biliyor.” dedi.
“İKTİDARI GELDİĞİ ÇÖPLÜĞE GERİ GÖNDERECEĞİZ’’
Meclis’ten geçirilen Büyükşehir Yasa Tasarısına da değinen İlhan Cihaner, “iktidar tarihin gördüğü en büyük siyasal ahlaksızlığı yapmıştır. Büyükşehir Yasa Tasarısı ile içerisinde yaşayan halkın ve yönetenlerin fikirleri sorulmadan, oy kaygısı ile köyler ve Beldeler kapatıldı. Kaybettiği ya da kaybetmesi muhtemel görünen yerlerdeki seçmeni de başka bölgelere taşıyarak, siyasi ahlaksızlık yaptı. Görülecektir ki bu çok büyük bir yağmaya dönüşecektir. Kaybettiği yada kaybetmesi yüksek ihtimal olan seçmenleri başka yerlere taşıyarak demokratik kurallar içinde kazanamadığı belediyelerde kazanmaya çalışacak kadar ahlaksızlaştığını görüyoruz. Ben inanıyorum ki bu iktidarı ait olduğu ve geldiği tarihin çöplüğüne göndereceğiz” diye konuştu.
“SİYASET RİSKLİ BİR İŞTİR’’
Anayasa’da yer alan ve Türkiye’nin bağımsızlığının ve bölünmez bütünlüğünün teminatı olan maddelerin değiştirilmesine kesinlikle müsaade etmeyeceklerini de söyleyen Cihaner son olarak şunları söyledi; “Sizler nasıl ki bu vatanı seviyorsanız, bizler de sizleri temsilen TBMM’de bulunuyor ve sizin savunduğunuz ilkeleri savunuyoruz. Siyaset riskli bir iştir. Bazen ağzımızdan çıkan cümleler, istemeden de olsa kırılganlığa yol açıyor. Özellikle medyanın büyük bir bölümünü himayesinde barındıran AKP hükümeti, bu tür durumlarda hemen yaygara kopartarak vatandaşları etkisi altına almaya çalışıyor. Bu tür oyunlara itibar etmeyiniz.”DAVETLİLERE KARANFİL DAĞITILDI
Yapılan konuşmaların ardından 10 Kasım Atatürk’ü anma günü etkinlikleri kapsamında şiirlerin okunmasının ardından Kenan Yoleri öncülüğünde Gençlik Kolları üyeleri Bursa Nutkunu okudu. Bu esnada salonda bulunan davetlilerde Bursa Nutkuna eşlik ettiler. Programın sonunda ise Atatürk’ün sevdiği türküler seslendirildi. Yaklaşık 2 saat süren programın ardından davetlilere çıkışta karanfil dağıtıldı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 11:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa.
mustafa. - 6 yıl Önce

cumhuriyete enbuyuk baltayı vuranlar bugun hepsı cumhuriyetçi olmuş.inönü zihniyeti altında atatürkün isminin arkasında islam düşmanlığı ve ülkede kargaşa yaratmya çalışmaktan başka hiçbir işi yok bu chp'nin..

Ahmet
Ahmet - 6 yıl Önce

chp li bir türkiyeyi düşünmek dahi istemiyorum, çünkü geçmiş icraatları ortada; cami yıktıran, atatürkün resmini paradan kaldırıp inönü olup kendi resmini bastıran, dersimde binlerce insanı katleden, iskilipli atıf hoca gibi değerli alimleri asan, ekmeği karneye bağlayan, sivas madımak oteli yandığında kılı kıpırdamayan, ve dahja nice olumsuz örneğe imza atan bir parti, memleketi uçuruma götüür.
chp li kartdeşlerime seslenmek istiyorum, atatürkün ve kemalizmin arkasına saklanıp, oy avcılığını bırakın!!!!

Gerçekci
Gerçekci - 6 yıl Önce

ahmet chp nin geçmiş icraatları modern ve aydınlık bir türkiye yaratmaktır.gerçi sen modern ve aydınlığın ne demek olduğunu bile bilmiyorsundur.mustafa sana gelince chp olmasa cumhuiyet olacak mıydı?islam yaşanabilinecek miydi? gerçi sende bunları anlayamazsın ama olsun istersen bi düşün.

eğitimci
eğitimci - 6 yıl Önce

bu ülkeyi̇ sömürgeci̇lerden kurtardiği i̇çi̇nmi̇ chp li̇ türki̇yeyi̇ düşünmüyorsun, ahmet efendi̇... bi̇raz tari̇hi̇ öğren.

Esnaf
Esnaf - 6 yıl Önce

vakit gazetesinin atmasyonlarını fazlaca okuyan birkaç zavallının lafı ilemi olacak bu işler? neymiş ekmek karneye bağlanmışmış :) 2. dünya savaşı yılları avrupada savaş var yokluk var kıtlık ve açlık var türkiye savaşa girmediği halde kıtlıktan etkileniyor hali ile, napacaklardı sizler gibi sırça köşk mü inşa edeceklerdi? şu anda ekonominiz batmıyorsa o dönemde inşa edilen fabrikaları tesisleri satabildiğiniz için değilmi? ne ürettiniz ki geçmişi yargılayacak yüzünüz olsun?

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493