banner507

Milletvekili Yüceer’den grevdeki işçilere destek

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer, Çorlu Cumhuriyet Meydanı’nda açlık grevindeki Daiyang SK işçilerine moral ziyaretinde bulundu.

Milletvekili Yüceer’den grevdeki işçilere destek
banner301
ÇerkezköyBakış - Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer, Tekirdağ’daki temaslarını sürdürüyor.
VATANDAŞLAR ENDİŞELİ
Milletvekili Yüceer’in ilk durağı, Yanıkağıl ve Bahçeağıl köyleri oldu. CHP Kapaklı İlçe Teşkilatı ile birlikte köyleri ziyaret eden Milletvekili Yüceer, vatandaşların sorunlarını dinledi. Bölgede yaşayan vatandaşlar, Büyükşehir Yasası ile birlikte tüzel kişiliklerini kaybedecek köyleri hakkında endişelerini dile getirdi. Kendi imkanlarıyla yaptıkları taşınmaz malların ellerinden alınacağını ve belediyeye devredileceğini kaydeden vatandaşlar, soruna çözüm bulunulmasını istedi. CHP’li Yüceer, vatandaşların haklarını korumak, köylerin tüzel kişiliğine tekrar kavuşması, köylünün mağdur olmaması için söz konusu yasayı parti olarak Anayasa Mahkemesi’ne götürdüklerini ve bu bölümlerin iptali için dava açtıklarını bildirdi.
İŞÇİLERE MORAL VERDİ
Yüceer’in sonraki durağı, Çorlu’da asgari düzeyde olan ücretlerini ve çalışma koşullarını iyileştirmek için işverenle masaya oturan ancak henüz karşılık alamayan Birleşik Metal İş Sendikası’na üye Daiyang SK İşçileri oldu. Yüceer, açlık grevinin 21. gününde moral vermek, sıkıntılarını paylaşmak amacıyla Çorlu Cumhuriyet Meydanı’nda işçilerle bir araya geldi. Milletvekili Yüceer’e, Çorlu İlçe Başkanı Adnan Kum ve ilçe yönetimi de eşlik etti.   
‘’KABUL EDİLEMEZ BİR TUTUM’’
Çalışma Bakanlığı’nın sorumluluk almasını isteyen Yüceer, iktidarın işçilere sırtını döndüğünü, bunun kabul edilemez bir yaklaşım olduğunu bildirdi. İktidarın işçiye, emeğe, alın terine saygı duymadığını ifade eden Yüceer, ‘İnsan onuruna yakışır bir şekilde ücret almak, yaşamak işçilerimizin, emekçilerimiz en doğal hakkıdır’ dedi.
banner287OMUZ OMUZA MÜCADELE
CHP’li Yüceer, ‘Burada dayanışma var, birlik-beraberlik var, omuz omuza bir mücadele var, alın terinin karşılığını isteyenlerin onurlu duruşu var. Ekmek davanızda, haklı ve yasal mücadelenizde, başarılı olacağınızdan kuşkum yok’ ifadelerini kullandı. Daiyang SK işçileri de greve başladıkları günden itibaren kendilerini bir an bile yalnız bırakmayan Yüceer’e teşekkür etti.  Milletvekili Yüceer, daha sonra aynı heyetle Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan’ı makamında ziyaret etti.
ŞEHİT AİLESİNİ UNUTMADI
Yüceer’in son durağı 1994’de Diyarbakır’da şehit olan Erol Faruk Uraslı’nın ailesinin evi oldu. Ailenin acısını paylaşan Yüceer, dertleriyle yakından ilgilendi. CHP’li Yüceer, aile için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını bildirdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet ÇERKEZKÖYLÜ
Ahmet ÇERKEZKÖYLÜ - 6 yıl Önce

sayın vekil büyükyoncalı chpli belediye başkanı necati sezer 16 ay silivride yattı chpliler olarak 1 kez ziyaret etmediniz, illegal örgütleri ziyaret etmekten geri kalmıyorsunuz.

AHMET ÇERKEZKÖYLÜ
AHMET ÇERKEZKÖYLÜ - 6 yıl Önce

sayın vekil büyükyoncalı chpli belediye başkanı necati sezer 16 ay silivride yattı chpliler olarak 1 kez ziyaret etmediniz, illegal örgütleri ziyaret etmekten geri kalmıyorsunuz.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493