banner507

“Önce vatan, millet diyen herkesin oyuna talibiz”

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili ve 26. Dönem milletvekili adayı Candan Yüceer, Çerkezköy BAKIŞ Gazetesi’ni ziyaret etti. Yüceer “Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak ‘Önce Türkiye’ diyoruz. Önce vatan, millet diyen herkesin oyuna talibiz” dedi.

“Önce vatan, millet diyen herkesin oyuna talibiz”
banner301
Çerkezköy Bakış - Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili ve 26. Dönem milletvekili adayı Candan Yüceer, dün saat 14.00’da CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Birol Öztürk, Kadın Kolları Başkanı Ebru Alaca ve partililerle birlikte Çerkezköy BAKIŞ Gazetesi'ni ziyaret etti.
HUZUR DA YOK
Yeniden seçim yapılacak olmasının zaman kaybının yanı sıra aynı zamanda kaynak israfı olduğunu kaydeden Milletvekili Candan Yüceer, “Türkiye adeta durdu. Esnaf, sanayici ağlıyor. Ciddi sıkıntılar var. Bunların dışında huzur da yok. İnşallah 2 Kasım’dan sonra bunu sağlayacağız” dedi.
KENDİ PARTİMLE GURUR DUYUYORUM
Seçim sürecinde milletvekili adaylarının programının il yönetimi tarafından planlandığını kaydeden Yüceer “Sabah bir ilçede, akşam da farklı bir ilçede olmak üzere günde 2 ilçede çalışma yapıyoruz. Çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Ama 7 Haziran havası yok. Vatandaş ‘5 ay önce oy kullandık, neden şimdi bir daha seçime gidiyoruz’ diyor. Seçimi CHP olarak biz istemedik. Biz seçmenin kararına, seçimin sonuçlarına saygı gösterdik. Bize düşen seçmenin iradesi doğrultusunda bu çabayı göstermekti. Bizim dışımızda bunu diyen parti olmadı. Hepsi ‘ben’ dediler. Keşke fedakarlık yapılsaydı. Bu süreçte sergilediği tavır dolayısıyla kendi partimle de gurur duyuyorum” dedi.
ÖNCE VATAN, MİLLET DİYEN HERKESİN   OYUNA TALİBİZ
7 Haziran seçimlerinin ardından Türkiye’nin 3 buçuk ay sonra 1 Kasım’da yeniden seçime gideceğini söyleyen Yüceer, “3 buçuk ayda meclis çalışsaydı o canlar gitmezdi, dolar fırlamazdı. Meclis çalışıp orada ‘Türkiye’ denseydi bunları yaşamazdık, katliamlar olmazdı, ekonomi dibe vurmazdı. Dimdik ayakta durmak durumundayız. Seçmenin iradesine herkes saygı duymalı. Kutuplaşmayı, ayrışmayı bırakmalıyız. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak ‘Önce Türkiye’ diyoruz. Önce vatan, millet diyen herkesin oyuna talibiz” dedi.
banner287BİR ARAYA GELMEMİZE ENGEL OLMAMALI
Vatandaşın artık olanları daha net görmeye başladığını ifade eden Milletvekili Candan Yüceer “13 yıllık iktidar balonmuş. Üstüne bir tuğla konulmamış. Toplumsal huzur, barış açısından durum daha kötü” dedi. Demokraside çeşitlilik, farklılık olmasının doğal olduğunu belirten Yüceer “Ama bu bir araya gelmemize engel olmamalı. Bir şekilde hukuk ve anayasal çerçevede uzlaşacağız” dedi.
CHP UZLAŞMADAN YANA
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın miting yapmasının da yanlış olduğunu ifade eden Yüceer “Yurt içinde miting yapması da kabul dilemez. Ama yurt dışında bile miting yapıyor. 400 tane milletvekili istiyor. Herkesin Cumhurbaşkanı olmalı” dedi. Dış politika konusunda da konuşan Yüceer “Cumhuriyet Halk Partisi iktidarda olsaydı Ortadoğu bu halde olmazdı. CHP’nin tutumu pasiflik değil, uzlaşmadan yana bir tutumdur” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2015, 19:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493