Ordu’yu ‘muhatap almam’ dedi. Ertem’i sert ifadelerle eleştirdi

Geçtiğimiz hafta hem Belediye Başkanı Ali Ertem, hem de MHP İlçe Başkanı Mustafa Ordu’nun eleştirilerine hedef olan CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez, Ertem’e ağır ifadelerle yanıt verirken, Ordu’yu ise muhatap almayacağını söyledi.

Ordu’yu ‘muhatap almam’ dedi. Ertem’i sert ifadelerle eleştirdi
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez’in yeni yapılan muhtarlık ve taksi duraklarının mimarisini eleştirerek Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’e yönelik kullandığı ‘nereden buldun bu ucubeleri’ şeklindeki eleştiriye Ali Ertem’i sosyal medya twitter’dan verdiği yanıt tartışmayı alevlendirdi.
DÖNMEZ CEVAP VERDİ
Başkan Ertem’in twitter hesabından kullandığı ‘CHP İlçe Başkanı yeni taksi duraklarımızı ucubeye benzetmiş CHP’lilerin kronik hastalığı sayın başkana da nüksetmiş.’, ‘Her yeni yapılana itiraz etmek olsa olsa kıskançlıklarındandır.’,    ‘Gazetedeki fotoğrafa bakılırsa ucubenin ne olduğu gayet net olarak görülür.’, ‘Hizmetlerimiz açısından söz bulamayanlar yaptıklarımıza çamur atmakla meşguller. Allah ıslah etsin’ ifadelere Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez, İlçe Teşkilatı’nda önceki akşam saat 19.30’da düzenlediği basın toplantısıyla cevap verdi.
“O ZİYARET ŞAHSA DEĞİL MAKAMA SAYGIDANDI’’
Dönmez, geçtiğimiz günlerde Çerkezköy Belediye Başkanlığı’na gerçekleştirdiği nezaket ziyareti hatırlatarak “o ziyaret şahsa değil, makama saygımızdandı. Ziyarette Ali Ertem, “Kısır çekişmelerden uzak durmalıyız. O küçük adamların işi bizim küçük adamlarla uğraşacak vaktimiz yok. Ahmet’i, Mehmet’i nasıl yok ederimin peşinde olmamalıyız. İyi konularda birbirimize yardımcı olmalı, yanlış konularda da birbirimizi uyarmalıyız. Makamlar kalıcı değil görev bittikten sonra birbirimize bakabiliyorsak vicdanen rahatsak sorun yok” diye konuşmuştu. Bu söylemlerde bulunmuş bir Belediye Başkanı olarak şimdi şahsıma yaptığı yakıştırma tutarsız, yakışıksız en basit tabirle terbiyeden nasibini almamışlıktır. Çerkezköy halkı bu haberin altına yorumlarını yapmıştır. Görünen o ki siz akıl tutulması yaşıyorsunuz. Allahın yarattığı kula “ Ucube” yakıştırması yapmak gibi aymazlığı kendinize yakıştırıyor musunuz ? ’’ Dedi.ERTEM’E AÇIK DAVET YAPTI
Ali Ertem’e seslenerek sözlerini sürdüren Metin Dönmez “Hizmetlerimize söz bulamayanlar ancak yaptıklarımıza çamur atarlar.’ Diyorsunuz.  Bana ve Çerkezköy kamuoyuna basının önünde istediğiniz gün ve yerde ne hizmet yaptığınızı anlatın. Twitter’den yakışıksız laflar yazmaktan başka bir iş yapın gelin, kamuoyunun önüne birlikte çıkalım siz ne yaptığınızı anlatın ben ise nasıl rantiyeci olduğunuzu anlatayım’’ diye konuştu.
“KAMUOYU BU SORULARA CEVAP ARIYOR’’
Belediye başkan adaylığı döneminde dile getirdiği konuların halen güncelliğini koruduğunu ifade eden Metin Dönmez, Ali Ertem’e şu soruları yönetti: “Atatürk viyadüğü’nün normal projesi dışında eksik olarak yapıldığını tüm Çerkezköy halkı bilmektedir niye eksik yapıldı? Bu viyadük Çerkezköy’ün trafik sorununa çare oldu mu ? Türkiye’de bir örneği daha var mı ? Siz beğeniyor musunuz? Viyadük yapım projesiyle birlikte derenin gümrük önünden trafik şubenin olduğu yere kadar olan derenin ıslah edilme ve çevre düzenleme yapımı da ihale edilmişti. Bugüne kadar herhangi bir çalışma yapılmadı. Niçin? Çerkezköy halkının haklarını korumak adına neden bir girişimde bulunmadınız.? Bunun karşılığında kim ne rant elde etti? Cengiz Topel Caddesi’nin ihalesi nasıl yapıldı? Cadde ihaleye uygun olarak mı yapıldı? Bu güne kadar kaç kere onarım yapmak zorunda kalındı? Bu konuda açılan savcılık soruşturmasının akibeti nedir ? Atatürk Caddesi’nde ki orta alanda ki yandaşlarınızın yaptığı havuzları hangi amaçla yaptırmıştınız ve sonra niçin yıktınız ? Bu havuzların yapımından belediyemiz ne kadar zarara uğradı?”
banner287
“KÜLTÜRÜMÜZDE YERİ YOK’’
Dönmez, Çerkezköy’deki iki dönel kavşağa konulan saat kulesinin Çerkezköy’ün dokusuna uygun olmadığını savunarak “Saat kuleleri kiliseye, taksi durakları ise Çin tapınağına benziyor. İki adet saat kulesinin yerine daha uygun fiyatlarla estetik ve görüntüsü göze hoş gelecek projeler yapmayı düşünemediniz mi? Vatandaş da benimle aynı şekilde düşünüyor. Bunların kültürümüzde bir yeri yok. İhale ile verilen taksi duraklarının çalışma alanını yapmak belediyenin görevi mi ? Burada belediye zarara uğratılmamış mıdır ? “ ifadelerine yer verdi.
“ÖNCE YAPILIYOR SONRA KAZILIYOR’’
Ali Ertem’in döneminde hiçbir otopark yapmadığını ifade eden Dönmez sözlerini şöyle sürdürdü: “İnşaat ruhsatlarından alınan otopark katılım ücretleri ilçemize otopark yapımında kullanılması yasal zorunluluk olduğu halde bu güne kadar hiçbir otopark yapılmadı. Bu ücretler nerelere harcadı? İşin kolayına kaçıp yolları daraltarak caddeleri otoparka çevirdiniz. Bunun sonucunda caddelerden trafik akışı zorlaştı Çerkezköy halkı mağdur oldu ancak caddelerin paralı otopark yapılmasından kim ne kadar rant elde edeceği merak konusu olmuştur. İlçemiz ilk defa dereceye girmiştir. Vergi yüzsüzleri olarak belediyemizi üçüncü sıraya yerleştirdiniz. Taksi durağı ve muhtarlık olarak yaptığınız yapılar belediyemize kaç liraya mal olmuştur. Taksi duraklarından kira olarak dönüşü kaç yılda olacaktır? Sekiz yıllık yönetim sürenizce İlçemize sosyal ve kültürel amaçlı  bir çalışma yaptınız mı? Yeşil alanlarda yapılan parkları söylemeyin onları çıkar amaçlı Çerkezköy halkına kapalı bir rant kapısı haline getirdiniz. Kamuoyuna açık, halkın özgürce yararlanabileceği başka bir proje yaptınız ve biz göremediysek siz söyleyin. Nasıl bir çalışma yaptınız?
Sekiz yıldan beri Çerkezköy doğru düzgün bir yol asfaltlama ve kaldırım çalışması yapmadınız ancak seçim yatırımı olarak büyük borçlar yapılması sonucu elde edilen paralarla alel acele yaptığınız çalışmalarda maalesef  bugün elektrik hatlarının yer altına indirilmesi nedeniyle tekrar kazılarak bozulmaktadır. Kurumlar arasında iletişim sağlanarak yer altında yapılması gereken çalışmalar yapıldıktan sonra yer üstü çalışmaların yapılması daha doğru olmaz mıydı? Buradan Çerkezköy Belediyesi’nin zararı ne olacaktır ? Vatandaşın cebinden çıkan paranın hesabını kim verecektir ?’’
YOLUN SONUNA GELDİ
Ali Ertem’in CHP Tekirdağ Milletvekili Av. Emre Köprülü’ye verdiği cevaba da değinen Metin Dönmez “verdiği cevapta vekilimize haddini aşarak yine terbiye sınırlarını zorlayarak cevap verdi. Verdiği cevapta Çerkezköy’de belediyecilik anlamında çok güzel işler yapıldığını, en büyük jürinin de Çerkezköy halkının olduğunu söylemişti. İlk defa doğru konuşmuş. Çerkezköy halkı en büyük jüridir ve bu jüri görevini yapmış yorumlarını ve cevaplarını sosyal medyada o haberin altına yazmıştır. Bir gün erken kalkıp Çerkezköy halkının içine karışsın, sonra da halka belediyenin çalışmalarından memnun olup olmadıklarını sorsun.  Bu zamana kadar yaptığını hiç görmedim. Çerkezköylü kardeşlerimiz çok geç kalsalar da artık gözlerini açtılar görüyor yaşıyor, acı çekiyor, çile çekiyor, çare arıyor çare. Sayın Başkan sen ne yaparsan yap Cumhuriyet Halk Partisine ve şahsıma yakışıksız, tutarsız saldırılarda bulunmaktan başka yolun kalmamış. Yolun sonuna geldin, önümüzdeki seçimlerde Çerkezköy halkı seni sandığa gömüp ıslah edecek.’’

Ordu’yu muhatap kabul etmiyorum
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu’nun kendisine yönelik yapmış olduğu eleştirilerine cevap vermeyeceğini söyledi.
“CEVAP VERMEYECEĞİZ’’
Mustafa Ordu’yu hem parti teşkilatı olarak, hem de şahsi olarak muhatap kabul etmediklerini kaydeden Dönmez ‘Kendisini kamuoyu da muhatap kabul etmiyor. Hezeyan içerisinde açıklamalarda bulunuyor. Kendisine hiçbir zaman ve ortamda cevap vermeyeceğiz’’ diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459