Öztrak: Cumhuriyetin değerlerine sarılmalıyız

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak Çerkezköy’de çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Öztrak: Cumhuriyetin değerlerine sarılmalıyız
banner301
Çerkezköy Bakış - Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, CHP Çerkezköy İlçe Başkanlığı ile Çerkezköy Belediyesi’ne ziyarette bulundu. Ziyaretinde ülke gündemine yönelik değerlendirmelerde bulunarak söüz 15 Temmuz hain darbe girişimine getiren Öztrak “15 Temmuyz gecesi Cumhuriyeti kuran değerlerden sapıldığında nelerle karşılaşacağımızı hep birlikte gördük. Camiye, Orduya ve Adalet’e, cemiyetler ve cemaatler karıştırılırsa meclisi bombalayan, gözü dönmüş bir yapı ortaya çıkıyor” dedi.

ZİYARETLERİNE CHP İLÇE TEŞKİKATI’NDAN BAŞLADI

Dün Çerkezköy’e gelen Milletvekili Öztrak’ı CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, Belediye Meclis Üyesi Serdar Ürkmez ile CHP Çerkezköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri karşıladı.

CAMLI TEŞEKKÜR ETTİ

CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, ziyareti için Öztrak’a teşekkür etti. Belediye’nin organizasyonunda Salı akşamı düzenlenen etkinliğe değinerek konuşmasını sürdüren Camlı “Büyük bir katılım ve coşku ile etkinlik tamamlandı. Etkinliğe katılan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Tekirdağ Milletvekilimiz Dr.Candan Yüceer, 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tank Albay Engin Candaş, Belediye Başkanımız Vahap Akay, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Ünal, AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Öğe, MHP İlçe Başkanı Koray Önsel ile tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz” dedi.

“SONUÇLARINI GÖRDÜK”

CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Çerkezköy’ün 30 Ağustos’u kendisine yakışır bir şekilde kutladığını söyledi. 30 Ağustos Zaferi’nin dünyada emperyalizme karşı kazanılmış ilk zafer olduğunu kaydeden Öztrak “Bu zaferi kazananların torunları bugün vatansız kalmanın ne olduğunu çok iyi birliler.” dedi. 15 Temmuz hain darbe girişimine atıfta bulunarak konuşmasını sürdüren Öztrak “Cumhuriyeti kuran değerlerden sapıldığında nelerle karşılaşacağımızı hep birlikte gördük. Camiye, Orduya ve Adalet’e, cemiyetler ve cemaatler karıştırılırsa meclisi bombalayan, gözü dönmüş bir yapı ortaya çıkıyor”

banner287
“ÜLKE BİR AN ÖNCE TOPARLANMALI”

Ülkenin bir an önce toparlanma sürecine girmesi gerektiğini ifade eden Öztrak şunları söyledi: “Kurtuluş Savaşı’nın ruhu ile bu millet çok büyük işler yaptı. Kurtuluş Savaşı ruhundan uzaklaştığımızda neler olduğunu görüyoruz. Bundan dolayı cumhuriyetin kurucu değerlenlerinden asla vazgeçmemeliyiz. Şu anda ülke genelinde FETÖ operasyonları sürüyor. Bürokrasiye sızmış olanlar temizleniyor. Ancak hizmetlerin aksamaması için bir an önce çalışma yapılmalıdır. Bunu yaparken de bir yeni bir cemaate davetiye çıkarılmamalıdır. Ayrım yapılmadan, liyakate bakılarak çalışma yapılmalıdır.”

“CUMHURİYET DEĞERLERİ ÜZERİNDE MUTABAKAT SAĞLANMALI”

FETÖ’nün ekonomi ayağına yönelik operasyonlarda kuyumcu hassasiyetiyle hareket edilmesi gerektiğini kaydeden Öztrak, ülke genelinde normalleşmenin sağlanması için milli mutabakatın sağlanması gerektiğini anlattı. Milli mutabakatın sadece birinin söyledikleri etrafından olamayacağını kaydeden Öztrak “Herkes belli kesimleri temsil ediyor. Herşeyden önce Cumhuriyeti kuran değerler üzerinde mutabakat sağlanmalıdır” dedi.

ÖZTRAK ÇALIŞMALARI SORDU

Milletvekili Öztrak ile beraberindeki heyetin bir sonraki durağı Çerkezköy Belediyesi oldu. Öztrak’ın Belediye ziyaretinde Belediye Meclis Üyeleri Funda Serfiçe ile Rağbet Erol da hazır bulundu. Öztrak ziyarette Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a çalışmalarını sordu. Başkan Akay da önümüzdeki günlerde başlanacak çalışmalar hakkında kısa bilgiler verdi. Başkan Akay, Adnan Kahveci Parkı’nda önümüzdeki günlerde çalışmaya başlayacaklarını açıklayarak, “Hükümet Caddesi üzerindeki köprü bayramdan sonra yıkılacak. Kültür Merkezi’nin projesi 3-4 gün içerisinde ihaleye çıkacak şekilde hazır olacak” dedi.

“TRAFİĞE DÜZENLEME GETİRİLECEK”

Ziyarette Çerkezköy trafiğine getirilmesi planlanan düzenleme hakkında da görüş alışverişinde bulunuldu. Başkan Akay, Çerkezköy’de trafik sorununu çözüme kavuşturma adına çalışma başlattıklarını anlatarak “Öztrak Caddesi’ni tamamen gidiş, Atatürk Caddesi’ni ise tamamen geliş yönünde düşünüyoruz. Öztrak Caddesi için bir sorun gözükmüyor. Ancak Atatürk Caddesi’nin orta refüjünde çok sayıda ağaç bulunuyor. Bu ağaçların yerlerinden alınıp cadde kenarına taşımak istiyoruz. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz bu konu üzerinde çalışıyor. Tüm bu çalışmaları ve hedefimizi halkımız ve esnafımıza da soracağız, ondan sonra da nihai kararımızı oluşturacağız.” Diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459