banner507

Öztrak: En çağdaş hizmeti vereceğiz

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak dün Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ’ı ziyaret etti.

Öztrak: En çağdaş hizmeti vereceğiz
banner301
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy ve Büyükşehir CHP Belediye Meclis Üyesi Funda Serfiçe, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Birol Öztürk ile birlikte Çerkezköy Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. 

Çerkezköy Bakış -
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak dün Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ’ı ziyaret etti. Öztrak’a ziyaretinde Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy ve Büyükşehir CHP Belediye Meclis Üyesi Funda Serfiçe ve CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Birol Öztürk de eşlik etti.

“EN BÜYÜK SIKINTIMIZ KAYIT DIŞI”


Ziyarette konuşan Faik Öztrak, Ali Bozdağ’a Çerkezköy esnafının durumunu ve mevcut sorunlarının bulunup bulunmadığını sordu. Çerkezköy esnafının sorunları bulunsa da durumunun iyi olduğunu belirten Ali Bozdağ; “Çerkezköy’de hareketlilik çok. Sıkıntı olmasına rağmen sayımızı artırıyoruz” dedi. Çerkezköy’de odaya kayıt olan esnafın gittikçe arttığını belirten Bozdağ, kayıt dışı esnafın da fazla olduğunu belirterek Belediye Başkanı Vahap Akay’dan yardım istedi. Bazı esnafın sadece vergi kaydı olduğunu ifade eden Bozdağ; bunun dışında odaya veya muhasebeye kayıt yaptırmadıklarından yakındı.

“KAYIT DIŞI İLE MÜCADELE HALİNDEYİZ”


Belediye Başkanı Vahap Akay da bu konuda belediye olarak mücadelelerinin olduğunu ifade ederek, dışarıdan gelen ihbarların da değerlendirildiğinin altını çizdi. Akay “Bu konuda biz herkesten yardım istiyoruz. Kayıt dışı çalışan bir işletme görüldüğü zaman lütfen bize bildirsinler” dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak ise, Çerkezköy’de çok büyük sıkıntılar olduğuna değindi. Genel idarenin gerçekleştirmesi gereken bütün projelerinin durduğunu belirten Öztrak “Biz seviniyorduk, Tekirdağ’ın vergilerinin bir kısmı Çerkezköy’de kalacak daha fazla hizmet yapacağız diyorduk. Bu sefer eski yaptıklarını da kestiler.  Ama ne kadar sıkıştırırlarsa sıkıştırsınlar, biz bir şekilde Tekirdağ’a da Çerkezköy’e de en çağdaş hizmeti vereceğiz. Burası Avrupa toprakları. Burasını Avrupa’nın en gelişmiş toprakları Berlin, Londra, Paris gibi yapacağız diye söz verdik ve yapacağız” diye konuştu.
banner287“TÜRKİYE’NİN EKONOMİSİNİN NABZI BURADA ATIYOR”


Faik Öztrak ve beraberindeki partililerin bir sonraki adresi Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası oldu. CHP’lileri Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Mustafa Seçkin ağırladı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Seçkin, Faik Öztrak’a “Sizler çok değerlisiniz bizim için. Türkiye’nin sizin gibi insanlara ihtiyacı var” dedi. Faik Öztrak da “Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye’nin en önemli odalarından birisi ve önemli işler başarıyorsunuz. Çerkezköy ve Çorlu’da Türkiye’nin ekonomisinin nabzını tutmak da mümkün” diye konuştu.

“BİZ ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ HERKES YAPMALI”


Ziyarette konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ise, Çerkezköy’ün nüfus artışına paralel olarak yatırıma ihtiyacı olduğunu belirterek bunlardan en elzeminin DSİ’nin Çorlu Dere Islahı projesi olduğunu kaydetti. Çerkezköy’ün eğitim yatırımlarına da çok büyük ihtiyacı olduğunu ifade eden Akay “Çerkezköy’ün verdiği vergiler ile aldığı yatırımlar arasında ciddi fark var. Sürekli bir elektrik sıkıntısı çekiliyor. Bu da TREDAŞ’ın özelleşirken eksik bıraktığı yatırımlardan kaynaklanıyor, ki bunu kendileri söylüyor zaten. Biz Çerkezköy’e hizmet adına elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz, büyükşehirden nasıl daha çok destek alabiliriz bunun için de uğraşıyoruz” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2015, 17:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÖRENCİ VELİSİ
ÖRENCİ VELİSİ - 3 yıl Önce

SİZLER HİZMET VEREMESİNİZ HİZMET VERSEYDİNİZ İNCİ NARİN YERLİCE OKULUNUN BAHCESİNİ 2YILDIR ASVALTINI YAPAMADINIZ Kİ HİZMET VERESİNİZ BİZLER VELİ OLARAK 3KEZ BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİNE MÜRACATIMIZI YAPTIK ENAZ 6KEZ CERKEZ KÖY BELEDİYESİNE MÜRACATIMIZI YAPTIK SONUÇ BOŞŞŞ MUHABET BURALARDA FAZLA ATMAYIN İSTERSENİZ

55
55 - 3 yıl Önce

O okul 2 yıl öncemi açıldı acaba öncekiler ne yaptı hatta okul müdürleri siyaset yapacağına okullarına sahip çıksınlar biraz ok. olur orasıda olur sabır

orenci velisi
orenci velisi - 3 yıl Önce

ne olması kardeşim ben şahsi olarak 4 kez gitim cerkezköy belediyesine o okul bahcesinin görüntuleri var sizlerin evlat ları orada olsa o pis logardan cıkan su birilintileriyle oynasa bu şekil söylemesin sabır mı cerkezköy tekirdagına gönderdi tekirdagı tamam dedi 4 ay oldu bunun nesabrı var cocuklar hasta oldugu zaman veya öldugu zaman mı yapcaklar cok sacmalamiş sin

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493