Öztrak’tan Camcı’ya ‘rehavet’ çıkışı

CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Çerkezköy İlçe Teşkilatında partililerle bir araya geldi. Burada konuşan CHP İlçe Başkanı Engin Camcı, yaz aylarında üzerilerine rehavet çöktüğünü belirterek ilerleyen günlerde hızlı bir şekilde faaliyetlerine devam edeceklerini söyledi. Camcı’nın bu sözlere ise Öztrak, “rehavete kapılmamak gerekli” diye çıkış yaptı.

Öztrak’tan Camcı’ya ‘rehavet’ çıkışı
banner301

Çerkezköy Bakış - CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Ökten ile birlikte CHP Çerkezköy İlçe Teşkilatını ziyaret etti. CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı ve partililer tarafından karşılanan Öztrak ve Ökten gündeme dair ve ilerleyen dönemde yapılacak olan delege seçimleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.
 

“DELEGE SEÇİMLERİ YAPILACAK”

CHP İlçe Başkanı Engin Camcı yaptığı konuşmada yaz aylarında üzerilerine rehavet çöktüğünü belirterek ilerleyen günlerde hızlı bir şekilde faaliyetlerine devam edeceklerini belirtti. 24 Ağustos tarihinden itibaren delege seçimi yapacaklarını ifade eden Camcı “Daha önce demokratik, çok iyi bir düzeyde bir seçim yaptık. Çok da başarılı olduk. Aynı şekilde bir delege seçimi yapacağız. Aynı şekilde yine başarılı olacağımıza da bütün yönetim kurulu arkadaşlarım adına inanıyoruz.” dedi.
 

“YENİDEN BELİRLENECEK”

CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Ökten ise İlçe başkanlıkları ve yönetimler yeniden belirleneceğini belirterek, “Fakat bu süreçte kırgınlıkların en aza indirilmesi adına demokratik kurallar çerçevesinde tüzük ve yönetmelik kurallarına uygun delege seçimi ve ilçe başkanlığı seçimi yapılacaktır. Bundan yana hiçbir kuşkumuz yok. Biz yaklaşık 1,5 yılı geçen bir dönemde il yönetimi olarak örgütümüzün, tüm örgütlerimizin çalışmalarında hep yanlarında olduk. Birliği beraberliği bütünlüğü sağlamaya çalıştık. Örgütlerimizle beraber belediye başkanlarımızın başarılı olabilmesi için yanlarında olmaya gayret gösterdik. Bundan sonraki süreçte de aynı duyarlılıkla devam edeceğiz.” dedi.
 

“REHAVETE KAPILMAK YOK”

banner287
CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak ise, Camcı’nın ‘rehavete kapıldık’ sözüne çıkış yaparak, yaz aylarında rehavete kapılmamak gerektiğini ifade ederek “Önümüzdeki günlerde il ve ilçe yönetimlerini, delegasyonları belirleyeceğiz. Rehavete kapılmamak lazım. Şimdiden yönetime aday olacak arkadaşlarımıza başarılar diliyorum ve kolaylıklar diliyorum.” dedi. Farklı bir muhalefet anlayışını gözetmek durumunda olduklarını belirten Öztrak “Bugün artık siyaseti siyasi partiler arasında yapmıyoruz, aynı zamanda siyaseti parti devletine karşı yapıyoruz. Bu da bizim işimizi zorlaştırıyor. Bugün Atatürk’ün kurmuş olduğu cumhuriyeti değiştirmeye kalkışıyorlar. Bu sözleri söyleyen kişinin partiden atılmasının yanında savcılığa teslim edilmesi gerekir. Bu sözler darbe sözleridir.” diye konuştu.
 

ÇANAKKALE’DE ADALET KOMİSYONU TOPLANACAK

İlerleyen günlerde Çanakkale’de adalet komisyonunun toplanacağını ifade eden CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak “Yapılacak adalet komisyonundan sonra demokrasiye inanan kesimler ortaya bir mutabakat metni koymalıdırlar ve bu metinde yer alan hususların yerine getirilmesini iktidardan talep etmelidirler.” dedi.
 

“ÜST YÖNETİMDE TEMSİL EDİLMİYORUZ”

Konuşmaların ardından Öztrak ve Ökten partililerden gelen soruları da yanıtladı.  Bir partilinin Çerkezköy ve Tekirdağ’ın parti üst yönetiminde fazla temsil edilmediğini, bu durumdan rahatsız olduğunu ve genel sekreterlik görevinde bölgenin milletvekillerini görmek istediğini söylemesi üzerine konuşan Öztrak “CHP Genel Sekreteri partinin evrak işlerini yapan kimselerdir. Genel Başkan Yardımcıları Genel Sekreterin üstündedir. Bende yıllarca Genel Başkan yardımcılığı yaptım.”dedi.

“KURULTAY DELEGELİĞİNDE TEMSİLİ ADALET YOK”

Tekirdağ İl Başkanı Recep Ökten ise kurultay delegeliği konusunda ciddi sıkıntıları olduğunu belirterek “Kurultay delegeliğinde temsili adalet maalesef yok. Tekirdağ’da yüzde 45 oy alan bir bölgedeyiz. Kurultay delege sayımız 12. Diyarbakır’ı ele aldığımızda yüzde 1.5 oy alıyoruz ve 22 kurultay delegesi var. İlçe başkanlarının tamamını kurultay delegesi yapmakta zorlanırken onların ilçe örgütleri, kadın, gençlik kolları yok fakat yönetimin büyük çoğunluğu kurultay delegesi. Kurultay delegeliğinin yüzde 30-35 arası doğu ve güneydoğu illerinden çıkıyor. Bununla ilgili Tekirdağ örgütü olarak sıkıntımızı aktardık. Biz temsili adalet istiyoruz dedik, oy oranı doğrultusunda kurultay delege sayısının belirlenmesini talep ediyoruz dedik. Bununla ilgili de bir formül geliştirdik. O bölgeleri de temsil edecek sayıda delege çıkmasına saygılıyız dedik.  Böyle bir değerlendirme yapılmış olsa Trakya örgütü gerçekten genel merkez düzeyinde söz sahibi olacak noktaya gelir.” dedi. Bunun üzerine Öztrak ise “Türkiye’de 12’de 0 yapan tek vilayetiz. Üst yöneticinin çıkması gerekir.”diye ifade etti.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493