banner507

Öztürk: Yerimizde saydık

Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Birol Öztürk, AK Parti’nin Milliyetçi Hareket Partisi ile Halkların Demokratik Partisi’nden oy aldığını söyleyerek “CHP hiçbir partiye oy kaydırmadı ve kendi oyunu korudu.” dedi. Çerkezköy’de AK Parti ile CHP arasındaki farka da değinen Öztürk “Yaklaşık olarak 7 Haziran’daki oy oranımızla aynı oyu aldık. Sandıklardaki oy oranımız değişmedi” dedi.

Öztürk: Yerimizde saydık
banner301
Çerkezköy Bakış - CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Birol Öztürk seçim sonuçlarını değerlendirdi.
TEBRİK ETTİ
Dün saat 16:00’da basın açıklaması yapan CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Birol Öztürk, Ülke genelinde tek başına iktidar olan AK Parti’yi tebrik etti. Öztürk “Bu seçimde bizimle beraber çalışan Yönetim Kurulu üyelerimize, Meclis Üyelerimize, Partili arkadaşlarımıza ve yanımızda olan basın mensuplarına teşekkür ediyorum. 1 Kasım seçimini geride bıraktık ve aldığımız sonuçları değerlendiriyoruz. Ülke genelinde iktidar olan AKP’yi tebrik ediyorum. AKP seçim sürecinde ekonomi ve terör olaylarını iyi kullandı ve MHP seçmeni ile HDP seçmeninden oy aldı. CHP hiçbir partiye oy kaydırmadı ve kendi oyunu korudu.” dedi.
“YERİMİZDE SAYDIK”
Çerkezköy’de AK Parti’nin CHP’ye attığı fark ile ilgili de konuşan Öztürk, kendilerinin yerinde saydıklarını oylarının 7 Haziran’da ki oy oranı ile hemen hemen aynı olduğunu kaydetti. Öztürk, “Sandıklarda CHP oylarının değişmedi. Gördüğümüz kadarı ile Çerkezköy’de de MHP ve HDP seçmeninin oylarının AKP’ye kaydığını görüyoruz. Çerkezköy Türkiye’nin adeta fotoğrafı oldu. Şimdi AKP bir an önce terör ve ekonomiyi düzenlemeli. Hepimiz esnafımız ve piyasadaki durumları biliyoruz.” şeklinde konuştu.
banner287
“3 BİN 500 GÖÇ OYUNA ULAŞAMADIK”
Öztürk konuşmasının devamında ise, “Çerkezköy’de MHP 7 Haziran’da yaklaşık 9 bin oy alırken bugün 3 bin oy kaybetti. Aynı şekilde HDP’nin 2 bin oy kaybı oldu. 5 aylık süreçte Çerkezköy’de 3 bin 500 göç olayı yaşandı. Biz CHP olarak göç yapan vatandaşlara kendimizi ifade edemedik ve ulaşamadık. Oyumuzun düştüğü sandık yok. Genel Merkezimiz iyi bir politika izledi. Bunu kimse eleştiremez.” ifadelerine yer verdi.
“DAHA GENİŞ DEĞERLENDİRME YAPACAĞIZ”
İlçe Başkanı Öztürk son olarak, “Yönetim Kurulu Üyemiz ile bir araya gelerek seçimi daha geniş şekilde ele alıp yine sizlerin karşısında değerlendirmede bulunacağız.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2015, 16:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş59
Vatandaş59 - 3 yıl Önce

Biri bu ilçe başkanını sutursun

Gonul deniz
Gonul deniz - 3 yıl Önce

Senin gibi cahil birilerinin usagi ilce baskanina turlu dalaverelerle o koltuga oturan belediye baskanina borcluyuz bu sonucu

55
55 - 3 yıl Önce

Adam nerden oy farkı çıktığını anlatıyor işte. hani o kahraman ak ülkücüler varya onlar
ın oyları partilerinden oraya doğru uçmadımı hdp dende kaymadımı neden kızıyorsunuz. ama eksikler yokmu var ve düzelecek

sıtkı erdem yaman
sıtkı erdem yaman - 3 yıl Önce

partiler başkanların ya da delegelerin değildir. halkındır eğer o başkan temsil de ve yeterli kudret te değil se yerini derhal bırakmalıdır bu tip özürler sadece günü kurtarmaktır.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493