Partililerle referandum sürecini değerlendirdi

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, CHP ilçe Teşkilatında, partililerle birlikte anayasa değişikliği ve referandum sürecini değerlendirdi.

Partililerle referandum sürecini değerlendirdi
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’de çeşitli ziyaretler yapan CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, ardından CHP İlçe Teşkilatında partililerle bir araya geldi. Yüceer’i, İlçe Başkanı Engin Camcı ve partililer karşıladı. Burada ilk konuşmayı CHP İlçe Başkanı Engin Camcı yaptı. Milletvekili Candan Yüceer ile Çerkezköy’de bir dizi ziyaretlerde bulunduklarını ifade eden Yüceer, “Vekillerimizin mecliste göstermiş oldukları onurlu mücadeleleri için hepsiyle ayrı ayrı gurur duyuyoruz. Vekillerimizin ve halkımızın gücüyle sosyal medyayı da aktif bir şekilde kullanarak yüksek oranda hayır oyu çıkarmak için mücadelemizi sürdüreceğiz.” dedi. Camcı “Yeni anayasa ve başkanlık sistemi ile tek adamlık hakim olacak. Başkan istediği gibi hareket edebilecek. Örneğin bu sistem ile uzman çavuş bir karar ile Genelkurmay Başkanı olabilecek. Bizler 18 yaşında ehliyeti olan çocuklarımıza arabayı teslim ederken 10 defa tembih ediyoruz .” diye konuştu.

“SAHAYA İNHECEĞİZ”

CHP İlçe teşkilatının sahaya inip yeni anayasayı madde madde vatandaşlara anlatacaklarını ifade eden Camcı, “Elimizden geldiğince kapı kapı dolaşıp vatandaşlarımızın anlayacağı şekilde tüm maddeleri içerikleriyle anlatmaya çalışacağız. Evetçilerin içerikleri anlatacak durumları söz konusu değil. Bizler diğer partilerden insanlara da gidip onları ikna etmek için çabalayacağız.” dedi.

“MAALESEF BAŞARAMADIK”

banner287
CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ise konuşmasında anayasa değişikliği ve referandum sürecini değerlendirdi. Yüceer kanunu meclisten geçmemesi için çok mücadele ettiklerini, fakat parlamentoda engel olamadıklarını ifade ederek “Meclisten geçirmemek adına çok mücadele ettik, elimizden geleni yaptık. Sabahlara kadar süren tempoda teklifin içeriklerini milletimize duyurmaya çalıştık. Mücadelemizi tarihe duyurduk ama maalesef başaramadık.” diye konuştu. Anayasa oylamalarında mecliste birçok kavgaya şahit olduklarını söyleyen Yüceer “Cumhuriyet meclisi, şiddete hukuk tanımazlığa tanıklık etti.” dedi. Milleti temsil ettiklerini belirten Yüceer “Bu bir namus meselesiydi milletimi düşünmek zorundaydım. Tarih bizlerin mücadelelerini yazacaktır” dedi.

“MHP TABANINDA HAYIRCILAR ÇOĞUNLUKTA”

Milletin referandumda hayır oyu vererek bu yanlıştan dönüleceğini iddia eden CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, “Bu mesele şahsi veya parti meselesi değil. Bu memleket, demokrasi ve geleceğimiz meselesidir” dedi. Referandumda evet oyu vereceğini açıklayan MHP’nin AK Parti’nin değirmenine su taşıdığını öne süren Yüceer  “2,5 yıl önce şiddetle karşı çıktıkları başkanlığa bugün evet diyorlar. Yalnız bizler biliyoruz ki MHP tabanında hayır oyu kullanacaklar çoğunlukta” diye konuştu.

“SONUNA KADAR HAYIR”

Parlamenter sistemden yana olduklarını ve başkan Kemal Kılıçdaroğlu olacak olsa dahi başkanlık sistemine karşı olduklarını ifade eden Candan Yüceer, “Bu ne anayasa değişikliği ne de başkanlık sistemi. Bu ne kuş ne deve sadece tek adamlık rejimi” diye konuştu. Anayasa değişikliği ile kuvvetler ayrılığının ortadan kalkıp yasama yürütme yargının tek bir elde toplanacağını söyleyen Yüceer sonuna kadar hayır için mücadelelerini sürdüreceklerini ifade etti.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459