banner507

Seçimin ülkeye maliyeti 102 milyar TL

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak seçim çalışmaları kapsamında Çerkezköy Samsunlular Derneği’ni ziyaret etti.

Seçimin ülkeye maliyeti 102 milyar TL
banner301
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, 1 Kasım’da yapılacak seçiminin ülke ekonomisine 102 milyar TL ek maliyetinin olduğunu söyledi. Öztrak, ülkenin yeniden seçime gitmesinin tek sorumlusunun ise Cumhurbaşkanı olduğunu belirtti.

Çerkezköy Bakış -
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak seçim çalışmaları kapsamında Çerkezköy Samsunlular Derneği’ni ziyaret etti.

SAMSUNLULAR’I ZİYARET ETTİLER


Önceki akşam saat 20.30’da düzenlenen ziyarette Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, CHP İl Başkanı Şeref Çetin, CHP İlçe Başkanı Birol Öztürk, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı İmdat Özgör ile partililer de hazır bulundu. Partilileri Çerkezköy Samsunlular Derneği Başkanı Enver Bayram ile Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri karşıladı.

“KOPYACI ÇIKTILAR”


Programın açılış konuşmasını Çerkezköy Samsunlular Derneği Başkanı Enver Bayram yaptı. Bayram, partililere ziyaretleri nedeniyle teşekkür etti. CHP İlçe Başkanı Birol Öztürk, 7 Haziran’da ortaya çıkan seçim sonuçlarını hatırlatarak iktidarın sorumluluk almaktan kaçındığını kaydetti.  Faik Öztrak konuşmasına ziyaretlerine ev sahipliği yapan Çerkezköy Samsunlular Derneği Yönetimi’ne teşekkür ederek başladı. Sözü seçime getiren Faik Öztrak, 7 Haziran’dan sonra terörün yeniden tırmanışa geçtiğini söyledi. CHP olarak 7 Haziran seçimleri öncesinde ciddi projelerle halkın karşısına çıktıklarını kaydeden Öztrak “Bize o günlerde kaynak yok diyenler şimdi kopyacı çıktılar. Aslı varsa kopyacılara iş düşmez. ” dedi.KOALİSYON SÜRECİNİ ANLATTI

banner287

Koalisyon sürecinde yaşananları anlatarak konuşmasını sürdüren Öztrak şunları söyledi: “CHP adına koalisyon görüşmelerinde yer alan heyette yer aldım. MHP, tüm tekliflerimize olumsuz yanıt verdi. Başbakanlık teklifini dahi reddettiler. Önce ülkemiz anlayışı ile hareket ettiğimizden elimizi uzattık. MHP sonrasında AKP ile görüşmeler başladı. Bu görüşmelerde yüksek profilli 4 yıllık hükümet kurmak için hareket ettik. 10 gün boyunca yapmış olduğumuz görüşmelerde hangi konularda görüşebileceğimizi gördük. Heyet görüşmeleri sonrasında liderler görüşme kararı aldı.

“CUMHURBAŞKANI ENGELLEDİ”


Koalisyon görüşmeleri sürerken Cumhurbaşkanı, ‘Başbakan tabiî ki erken seçime gidecek intihar edecek hali yok’ şeklinde bir açıklama yaptı. Bu açıklamanın ardından bizlere 3 aylık hükümet kurmak istediklerini söylediler. Biz de bu şekilde hareket edemeyeceğimizi anlattık.”  Meclis’teki Meclis Başkanlığı seçimlerindeki gelişmeleri de anlatan Öztrak “Meclis Başkanı’nın AKP’den seçilmesi ile birlikte erken seçimin de önü açılmış oldu. Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanına da danışarak erken seçim kararı alabiliyor. Nitekim de böyle oldu.” diye konuştu.

“MALİYET BÜYÜK”


Seçim atmosferi nedeniyle TL’nin dolar karşısında sürekli değer kaybettiğini belirten Öztrak şunları söyledi: “Seçim harcamaları, borsadaki şirketlerin değer kaybıyla birlikte 13 Temmuz’dan beri ülke zarar ediyor. Seçim bu ülkeye 102 milyar TL ek yük getirdi.”

“GİDEN CANLAR NASIL GERİ GELECEK?”


Öztrak, maddi zararın yanı sıra ülkede artan terör olayları sonucu yaşanan can kayıplarının her şeyin önüne geçtiğini belirterek “Çok sayıda asker ve polisimizi şehit verdik. Para telafi edilir ama giden canlar nasıl geri getirilecek? AKP, milletin iradesini beğenmediler. Çözüm süreci diyerek, PKK’yı dirilttiler. Bu bağlamda halkımız 1 Kasım’da en doğru kararı verecektir.” ifadelerine yer verdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2015, 18:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
55 lim
55 lim - 3 yıl Önce

1 kasımda gereken yapılacak akp dersini alacak ülkeyi bu hale getirmenin bedeli,ni ödeyecek doğru karar verdiğimize bir kez daha şahit oldum 55 li olarak

55 kere
55 kere - 3 yıl Önce

yav dernek yönetimi nede güzel her gelen partiyi eşit mesafede karşılıyor dernek başkanının politikası bu yönde taktire şayan dernekçilik bu işte. ama her partiye saldıran ve her partiden olduğunu fakat hepsinden kovulduğunu kabullenmeyen arkadaş yine sahnedeydi bu kez mhp liyim dedi 55 kere yuh yani sen ordan kovulmamışmıydın gerçi cevabınıda aldı o akşam

dost
dost - 3 yıl Önce

O arkadaşın mhp den dışlandıktan sonra Akp den aday olduğunu ve istenmediğinide duyduk. oğlunu Akpde yönetime sokmuş ama mhp liyim diye cirit atıyor üzülüyorum ona . şaşırmış o her şey parayla olmuyormuş meger anladınmı dost

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493