Ulusal basın tutsak, yerel basın özgür

‘Basın Bayramı’ olarak kutlanan Basında Sansürün Kaldırılışı’nın Yıldönümü dolayısıyla Bakış Gazetesi’ni ziyaret eden CHP İlçe Başkanı Metin Dönmez, ulusal basının kendi kendine otosansür uyguladığı bir dönem yaşadıklarını vurgulayarak “Yerel basınımız, yaptığı objektif yayın ile demokrasinin teminatı haline geldi.” diye konuştu.

Ulusal basın tutsak, yerel basın özgür
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - CHP İlçe Başkanı Metin Dönmez, 24 Temmuz 1908 Yılı’nda basında sansürün kaldırılması ile ilan edilen Basın Bayramı dolayısıyla dün Çerkezköy Bakış Gazetesi’ni ziyaret etti.
YEREL BASIN DAHA ÖZGÜR
Basın Bayramı’nı, tutuklu gazeteciler dolayısıyla buruk kutladıklarını dile getiren İlçe Başkanı Dönmez, ulusal basının da, Hükümet’in baskıları nedeniyle kendisine otosansür uygular hale geldiğini ifade etti. Buna karşılık yerel gazetelerin, tarafsız ve doğru habercilik anlayışını benimseyen, kamuoyunu bilgilendirme görevini ödün vermeden yerine getirdiğini vurgulayan Başkan Dönmez,  yerel basının bu özelliği ile demokrasinin teminatı haline geldiğini dile getirdi.
BAKIŞ’A ÖVGÜ
Bakış Gazetesi’nin de kurulduğu gündün beri objektif yayınları ile takdir topladığını dile getiren Metin Dönmez “Bu yüzden her sabah uyandığımızda, kahvaltıdan önce, yerel gazetelerimizi okuma ihtiyacı hissediyoruz. Bu tarafsız yayıncılığınızdan ödün vermeden yolunuza devam edeceğinize inanıyorum.” Diye konuştu.
HERKESİN GAZETESİ
banner287
Basının, demokrasinin vazgeçilmez kurumlarından biri olduğuna işaret eden Bakış Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Çolak da, ‘Herkesin Gazetesi’ sloganı ile yola çıktıklarını vurgulayarak “Kurulduğumuz ilk günden beri, herkesin sesi olmaya azami gayret gösteriyoruz. Bu sayede, kısa sürede her kesimden yoğun bir okuyucu kitlesine ulaştık. Ama objektif olmamızı sağlayan temel unsur, iktidarıyla, muhalefetiyle ve diğer bütün renkleriyle sizlersiniz.” Diye konuştu.
SANSÜRÜN UYGULANABİLİRLİĞİ KALMADI
Çolak, dijital teknolojik devrim ve sosyal medyadaki gelişimin sansüre imkan bırakmadığını da sözlerine ekledi. Bu arada, ziyarette CHP Çerkezköy Başkanı Metin Dönmez’e,  İl Yönetim Kurulu Üyesi Şevket Doğrualp, Kadın Kolları Başkanı Şahika Çalışkan, CHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı Örgütlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Uğur Duran, Eğitimden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Necdet Ertürk, Organizasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı Erdoğan Fıçıcı, Hukuki İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Nezahat Tunalı, Basın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı İbrahim Aygün, CHP’li Çerkezköy Belediye Meclis Üyesi Faruk Bal, CHP Veliköy Belde Başkanı Serdar Ürkmez ile İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Cihan Pektaş, Zülfinaz Kırmızıgül ve Serkan Buldu da eşlik etti.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493