Yüceer’in adı Genel Başkan Yardımcılığı için geçiyor

434 CHP’linin aday olduğu Parti Meclis Üyeliği’ne 748 oy ile 15. sıradan giriş yaparak büyük bir başarı kazanan CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer’in ismi CHP’nin Halkla ilişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı için geçiyor.

Yüceer’in adı Genel Başkan Yardımcılığı için geçiyor
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ  - CHP’nin geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Kurultayı’nda, 748 oy alarak Parti Meclisi’ne en ön sıralardan giren CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer’in, parti Genel Merkezi’ndeki ağırlığı giderek artıyor.
İSMİ GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI ARASINDA
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Cumartesi günü yapılması öngörülen yeni Parti Meclisi (PM) toplantısının ardından belirleyeceği MYK üyeleri için parti içinde çok yoğun bir kulis faaliyeti sürerken, ismi Genel Başkan yardımcıları arasında bulunan isimler arasında CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer de var. Ankara’dan yansıyan kulislere göre Yüceer, CHP’nin Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı için ismi en fazla öne çıkan isimler arasında yer alıyor.
İKİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLABİLİR
banner287
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun A Takımı’nda yer alan Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak’ın da, yeniden Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilmesi halinde, CHP’nin Tekirdağ genelindeki toplam 3 milletvekilinden 2’si Genel Başkan Yardımcısı unvanını almış olacak.
BAŞKA KİMLERİN İSMİ GEÇİYOR?
Bu arada, Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak ile görüşen Kılıçdaroğlu’nun Toprak’ı yeni MYK’da da görmek istediği ancak pozisyonunu değiştireceği mesajını verdiği öğrenilirken, bazı partililerin Kılıçdaroğlu’na, partinin “iki numarası” olarak adlandırılan, örgütlerden sorumlu genel başkan yardımcılığı için en kuvvetli aday olan Denizli Milletvekili Adnan Keskin yerine Sinop Milletvekili Engin Altay’ın ismini önerdikleri de konuşuluyor. Kılıçdaroğlu’nun kurultay öncesinde bu görevi yürüten Nihad Matkap’tan da memnun olduğu, örgütlerden Matkap aleyhinde şikayet almadığının da altı çiziliyor. Parti kulislerinde, Matkap’ın ismi genel sekreterlik görevi için de seslendiriliyor. Halen bu görevi sürdüren Bihlun Tamaylıgil’in ise kadın örgütlerinden sorumlu genel başkan yardımcısı olarak MYK’daki görevini sürdürebileceği ifade ediliyor.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493