Edirne Valisi Özdemir’den İçişleri Bakanlığına anlamlı müracaat

Edirne Valisi Günay Özdemir, kadınların hayatın her alanında daha etkin olmaları için İçişleri Bakanlığına, köy ve mahallelerde ihtiyar heyeti üyelerinden en az bir tanesinin kadın olmasının teşvik edilmesi için müracaatta bulundu.Edirne...

Edirne Valisi Özdemir’den İçişleri Bakanlığına anlamlı müracaat
banner301

banner287
Edirne Valisi Günay Özdemir, kadınların hayatın her alanında daha etkin olmaları için İçişleri Bakanlığına, köy ve mahallelerde ihtiyar heyeti üyelerinden en az bir tanesinin kadın olmasının teşvik edilmesi için müracaatta bulundu.

Edirne Valisi Günay Özdemir konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Merkez köy ve mahalle muhtarları ile Şubat ayında yaptığımız toplantılarda kadınların her alanda olduğu gibi yerel yönetimlerde de etkin olmaları konusu gündeme geldi. Biz de iletilen bu görüşleri yaptığımız değerlendirmede olumlu bulduk. İçişleri Bakanlığına köy ve mahallelerimizde yaşayan bayan vatandaşlarımızla iletişimin daha iyi sağlanması, kadınlara yönelik projelerin etkin olabilmesi gibi pek çok nedenden dolayı ihtiyar heyeti üyelerinden en az bir tanesinin kadın olması yönünde teşvik ve çalışmalar yapılması için müracaatta bulunduk" dedi.

Vali Özdemir, yaşadığı köy ve mahallenin sorunlarını daha iyi bilen kadınların yerel yönetimlerde etkin olarak söz sahibi olmaları gerektiğini ifade ederek, İçişleri Bakanlığına yaptıkları bu önerinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yapılmasının konuya ayrı bir önem kazandırdığını söyledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306