banner507

Eğitim kampüsünde mutlu son

Çerkezköy Bakış Gazetesi’nin pek çok kez gündeme getirdiği Kızılpınar Mahallesi’ndeki eğitim kampüsü ile ilgili son gelişme yüzleri güldürdü. Daha önce mera vasfı taşıyan 185 dönümlük alanın 85 dönümündeki mera vasfı komisyon tarafından kaldırıldı. Bu alanda yakında okul binaları yükselecek.

Eğitim kampüsünde mutlu son
banner301

Çerkezköy Bakış - İlçenin sorunlarını yakından takip ederek gündeme getiren gazeteniz Çerkezköy Bakış, 13 Mart 2016 tarihinde ‘Kızılpınar’a eğitim kampüsü yapılacak’ 9 Ocak 2017 tarihinde ise ‘Söz Kaymakam’da’ başlığı ile alanın taşıdığı mera vasfı nedeniyle eğitim kampüsü projesinde yaşanan sıkıntıları gündeme getirmişti.

Çerkezköy’ün en temel sorunu olan derslik sıkıntısının çözümünün bu yeni kampüs planıyla çözülmesi planlandı. Bu alana ilk ve ortaokulun yanı sıra dini, sağlık ve spor tesislerinin de yapılması öngörüldü. Yoğun göç alması ile Türkiye’deki birçok ilden fazla nüfusa sahip olan ve yılda 10 bin nüfus artışı ile yine Türkiye’nin en çok göç alan ilçeleri sıralamasında üst sıralarda bulunan Çerkezköy’ün her yıl artan öğrenci nüfusu 3 binin üzerinde.

KAYMAKAM GEREĞİNİ YAPTI

banner287
Tüm istatistikler ele alındığında ve Çerkezköy için hayati önem taşıyan Kızılpınar Eğitim Kampüsü alanının mera vasfının kaldırılması konusunda Çerkezköy halkı, Çerkezköy’ün yeni Kaymakamı Atilla Selami Abban’ın girişimlerini merak ederken, gazeteniz BAKIŞ’da konunun takipçisi olmuştu. Mera vasfında olan 185 dönümlük alan, kurulan mera komisyonu tarafından incelemeye alındı ve 85 dönümlük alanın ilk etapta kullanılması adına mera vasfının kaldırıldığı ve geri kalan alanlarında ihtiyaç halinde kaldırılmasına karar verilerek büyük bir hizmet Kızılpınar Mahallesi’ne kazandırılmış oldu.
Yakın zamanda bu alana yeni okul binaları yükselecek ve geleceğimizin teminatı çocuklarımız daha iyi şartlarda eğitim görecek.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
DK..
DK.. - 10 ay Önce

İSTANBUL CİTY..DEĞERLENİR..

İbrahim aksakallı
İbrahim aksakallı - 9 ay Önce

Ne zaman başlanacak

EMLAK
EMLAK - 10 ay Önce

DEĞER ÜSTÜNE DEĞER KATAR .

yinci
yinci - 10 ay Önce

istanbul palmiye grup ins yakin mi yapilacak yer

Yasin
Yasin - 4 hafta Önce

Bakış bu kampüs projesi ne oldu bilgi varmı

Makx
Makx - 2 hafta Önce

Evet bakış ne oldu kampüs projesi?

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493