banner507

Eğitimde ‘Çözüm Akademi’ dönemi

Çözüm Akademi Okulları 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında Çerkezköy’de kapılarını açacak.

Eğitimde ‘Çözüm Akademi’ dönemi
banner301

Çerkezköy Bakış - Beyaz Konak Kafe’de düzenlenen tanıtım toplantısına İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, Çerkezköy’de eğitim veren okulların müdür ve öğretmenleri, Çözüm Akademi Okulları Genel Müdürü Behçet Karabulut, Çözüm Akademi Okulları İcra Kurulu Başkanı Sayit Konyalıgil, Çözüm Akademi Okulları Kampüs Müdürü Demet Kurucu ile çok sayıda davetli katıldı.

“GÜÇLÜ EĞİTİM KADROSU”

Çerkezköy Çözüm Akademi Okulları Kampüs Müdürü Demet Kurucu, Çözüm Eğitim Kurumlarının tecrübesinden ilham alarak Çözüm Akademi okullarını açmaya karar verdiklerini belirterek, “Çözüm eğitim kurumlarının 25 yıllık tecrübesinden ilham alarak Çerkezköy’de Çözüm Akademi Okulları açmaya karar verdik. Kurumsal anlamda gerekli yatırımları yapmaya başladık. Ambardere mevkiinde açılacak olan ortaokul ve lise eğitimi verecek olup 2018 eğitim öğretim yılında da eğitime start vereceğiz. İddialıyız, bölgeyi biliyoruz, bölgenin dinamiklerini biliyoruz, sizlerin ne beklediğini biliyoruz. Önümüzdeki günlerde de sizlerle bir araya geldiğimizde Çözüm Akademi Okullarının başarısını hep beraber konuşacağız. Neden Çözüm Akademi Okulları? Bizi diğer kurumlardan farklı kılan iki etki üzerinde durmak istiyorum.  Bunlardan birincisi; bilgiye çok kısa sürede ulaştığımız şu günlerde bilgiyi işlemek, bilgiyi üretime dönüştürebilmek çocuklarımıza beceri kazandırmak için biz buradayız. Bizim Çözüm Akademi okulları olarak farkımız bu olacak. İkinci etmen; eğitim kadromuz. Çözüm Akademi okulları dediğimizde akla gelen ilk şey güçlü kadromuz olacak. Güçlü eğitim kadrosu. İleriki günlerde benim yerime konuşan öğrencimiz, bizim öğrencimiz olacak. Sizler gibi eğitime destek veren, eğitimci, alanında kendini kanıtlamış kişiler yine bizim öğrencilerimiz olacak. Bunun başlangıcının da Çözüm Akademi okullarında geçtiğini biliyoruz.” dedi.

12 OKULDA İNŞAAT DEVAM EDİYOR

Çerkezköy’de 12 tane okulun inşaatının devam ettiğini belirten Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, “5 tane de ihale aşamasında eğitim yatırımımız var. 2019 yılında hükümetimizin tekli eğitim hedefine inşallah ulaşacağız. Eğitim zor iş, hepimize Allah yardım etsin. Çünkü geleceğimiz eğitimden geçiyor. Muasır medeniyet seviyesinin kilometre taşlarını eğitimle koyacağız. Sanayiyi eğitimle geliştireceğiz, turizmi eğitimle geliştireceğiz.Çözüm Akademi Okullarına hoş geldin diyorum. Devlet ve özelle beraber hep birlikte çocuklarımızı geleceğe hazırlıyoruz..” ifadelerini kullandı.

“ÖZELLİĞİMİZ FARKLILIĞIMIZDIR”

banner287
Gümüş’ün ardından konuşan Çözüm Akademi Okulları İcra Kurulu Başkanı Sayit Konyalıgil, “Biz özel okul olsak da Milli Eğitime bağlı bir kurumuz. Özelliğimiz farklılığımızdır. Ne yapabilirizi sizlere göstermeye çalışacağız.”dedi.

15 TEMMUZ’DA AÇILACAK

Okulun 4 temel mevzusunu anlatan Çözüm Akademi Okulları Genel Müdürü Behçet Karabulut, “3 bin 500 metrekare kapaklı alanlı 3 bin 250 metrekare açık alan ortaokul ve lisesi olan bir okul kurmaya karar verdik. İnşallah hep beraber bu eğitim sistemi içerisinde Çözüm Akademi Okullarının 264. şubesini açmış olacağız. Kendiyle barışık özgüveni gelişmiş konuşan konuştuğu zaman sorumluluklarını yerine getiren, öğrenen üreten ve ürettiğini piyasaya süren bir nesil istiyoruz. Bunun için şuanda Çerkezköy’deyiz. Çözüm Akademi Okullarının 4 tane mevzusu var. Birincisi; temel değerlere sahip olacak. Bu temel değerler içerisinde bir öğrenci vatanını milletini seven, büyüğünün küçüğünün farkında olan saygılı edepli terbiyeli, lazım olduğu zaman ütüsünü yapabilen aç kaldığı zamanda yumurtasını kırabilen bir çocuk istiyoruz. Her öğrencimiz mutlaka kodlama ve yazılımı öğrenmek zorunda. Çözüm Akademi okullarının ikinci iddiası şudur; her öğrenci üç yıl içerisinde yazılım eğitimini tam olarak alıp istediği şekilde yazılım yazabilecek hale gelebilmelidir. Çözüm Akademi okullarının üçüncü iddiası şudur; 4 yıl içerisinde kendini ifade edebilecek yazabilecek sözlü ve yazılı şekilde derdini anlatabilecek dil kullanmayı ve konuşmayı garanti altına almaktadır. Dördüncü iddiamız da şu; bir şey öğretiyorduk öğrenciye, ‘hocam bu hayatımızın neresinde ne işe yarayacak’ öğrenciye gerçek anlamda hayatta kullanabileceği bilgiyi verip bunu üretime dönüştürmektir. Bu soruya cevap verebiliyorsa bir eğitim kurumu bence bu eğitim kurumu oldukça başarılıdır. Çok güçlü bir ekibe kurumumuzu teslim ediyoruz. 15 Temmuz’da binamızı açmayı planlıyoruz. Hep birlikte sizlerle olmaya çalışacağız.” dedi.
TANITIM OFİSİ AÇILDI

Konuşmaların ardından Çözüm Akademi Okullarını tanıtan video seyredildi. Daha sonrada Çözüm Akademi Okulları’nın Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Cefa Sokak üzerindeki tanıtım ofisinin açılışı yapıldı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2018, 19:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493