Gülerçin’de nefes kesen bilgi yarışması

Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji’nin ortaklaşa düzenlediği Ortaokullar arası bilgi yarışmasının ilk etabı tamamlandı. 5 okulun katıldığı ve öğrencilerin kıyasıya yarışıp, terler içinde kaldığı ilk etabın kazananı Nurullah Narin Ortaokulu oldu.

Gülerçin’de nefes kesen bilgi yarışması
banner301

Çerkezköy Bakış - Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen ve Teknoloji, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi olmak üzere 6 dersten, 5’er soru olmak üzere toplam 30 soru soruldu. Matematik sorularının cevaplama süresi 75 saniye olurken, diğer derslere 60 saniye süre verildi. Okullar 4 asil, 1 yedek üye ile yarıştı.

İLK ETABA KATILAN OKULLAR
Düzenlenen bilgi yarışmasının ilk etabına katılan okullar Metin Seçkin Ortaokulu, Özge Tatar, Şevval Ertürk, Göksu Gök, Ayşe Gülten Çağlayan ile, Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu, Emirhan Çetin, Emirhan Ezer, Talha Yunus Sezen, Aleyna Akkuş ile, Özel Çerkezköy Uğur Orta Okulu, Elanur Karslı, Deniz Ulusoy, Sude Özgün, Bayram Enes Kılıç ile, Veliköy Belediyesi Ortaokulu, Berra Karaca, Özlem Gök, Olcay Gültekin, Beyzanur Davulcu ile, Nurullah Narin Ortaokulu ise, Burcu Eren, Sude Yıldız, Mustafa Hasan Özden, Sıla Yaşar takımları ile yarıştı.banner287
NURULLAH NARİN 1. OLDU
Öğrencilere her ders grubundan 5er’ tane açık uçlu soru yöneltilirken en fazla doğru cevabı veren ve 190 puan toplayan Nurullah Narin Ortaokulu ilk etabın birincisi oldu ve Pazartesi günü yapılacak olan finale katılmaya hak kazandı. Veliköy Belediyesi Ortaokulu ve Metin Seçkin Ortaokulu 130 puanla ikinciliği paylaştı. Özel Çerkezköy Uğur Ortaokulu 120 puanla üçüncü, Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu ise 80 puanla dördüncü oldu.İKİNCİ TURDA YARIŞACAK OKULLAR
Yarışmanın ikinci etabında; Büyükşehir Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu, 75, Yıl Ortaokulu, Özel Modern Fen Bilimleri Ortaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulu yarışacak.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
veli
veli - 11 ay Önce

Özel Gülerçin Bakış Gazetesi yapsanız gazetenin ismini

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493