Öğrenciler hem göze, hem de kulağı hitap ettiler

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından çizilen resimler görücüye çıktı. Resimler oldukça beğeni topladı. Sergi programı kapsamında öğrenciler ve öğretmenlerden oluşan koro tarafından Türk Sanat Müziği konseri verildi.

Öğrenciler hem göze, hem de kulağı hitap ettiler
banner301

Çerkezköy Bakış - Halk Eğitim Merkezi’ndeki serginin açılışına Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, Hayrabolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Nair, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Hayri,  Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi Müdürü Fahrettin Karaman, Uğur Okulları Lise Müdürü Kadir Reis Zenginal ile Ortaokul Müdürü Tuğba Zenginal, öğretmenler, öğrencileri ve çok sayıda veli katıldı. Burada serginin açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından, sergi gezildi ve daha sonra konferans salonundaki programa geçildi.
Okul hakkında bilgi veren Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi Müdürü Fahrettin Karaman,  “1170 öğrencisi, 78 öğretmeni, yardımcı hizmetlisi, okul aile birliği ve idaresi ile kocaman bir aileyiz. Akademik başarıyı önemseyen, sosyal ve sportif faaliyetlerde Çerkezköy’ün en başarılı okullarından biriyiz. Her yıl TÜBİTAK 4006 projeli katılan, ayrıca bu yıl TÜBİTAK 49. Liseler arası araştırma projelerine Tekirdağ’dan 3 proje ile katılan okulumuzun bir projesi İstanbul’da sergilenmeye layık görülmüştür. Sportif anlamdaki birçok birinciliğin yanında basketbol kız takımımız Tekirdağ şampiyonluğundan sonra Türkiye yarı finallerine kadar yükselmiştir. Bu çalışmalarda emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ayrıca bu akşam burada bu gösteriyi hazırlayan Okul öğretmenlerime sonsuz teşekkür ediyorum.” dedi.

banner287
KULAKLARIN PASI SİLİNDİ

Daha sonra, öğretmen ve öğrencilerden oluşan müzik korosunun çayır çimen geze geze, Karahisar kalesi, kızılcıklar oldu mu, Ayletme beni isimli türküleri seslendirdi ve katılımcıların kulaklarının pasını sildi. 

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306