banner507

Özgür Yankaya öğrenciler ile bir araya geldi

Edirneli olan ve Süper Lig başta olmak üzere TFF’ye bağlı liglerde futbol hakemliği yapan Özgür Yankaya, Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji’nin Kariyer Günleri kapsamında düzenlediği söyleşiye katıldı.

Özgür Yankaya öğrenciler ile bir araya geldi
banner301

Çerkezköy Bakış - Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji’nde söyleşiye katılan Özgür Yankaya’ya, öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Öncelikle özgeçmişinden bahseden Yankaya, ardından öğrencilerin sorularını cevapladı.

“HAKEMLİK YAPTIĞIM İÇİN ÇOK MUTLUYUM”
Süper Ligde 10 yıldır görev yaptığını belirten Yankaya, “Hayalim futbolcu olmaktı. Trakya Üniversitesi’nde Beden Eğitimi ve Spor Yöneticiliği (BESYO) okuyordum. Futbolu da çok seviyordum. Son senemizde hakemlik kursu açıldı. Gidelim dedik, futbolun içerisindeyiz, bu konu hakkında da bilgilenelim amacıyla başladık. Sonra oradaki ağabeylerimiz bu işi yapabileceğimizi söylediler. Böyle başladım ve hakemlik yaptığım için çok mutluyum. Süper Ligdeki ilk maçım Gaziantepspor ile Ankaraspor (Şuan ki Osmanlıspor) karşılaşmasıydı. En zor anlarda bile yaptığım işi seviyorum. Kötü maç yönetebilir, hata yapabilirsiniz hepimiz insanız ama hiçbir hakemimiz bunu isteyerek yapmaz. Önemli olan hataları görüp, bir daha yapmamak ve ayağa kalkmak.” dedi.banner287
“MAÇ BAŞLAYINCA HEYECAN BİTİYOR”
“Önemli maçlara çıkıyorsunuz hiç heyecanlanmıyor musunuz?” sorusu üzerine Yankaya, “Amatör’de bir karşılaşmaya da çıksan Süper Ligde de çıksan heyecan hep oluyor ama bu sadece maç başlayıncaya kadar olan bir durum. Başlama düdüğünü çaldıktan sonra odaklandığımız tek şey saha içerisi oluyor. Tamamen ona konsantre oluyoruz ve heyecan da o andan itibaren bitiyor.” dedi.

“BÜTÜN DERSLERİNİZİ ÖNEMSEYİN”
Söyleşide öğrencilere öğütler de veren Yankaya, “Hiçbir dersinizi diğerinde ayrı tutmayın. Bütün derslerinizi önemseyin ve aynı derecede çalışın. Çünkü bugün önemsemediğiniz ders, yarın mutlaka karşınıza çıkıyor. Derslerinizin yanında sporu da ihmal etmeyin Spor insan hayatın bir zorunluluk olmalı.”ifadelerini kullandı.
Söyleşi sonunda Okul Müdürü Ömer Kürklü, Yankaya’ya plaket takdim etti. Ardından öğrenciler ve öğretmenler Yankaya ile hatıra fotoğrafı çekildi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493