Başkan Kadir Topbaş: “İstanbul’a hizmet etmek benim için onurdur, şereftir”

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, hakkında çıkan iddialarla ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Topbaş, “Bu kente hizmet etmenin onurunu yaşıyorum bu benim için büyük bir şereftir” dedi.

Başkan Kadir Topbaş: “İstanbul’a hizmet etmek benim için onurdur, şereftir”
banner301

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, hakkında çıkan iddialarla ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Topbaş, “Bu kente hizmet etmenin onurunu yaşıyorum bu benim için büyük bir şereftir” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kabataş’ta yapımı devam eden Kabataş Meydan Düzenlemesi ve Transfer Merkezini basın toplantısında tanıttı. Toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Topbaş, sosyal medya üzerinden ve değişik mecralardan hakkında ortaya atılan çeşitli iddialara açıklık getirdi.

“Üç kuruşluk kar etmek isteyen insanlar bu kentlerin cebine ciddi zararlar veriyor”

banner287
Son zamanlarda Kilyos’ta oluşan deniz kirliliğiyle ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Kadir Topbaş, “Maalesef büyük bir bölümü denizden gelen ama yer yer çevreye saygısı olmayanların getirip her tarafa attıkları olaylar var. Bu durumun bize maliyeti çok yüksek üç kuruş kar edeceğiz diye döken insan, bu kentlerin cebinden ciddi anlamda bir maliyet bedel ödeterek bu temizlikleri yapmak zorundayız” ifadelerini kullandı.

“Bu kente hizmet etmenin onurunu yaşıyorum"

Sosyal medyada hakkında çıkan olaylarla ilgili üzüntüsünü belirten Başkan Topbaş, “Bu olaylardan dolayı çok üzüldüğümü ifade etmek isterim. Şunu biliyorum ki İstanbulluların bana güveni var. Zaten bundan dolayı üç dönemdir belediye başkanlığı yapmaktayım. Kaldı ki yapılan genel ve yerel seçimlerde muhalefetin karşıma çıkardığı adaylar benimle ilgili zaman zaman birçok iddialar ortaya koydular, hepsi boş çıktı. Herkes bir şeyler söylüyor. Meyve veren ağaç taşlanır. Ben şuna inanıyorum ben bugün artık bu kente kendimi anlatmama gerek kalmadığını düşünüyorum. Bu güveni de hiç kimseye istismar ettirmem ve bu kente hizmet etmenin onurunu yaşamaktayım. Bu benim için büyük bir şeref, asla bu şehrin aleyhine hiçbir kararı belediyemiz kabul etmez ve onaylamaz” diye konuştu.

“Vatan Caddesi’ndeki alanı büyütelim ve halkın kullanacağı bir meydan yapalım istedik”

İBB tarafından Vatan Caddesi üzerinde alınan arsayla ilgili soruyu yanıtlayan Başkan Kadir Topbaş, “O arsanın bir imar izni var. O imar izni ne kadar yargıya gidildiyse de yapılmadı. Çünkü, o alanda bir meydan kalsın, bir boşluk kalsın istedik. Mümkün olduğu ölçüde çevresini daha da büyütelim istedik. O meydanı büyütelim ve halk tarafından kullanılacak bir hale getirelim istedik. O alanla ilgili değerlendirmeler yapılacak ama asla rahatsız edilecek bir şeylerin yapılmasını istemeyiz. O alana AVM yapılmak istendi. Yıllardır o imara karşı duruşumuz, oraya AVM yaptırmamaya yönelik duruşumuz sayesinde yapılmadı. AVM yapmak için bir takım çevreleri baskı olarak üzerimize getirmeye çalıştılar buna izin vermedik” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306