"Evlatsız olunur ama vatansız olunmaz"

Kapaklılı şehidimiz Kadir Dadaş’ın babası Cemal Dadaş, “Benim 3 tane çocuğum var. Devletimiz istesin bugün askere gönderirim. İstesinler ben bile giderim askere. Her şeyden önce vatan. Evlatsız olunur ama vatansız olunmaz. Çok şükür burada hür yaşıyoruz. Ben oğlumla gurur duyuyorum, benim oğlum vatan için şehit oldu."dedi. Bu sözler herkesi duygulandırdı.

"Evlatsız olunur ama vatansız olunmaz"
banner301

Çerkezköy Bakış - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte 
2012 yılında Tunceli'de askeri aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamada şehit düşen Piyade Er Kadir Dadaş'ın Kapaklı’nın Karaağaç Mahallesinde yaşayan ailesini ziyaret etti.
Şehidin annesi Fikriye Dadaş ve baba Cemal Dadaş'a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın selamlarını ileten Kaya, şöyle konuştu: "Sizler bize şehidimizin emanetisiniz. Sizlere sahip çıkmak hepimizin görevi. Şehitlerimizin emanetleri bizim başımızın tacıdır. Onlara her zaman sahip çıkacağız. Sizin her türlü ihtiyacınızda, sıkıntınızda bizler yanınızdayız. Vekillerimiz, il başkanlarımız her zaman sizin yanınızdadır. Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın sizlere çok selamı var. Rabbim sizlere sabır versin. İnşallah Rabbim sizleri cennetinde kavuştursun. Bakanlık olarak, il müdürlüğü olarak 7/24 sizlere hizmet için varız. Şehit ailelerimizin bu güçlü duruşu biz güç veriyor. Bizler sizlere hizmetkar olmak için çalışıyoruz." 

banner287
"EVLATSIZ OLUNUR AMA VATANSIZ OLUNMAZ"

Baba Cemal Dadaş da şehit babası olmaktan dolayı gurur duyduğunu, diğer üç çocuğunu da seve seve askere göndermeye hazır olduğunu dile getirdi. Dadaş, her zaman devlet ve Mehmetçik için dua ettiğini ifade ederek, "Bizim çok şükür sıkıntımız yok. Devletimizden de milletimizden de Allah razı olsun. Bizim tek sıkıntımız bu ev. Eskiden bir ev yaptık ruhsatsız. Zamanında bunu yaptırdılar. Şimdi de bu eve ne ruhsat alabiliyoruz ne de burasını yıkabiliyoruz. Bu sıkıntılarla uğraşırken çocuğumu unuttum ben. Benim üç çocuğum var. Benim 12 tane torunum, hasta annem var. Benim tek isteğim bu evimin ruhsatı olsun. Başka hiçbir şey istediğim yok. Çok şükür askerimiz de sağlam, devletimiz de sağlam. Benim 3 tane çocuğum var. Devletimiz istesin bugün askere gönderirim. İstesinler ben bile giderim askere. Vatan için niye gitmeyeyim. Her şeyden önce vatan. Evlatsız olunur ama vatansız olunmaz. Çok şükür burada hür yaşıyoruz. Ben oğlumla gurur duyuyorum, benim oğlum vatan için şehit oldu." dedi. Bu sözler herkesi duygulandırdı.
 

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306