Kadın Kıbrıs gazisine ziyaret

Edremit Kaymakam Sırmalı ve eşi Nuray Sırmalı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Kıbrıs gazisi askeri hemşire Bedriye Doğan’ı evinde ziyaret etti.Kıbrıs Gazisi Bedriye Doğan’ın Kadınlar Gününü kutlayan Kaymakam Sırmalı,...

Kadın Kıbrıs gazisine ziyaret
banner301

banner287
Edremit Kaymakam Sırmalı ve eşi Nuray Sırmalı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Kıbrıs gazisi askeri hemşire Bedriye Doğan’ı evinde ziyaret etti.

Kıbrıs Gazisi Bedriye Doğan’ın Kadınlar Gününü kutlayan Kaymakam Sırmalı, tarihimizin her döneminde erkekler ile omuz omuza verip, hayatın her aşamasında görev alan Türk kadınının vatansever tutumuyla destanlaştığını söyleyerek, "Kurtuluş Savaşı sırasında kadınlarımız, Millî Mücadele’ye erkekler kadar hizmet etmiş, en zor şartlara katlanmış, cephede omuz omuza düşmana karşı savaşmış, her şeye rağmen mücadelesine sonuna kadar devam etmiştir. Yakın tarihte 15 Temmuzda demokrasi ve vatanı için canını ortaya koyan kadınlarımız cesareti ve fedakarlığı ile bir kez daha adını tarihe yazdırmıştır" dedi.

Kıbrıs gazisi Bedriye Doğan’a Kaymakam Ali Sırmalı ve eşi Nuray Sırmalı tarafından günün anlam ve önemine binaen çeşitli hediyeler takdim edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306