Nüfus Müdürlüğü’nden alınacak

2 Nisan tarihinden itibaren ehliyet ve pasaport işlemleri Çerkezköy İlçe Nüfus Müdürlüklerinden yapılmaya başlanacak. 

Nüfus Müdürlüğü’nden alınacak

Çerkezköy Bakış - Daha önce ehliyet işlemleri Emniyet Müdürlüklerine bağlı Trafik, Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüklerinde, pasaport İşlemleri ise Pasaport Şube Müdürlüklerinde yapılıyordu. Yeni kanun ile birlikte evrak işlemleri artık Nüfus Müdürlüklerine geçti. 
2 Nisan tarihinden itibaren ehliyet ilk kayıt, değiştirme, yenileme, yabancı sürücü belgelerini Türk sürücü belgelerine dönüştürme ve umumi pasaport işlemleri artık Nüfus Müdürlüklerinde yapılacak. Bu işlemleri yaptırmak isteyenler Nüfus Müdürlüklerine başvuracak.

YERLER AYRILDI

Yapılan bu değişikliğin ardından Çerkezköy Kaymakamlığı İlçe Nüfus Müdürlüğü’nde pasaport ve ehliyet işlemlerinin yapılacağı hizmet odası oluşturuldu. 

banner287
EHLİYET İÇİN İSTENİLEN BELGELER 

Sürücü Belgesi başvurusunda istenilen veya elektronik sistemden kontrol edilmesi gereken belgeler arasında kimlik belgesi, sürücü sertifikası, öğrenim belgesi, sürücü sağlık raporu, harç bedeli, 1 adet biyometrik fotoğraf, Kan gurubu belirtir belge veya yazılı/sözlü beyan, Adli sicil kaydı belgesi gerekiyor. Bu evraklarını hazırlayanlar ehliyet başvurularını 2 Nisan itibari ile Nüfus Müdürlüklerinde yapılacak. Başvuru sırasında istenilen belgelerin kontrol işlemleri sırası ile, parmak izi alınması ve teyidinin yapılması, sürücü sertifikası, öğrenim belgesi, sürücü sağlık raporu ve adli sicil belgelerinin elektronik ortamda kontrol edilecek. Bu süreçte herhangi bir belgenin doğrulanmaması halinde işlemlere devam edilmeyecek. 

UMUMİ PASAPORT ÇIKARTMAK İÇİN İSTENİLEN BELGELER

Yeni kimlik belgesi (eski kimlik belgesi ile gelen kişilerin öncelikle kimlikleri yenilenecek ve daha sonra pasaport işlemleri yapılacak), harç bedeli, 1 adet biyometrik fotoğraf, öğrenci durum belgesi (öğrenimine devam eden kişiler için) gerekli belgeler arasında. Hususi hizmet damgalı (Gri) pasaport çıkartmak isteyenlerin İl Nüfus Müdürlüklerine başvurmaları gerekecek.
2 Nisan tarihinden itibaren ehliyet ve pasaport almak isteyenler, Çerkezköy Hükümet Konağı binasındaki İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvurması gerekecek.


 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2018, 17:23

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 12 ay Önce

Hayaldi gerçek oldu.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306