Öğe: Bu millete bir işaret yetiyor

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdulah Öğe, Bu millete bir işaret yetiyor. Bunu 15 Temmuz’da gördük.” dedi.

banner301

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy’de düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, Çerkezköy Bakış Gazetesi’nin yeni hizmeti olan ve sosyal medya üzerinden canlı yayınlanan Bakış TV’nin 15 Temmuz Özel Yayınının konuğu oldu.  Öğe, canlı yayında 15 Temmuz hain darbe girişiminin olduğu ilk andan, 27 günlük Demokrasi Nöbeti süresince yaşananları anlattı.

15 TEMMUZ GECESİNİ ANLATTI

banner287

Darbe girişimin olduğunu öğrendikten hemen sonra teşkilat mensupları ile hemen parti binasında toplandıklarını belirten AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, 15 Temmuz 2016’da karanlık bir geceye şahit olduk. Cumhurbaşkanımızın mesajı hemen iletildi. O gece yaklaşık 22.15’te teşkilat mensupları ile toplandık. Üyelerimize ve teşkilat mensuplarının tamamına mesaj atarak parti teşkilatının önünde toplandık. Çerkezköy halkımızla beraber Cumhuriyet Meydanında birlikte olduk. O gece yaklaşık 15 bin Çerkezköylü hemşerimizle polisimize destek olduğumuzu göstermek için polis evinin önüne kadar yürüdük. Daha sonra Kaymakam beyin ve diğer protokol üyelerinin katılması ile tekrar Cumhuriyet Meydanına salalar ile birlikte dönerek halkımızla nöbetimizi tuttuk. Herhangi bir siyasi söylemde bulunmadan bu meydanlarda dilimizin döndüğü kadar halkımızla birlikte olmaya gayret ettik. 249 şehidimiz, 2 bin 196 gazimiz var şehitlerimizi rahmetle anıyorum, gazilerimize hayırlı, sağlıklı ömürler diliyorum.”dedi.

ŞÜKÜRLER OLSUNKİ BÖYLE BİR MİLLETE SAHİBİZ

Öğe, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Hangi siyasi görüş, memleketten olursa olsun herkesle birlikte olduk. Şükürler olsun ki böyle bir millete sahibiz, yine şükürler olsun ki böyle bir milletin dünya lideri olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sahibiz. Allah onu başımızdan eksik etmesin. Gönül isterdi ki bu meydanda herkes olsun. Hiçbir siyasi söylemde bulunmadan bu meydanda olmaya gayret ettik. Gençlik kollarımızla, kadın kollarımızla ve teşkilat mensuplarımızla beraber olduk. Zaman zaman milletvekillerimiz geldi, il başkanımız geldi ve burada halkımıza birlik ve beraberlik çerçevesinde hitapta bulundu. Bugün de aynı şekilde 15 Temmuz 2016’da ki ruhumuzu unutturmamak adına burada aynı heyecanı, coşkuyu yaşıyoruz. Tarihin en alçak ihanetine bizler şahit olduk. Hiçbir darbede asker halkın üzerine ateş etmemiştir. Ama bizler şuan tarihin en alçak ihanetine şahitlik etmiş olduk. Aynı şekilde biz bu 15 Temmuz şehitlerimizle, gazilerimizle bir arada yaşadık. Bu olay yalnızca Türkiye’ye yapılan bir darbe değildi, İslam sancağını yere düşürmek için yapılan bir eylemdi. Bu sancakların şuanda lideri Türkiye’dir. Türkiye’ye yapılan bir darbe girişimi aslında tüm coğrafyaya yapılan bir girişimdir. Biz düşersek, Irak düşer, Suriye düşer, Mısır düşer. Bizi onlar gibi yapmaya çalışıyorlar. Oradaki masum insanların umudu Türkiye. Onlar bize dualar ediyorlar, sizleri başına bir şey gelirse biz yok oluruz diyorlar. Ülkemiz için değil tüm dünya mazlumları için bunu unutturmamamız gerekiyor. Elimizden geleni hep beraber yapacağımıza inanıyorum.’’ dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2017, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459