7’den 70’e nöbete devam

Çerkezköylülerin bir grup askerin darbe girişimine karşı tepkisi sürüyor. Her akşam olduğu gibi dün akşam da Cumhuriyet Meydanı’nını dolduran binler Demokrasi Nöbeti’ndeydi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Çerkezköylüler darbe girişimi protesto ettiler.

7’den 70’e nöbete devam
banner301
Çerkezköy Bakış - Bir grup askerin darbe girişimine karşı başlatılan Demokrasi Nöbeti’nde Çerkezköy darbe girişimini lanetledi.

DEMOKRASİ NÖBETİ SÜRÜYOR
Cumhuriyet Meydanı’nda dün saat 21.30’da düzenlenen programa Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, Emniyet Müdürü Murat Ogan, İlçe Müftüsü Yusuf Tuna, Çerkezköy Belediye eski Başkanı Ali Ertem, AK Parti Çerkezköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, Çerkezköy Mal Müdürü İlhami Taşkın, Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As, Memur Sen Çerkezköy Şube Başkanı Ahmet Üzgün, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan, belediye meclis üyeleri, STK Temsilcileri ile çok sayıda Çerkezköylü katıldı.

KUR’AN TİLAVETİYLE BAŞLADI
Programa liselerarası Kur’an-ı Kerim tivaleti yarışmasında il ikinciliği elde eden Enesler Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mücahit Koç’un Kur’an tilavetiyle başlandı. Kur’an-ı Kerim tivaleti sonrasında Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe bir konuşma yaptı.ÇERKEZKÖYLÜLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Çerkezköylülere Demokrasi Nöbeti’ne katılımları nedeniyle teşekkür ederek başlayan İlçe Başkanı Öğe “Burada bulunarak Türkiye’yi demokrasi yolundan çıkarmaya çalışan hain ellerin, halkın iradesiyle seçilmiş hükümete karşı kanunsuz bir darbeye kalkışması kabul edilemez olduğunu günlerdir meydanları boş bırakmayarak gösterdiniz.” dedi.

“MİLLETİN SİLAHINI MİLLETE DOĞRULTTULAR”
Milletimizin Cumhuriyet’e, demokrasiye sahip çıkarak darbecilere geçit vermediğini vurgulayan Öğe “Ülkemiz demokrasi yolunda emin adımlarla yürümeye devam edecektir. Bunu engellemeye hiçbir güç yetmeyecektir. Yaşananlar Türk Silahlı Kuvvetleri’nde emir komuta hiyerarşisiyle olan bir kalkışma değil, paralel terör yapılanmasının bir kalkışmasıdır. Bu gözü dönmüş vatan haini caniler, devletin, milletin silahını millete doğrultarak halkına ateş açmış, savaşta dahi bombalanmamış olan halkın iradesinin simgesi Millet Meclisi’ne bomba atmış, güvenlik güçlerine saldırmışlardır” diye konuştu.“ASLA UNUTMAYACAĞIZ”

İlçe Başkanı Öğe, hain darbe girişimine kalkanları asla unutmayacaklarını söyleyerek şöyle devam etti: “Günlerdir bu meydanları canları pahasına boş bırakmayan aziz milletimizin kahramanlığını kimse unutmayacak, tabiki unutulmayacak birileri daha var. Onlar da milletin cep telefonuna mesaj atarak sokaklara çıkmayın diyenler ve bu hain darbe girişimine kalkanlardır. Biz onları da asla unutmayacağız.

banner287
“GÖĞSÜNÜZÜ SİPER ETTİNİZ”
Allah sizlerden razı olsun. “Bir elime Ay’ı, bir elime Güneş’i verseniz, yine de davamdan vazgeçmem” diyen Peygamber’in ümmeti burada. Davaları korkusuzca sahiplenen sizler günlerdir meydanlardasınız. Çanakkale’de nasıl ki düşmana göğsünü siper ettiyse ecdad, bugün de sizler meydanları doldurarak göğsünüzü siper ettiniz.”“BİZ BU OYUNA GELMEYECEĞİZ”

İhanetin bir başka amacının da vatandaş ile askeri karşı karşıya getirmek olduğunu kaydeden Öğe “Biz bu oyuna gelmeyeceğiz. Tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet olan bu paralel yapının özlemini çektiği kardeşi kardeşe kırdırmak emeline ulaşmalarına izin vermeyeceğiz. Aziz millete diz çöktürmeye çalışan alçaklara, 15 Temmuz gününden beri meydanları doldurarak, bizlerin sadece rukuda, Allah’ın karşısına eğileceğini gösterdiniz. Allah hepinizden razı olsun.  Her nefsin kendisiyle uğraştığı, her ferdin her uzvunun kendisinden hesağ sorulacağı, dünyada işlemiş olduğu her şeyin gelip karşısına dikileceği günde rahmetinden, merhametinden ve Resul’ünün şefaatinden burada bulunan bu şerefli milleti mahrum etme Ya Rabbi.”

SEYYİD KUTUB’UN DİZELERİYLE SESLENDİ
İlçe Başkanı Öğe konuşmasnı Seyyid Kutub’un şu dizeleriyle tamamladı: “Kesinlikle karedeşim ben savaştan yılacak değilim. Silahımı da kenara bırakacak değilim. Şayet kardeşim ben ölürsem şehidim. Sen de övünmüş bir zaferle devam edersin. Muhakkak ki ben, emin bir şekilde. Yıldızların Rabbi olan Allah’a giden yol üzerindeyim. İster beni affedin, ister cezalandırın, Muhakkak ki ben verilen ahde eminim.”İL BİRİNCİSİ İSTİKLAL MARŞI’NI OKUDU

Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe’nin konuşmasını tamamlaması sonrasında İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği İstiklal Marşı okuma yarışmasında il birincisi olan Gizem Nesil Genç, İstiklal Marşı’nı okudu.

ÇEŞİTLİ ŞİİRLER OKUNDU
Programda Osman Yüksel Serdengeçti’nin Bir Kahraman Bekliyoruz isimli şiiri Çerkezköylülere dinlettirildi. Sakarya şiirini Muhammed Fatih Akşamoğlu okudu. Mehmet Akif Erson’un Zulmü Alkışlayamam şirini ise Enesler Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Fatmanur Tapar okudu. İlerleyen dakikalarda Abdurrahim Karakoç’un Vasiyet şiiri Demokrasi Nöbeti’ne katılanlara dinlettirildi. İstiklal Marşı’nın hep bir ağızdan coşkulu bir şekilde okunması sonrasında ise dua okundu. Cumhuriyet Meydanı’ndaki Demokrasi Nöbeti sabahın erken saatlerine kadar devam etti.Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2016, 23:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459