Anlaşma sağlanamadı, fabrikalarda eylemler başladı

Türk Metal Sendikası (TMS) ile Metal Sanayici İşverenler Sendikası(MESS) ile süren toplu iş sözleşmelerindeki bazı yönetmeliklerde uzlaşı sağlanamayınca bazı fabrikalarda eylemler başladı.

Anlaşma sağlanamadı, fabrikalarda eylemler başladı
banner301

Çerkezköy Bakış - Toplu iş sözleşmelerinde 55 madde üzerinde mutabakat sağlandı. Fakat sözleşmenin eki niteliğindeki 3 yönetmelikte anlaşma sağlanmadı. Bunun üzerine Türk Metal Sendikası üyeleri bazı fabrikalarda eylemlere başladı.
TMS, İstanbul MESS Genel Merkez binası önüne siyah çelenk bırakarak protesto eylemi gerçekleştirdi. MESS’in yüzde 3.2 ücret zammı teklifinin ardından, yapılan basın açıklamasında MESS’in sunduğu tekliflerin hiçbir şekilde kabul edilmeyeceği belirtildi.

banner287
EYLEMLER DEVAM EDECEK
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TMS Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak, “Anlaşma sağlanamayan maddeler arasında ücret artışına ilişkin maddeler ve sosyal haklara bağlı olan parasal maddeler başta gelmektedir. Bunun üzerine TMS fabrikalarda açıklamalar yapıp işçileri bilgilendirdi. Bazı fabrikalarda ise yemek kaşıkları masalara vurularak eylemler yapıldı. Eylemler devam edecek. Bu bizim hakkımız ve bunu alacağız, eylemlerimiz diğer fabrikalarda da devam edecektir.” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
nedret elmacı
nedret elmacı - 11 ay Önce

Teskilatımızın alacagı eylem kararlarının her daim sonuna kadar arkasındayız zafer direnen emekçinin olacaktır alınterinin ve emegin karsılığı alınacaktır #türkmetal# #hepimizbiriz#

NEDRET ELMACI
NEDRET ELMACI - 11 ay Önce

Teşkilatımızın alacagı kararların her daim arkasındayız zafer direnen emekçinin olacaktır hak mucadelemizde rabbim yar ve yardımcımız olsun #HEPİMİZBİRİZ#

işci..
işci.. - 11 ay Önce

asgari ücrete kölelige son..

Çerkezköy..
Çerkezköy.. - 11 ay Önce

Özel hastaneler tonlarca para kazanırken personel e asgari ücret vermesi hakmı..

KM..
KM.. @Çerkezköy.. - 11 ay Önce

DOĞRU SÖZE NE DENİR ..

ilker
ilker - 11 ay Önce

İŞÇİ SINIFININ TAM DESTEK YANINDADIR ÇERKEZKÖY HALKI BAŞKAN DURMAK YOK YOLA DEVAM.

Dobrowski
Dobrowski - 11 ay Önce

Sendikamizin yanindayiz butun isci kardeslerimizle beraber sonuna kadar #hepimizbiriz#turkmetal#

Emekci
Emekci - 11 ay Önce

Kepekle maymun öpmeye alıştı bu patronlar.yooook öyle soke soke alıcaz hakkimizi

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493