Asansör değil ölüm kutusu

Erna İş Merkezi’nin kullanıma açık asansörler tehlike saçıyor.

Asansör değil ölüm kutusu
banner301
Çerkezköy Bakış - Erna İş Merkezi’nde Vergi Dairesi ile Tapu Müdürlüğü başta olmak üzere çok sayıda işyerine ulaşım için kullanılan asansörler adeta tehlike saçıyor. Yüzlerce kişinin kullandığı asansörlerin biri kullanım dışı, kullanıma açık asansörlerde ise yasal olarak bulunması gereken ‘kullanıma uygunluk’ etiketini yer almıyor. Bu durum akıllara olası bir kaza halinde yaşanacakların hesabını kim ya da kimlerin vereceği sorusunu getiriyor.

BİRİ KULLANIM DIŞI

Uğur Mumcu Caddesi üzerinde başta Vergi Dairesi ve Tapu Müdürlüğü olmak üzere onlarca işyerinin bulunduğu Erna İş Merkezi’ndeki asansörlerin biri kullanım dışı diğerleri ise kullanıma açık olmasına rağmen, yasal olarak bulundurması gereken ‘kullanıma uygunluk’ etiketini taşımıyor.

MECBUREN ASANSÖR

banner287
Vergi Dairesi ile Tapu Müdürlüğü’nün bulunduğu 4.kata çıkmak isteyenlerin çoğu asansör yerine 86 basamaklı merdiveni tercih ediyor. Engelliler ile belli bir yaşın üzerindeki vatandaşlar ise mecburen asansörü kullanarak, Çerkezköy Vergi Dairesi Müdürlüğü ile Tapu Müdürlüğü’ne ulaşabiliyorlar.

“DAHA FARKLI BİR ADRESTE HİZMET VERMELİ”

Duruma tepki gösteren vatandaşlar, insan hayatının hiçe sayıldığını söylüyorlar. Her gün kaza riski ile karşı karşıya kaldıklarını anlatan vatandaşlar “Çerkezköy Tapu Müdürlüğü ile Vergi Dairesi yıllarca aynı yerde hizmet veriyor. Hafta içi yüzlerle kişinin uğrak yeri olan Tapu Müdürlüğü ile Vergi Dairesi, ulaşıma daha kolay bir adreste bulunmalıdır. Çerkezköy gibi her geçen gün nüfus artışının yaşandığı bir ilçe bunu hak etmiyor.” diye konuştular.Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tepeli
Tepeli - 2 yıl Önce

Tapu müdürü vd müdürü reklam peşinde koşan siyasetçiler kukla belediye başkanı senelerdir kağnı arabası gibi çalışıyor illaki birisi ölmesini lazım bu sizlerin ayıbıdır haberi yapan kardeşime teşekkür

Basit
Basit - 2 yıl Önce

Çok basit yönetim sorumludur.
Yönetim ne derse o yapılır.
Gitsinler periyodik kontrolleri yaptırsinlar. Sonra bir asansör firması ile anlassinlar. Problem çözülsün

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459