Atatürk İlkokulu bu binaya taşınacak

OHAL kapsamında çıkan Kanun Hükmünde Kararname ile hazineye devredilen ve bir süre önce Müftülüğe tahsis edilen Makasçı Sokak üzerindeki FETÖ’nün eski dershane binası, ikinci dönemde Atatürk İlkokulu ek binası olarak hizmet verecek.

Atatürk İlkokulu bu binaya taşınacak
banner301
Çerkezköy Bakış - Pakize Narin Anadolu Lisesi’ndeki dersliklerin içindeki sıra ve masaların yenilenmesi sırasında düzenlenen törene Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkan Yardımcısı Ercan Erdoğan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Hayri, Okul Müdürleri ve hayırseverler katıldı.

“TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Kampanyaya destek verenlere teşekkür eden Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, “Bir sınıf donat adını yaşat’ kampanyamızın ilk meyvelerini birlikte görüyoruz. Öncelikle sayın vekilimiz Ayşe Doğan’a eğitime verdiği ilgi ve katkıdan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Bu yıl ilk defa Çerkezköy ilçemiz ÖSYM sınav merkezi oldu. Şuana kadar aldığımız bilgilere göre 6 binin üzerinde üniversite adayı gencimiz de Çerkezköy’de sınava girmek üzere birinci tercih olarak Çerkezköy’ü yazdı. Sınav koordinatörü ÇEMYO Müdürü Doç. Dr. Can Burak Şişman ile görüşmemizde sıraların sınava uygun olmadığı ve sıraların bir kısmının yenilenmesi gerektiğine karar verdik ve bu kampanyayı başlatmış olduk. Kampanyamız başlayalı henüz 10 gün oldu. İlk TIR’ımız bugün yüklendi, onun için sevinçliyiz. İlçe Milli Eğitim de kampanyaya destek verdi ve 18 buçuk takım sırayı kampanya kapsamında verdi. Bizim de 10 takım sıramız TIRımızla geldi. Böylelikle 28 buçuk takım sıramız gelmiş oldu. 1 takımda 20 sıra var. Kampanyamız çok iyi gidiyor. Her katılımcıya maddi manevi olarak destekleyen herkese başta vekilimize, Milli Eğitim Müdürlüğümüze, okul müdürlerine, basına ve katılımcılara tek tek teşekkür ediyorum. İnşallah ikinci dönemde Kızılpınar Mahallesi’nde Büyükşehir’in yaptığı yeni okulumuz da hizmete girecek ve oradaki sıkıntıyı bir nebze olsun aşacağız. Yeni sıralarımızın gençlerimize hayırlara vesile olmasını diliyorum. Varlıkların en yücesi insandır. İnsan eğitimine yapılan destek kutsaldır. Katılımlarınızın için herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

“GELECEĞİMİZ GENÇLERE EMANET”

Donatılan sınıfları gezen AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan da bir konuşma gerçekleştirdi. Ayşe Doğan, bu hayırlı buluşmanın gerçekleşmesine vesile olanlara ve katılımcılara teşekkür ederek “Gençlere verdiğimiz değer çok önemli. 15 Temmuz’da gördüğümüz gibi bizim geleceğimiz gerçekten gençlere emanet. Biz eğitim camiası olarak ilk önce gençlerimizi kalkındırmamız eğitmemiz gerekiyor. Bunun için ne gerekiyorsa destek verdik ve destek vermeye devam edeceğiz. Bu anlamda katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Yapılanları kamuoyuna duyurma ve halkı bilinçlendirme konusunda bizlere yardımcı olan basın mensubu arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

banner287
FETÖ DERSHANESİ OKUL OLUYOR

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş ve Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban’a teşekkürlerini sunan Ayşe Doğan “Göreve geldikleri günden bu yana yaptıkları sıkı çalışmalarla eksiklerimizi nasıl kapatabileceğimiz konusunda bizlere yol gösterdiler. Bizler de Ankara’da Tekirdağ milletvekilleri olarak bu çalışmaları hızlandırdık.” dedi. Milletvekili Ayşe Doğan ayrıca daha önce dershane binası olarak kullanılan ve Aralık ayında İlçe Müftülüğüne tahsis edilen Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Makasçı Sokak üzerindeki 6 katkı binanın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne verildiğini ve Atatürk İlkokulu’nun ek binası olarak ikinci dönemden itibaren hizmet vereceğinin müjdesini verdi.

TABELALAR ASILDI

Doğanspor adına Kazım Asbaş tarafından, Yurt Turizm adına Salih Yılmaz tarafından, Yurt Kesim Petrol adına Erol Yılmaz tarafından, Özel Optimed Hastanesi adına Op. Dr. Recep Çalışkan tarafından ve Efe Optik tarafından donatılan sınıflara hayırseverlerin adının yazılı olduğu tabelalar hayırseverler ve AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan ile Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban tarafından asıldı.

OKUL MÜDÜRÜ VE ÖĞRETMENLER DE DESTEK VERDİ

Kampanya kapsamında sıraları yenilenen bir diğer okul olan Raif Dinçkök okulunu da ziyaret eden AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, okul müdürü Mehmet Nesim Bozkurt tarafından okul hakkında bilgi aldı. Okul müdürü Bozkurt 1988 yılından beri kullanılan sıraların olduğunu ve bu kampanya ile sıraları değiştirdiklerini ifade etti. Okul müdürü Mehmet Nesim Bozkurt ve okul öğretmenleri tarafından “Bir sınıf donat, adını yaşat’ projesi kapsamında donatılan sınıflara tabelaları asıldı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2017, 18:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çerkezköylü
Çerkezköylü - 1 yıl Önce

Çok saçma oldu bence bahçesiz bir yer caddelerin ortasında servislerin çocukları nerede indirip bindirecegi bile çok sıkıntıli bence

Hasan
Hasan @Çerkezköylü - 1 yıl Önce

Ya BSG. Paran varsa derslik yap yoksa vıdı vıdı yapma saçmalığın lüzumu yok.

Samet
Samet - 1 yıl Önce

Üçüncüye nereye devredilecek onuda yazın

Hayat
Hayat - 1 yıl Önce

1.siniflar nereye

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306