banner507

Aydeniz’den ‘İttifak Partisi’ tepkisi

MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, yaptığı basın açıklamasında MHP’ye ‘İttifak partisi’ diye hitap eden CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı’ya çok sert tepki gösterdi. Aydeniz, “Engin Camcı 'iktidar partisi ve ittifak partisi' diye talihsiz bir açıklama yapmış. Biz de o zaman sizi teröristleri cezaevlerinde ziyaret endenler partisi diye anarız.” dedi.

Aydeniz’den ‘İttifak Partisi’ tepkisi
banner301

Çerkezköy Bakış - MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, parti binasında basın toplantısı düzenledi.  Sözlerine Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatına vurgu yaparak başlayan Aydeniz, “Şehitlerimize rahmet diliyorum, gazilerimize şifalar diliyorum. Kahraman ordumuzun Afrin’de sonuca ulaşıp Türk bayrağını dikmesini temenni ediyoruz.” dedi.

"BİZ DE SİZİ O ZAMAN TERÖRİSTLERİ CEZA EVLERİNDE ZİYARET ENDENLER PARTİSİ DİYE ANARIZ"

CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı’nın yaptığı açıklamaları hatırlatan ve buna tepki gösteren MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, “Engin Camcı, yaptığı basın açıklamasında ‘iktidar partisi ve ittifak partisi’ diye talihsiz bir açıklama yapmış.  Kendisi, onların geçmişi ve ağa babaları partimizin isminin Milliyetçi Hareket Partisi olduğunu çok iyi biliyorlar. Milliyetçi Hareket Partisi’nin de bu ülkenin ayrışmazlığının harcı olduğunu çok iyi biliyorlar. Fakat son yıllarda alıştıkları kendilerinin genel merkez yöneticilerinin de tarzı olan bir çamur atma, tahrik politikası üzerinden yapıyorlar siyasetlerini. Bu konuda kınıyorum kendilerini. İttifak’ın ismi ‘Cumhur İttifakı’dır. Genel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile alakalıdır. Kendisi AK Parti Milletvekili Sayın Mustafa Yel’in açıklamalarıyla İl Başkanımızın açıklamaları birleştirerek cevap vermiş. Mustafa Yel’in açıklamaları kendisi ve partisini bağlar. Bize ‘İttifak partisi’ demesi doğru değil. Biz kimin kimle ittifak yaptığını çok iyi bilen bir partiyiz. Bir Cumhur İttifakı vardır. Bunun projesini de MHP çizmiştir, direktiflerini de o belirtmiştir. İki parti bunda uzlaşmıştır. Böyle alay edercesine ittifak partisi diye anılması doğru değil. Biz de sizi o zaman teröristleri ceza evlerinde ziyaret endenler partisi diye anarız. Senin genel başkan yardımcın PYD’yi terör örgütü diye tanıyamıyor. FETÖ’ye FETÖ diyemiyorsun. Askerlerimizin aslanlar gibi, bozkurt yaparak Kızıl Elma’ya gidiyoruz demelerini hazmedemeyeceksin, gelip benimle alay edeceksin. Alay etmesi gereken bizken, biz edebimizden taviz vermeyelim diyoruz. Ama böyle sürekli çamur atıp sıkıştırma olmaz.” dedi.

“ENGİN CAMCI VE ONUN GİBİLERİN ANLAYACAĞI DİLDEN SÖYLÜYORUM”

Camcı’nın açıklamalarındaki ifadelerine değinerek konuşmasını sürdüren Aydeniz, “Termik Santral konusuna değinmişler. Termik Santral’den başka tutunacak hiçbir dalları kalmamıştır. Sadece termik santral üzerinden siyaset yapıyorlar. İl Başkanımızın ‘Siyasi malzeme yapıyorlar’ sözünü yine siyasi malzeme yapıyorlar. Altını çizerek söylüyorum Engin Camcı ve onun gibilerin anlayacağı dilden söylüyorum. Milliyetçi Hareket Partisi Tekirdağ ve Çerkezköy teşkilatları Termik Santral’in yapılmasına taraf değildir. Biz Cumhuriyet Halk Partisi’nin bunu önümüzdeki seçimleri kazanmak için siyasi malzeme yaptığını söylüyoruz. Biz milli enerji politikasından bahsederken, bizi buraya termik yapılsın diyormuş gibi anlıyorlar. Türkiye enerjisinin yüzde 78’ini yurt dışından karşılıyor diyoruz. Sayın İlçe başkanı demiş ki; öyle bir şey yok yüzde 55,6’sını ithal ediyoruz. Doğalgaz ve elektrik demiş, biz buna petrolü de katarak söylüyoruz. Arabasına benzin almıyor mu sayın Camcı, biz onu da katarak söylüyoruz.” diye konuştu.

“HALKIN ALINMADIĞI TOPLANTI DİYEREK YALAN SÖYLÜYORLAR”

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odasında yapılması planlanan ancak yaşanan gerginlik nedeniyle iptal edilen ÇED toplantısına değinen Aydeniz, “Vatandaşı ikna etmeye çalışıyorlar” demiş. Ticaret odasındaki halkın bilgilendirmesinde çıkan olay tamamen karşı tarafın provokesidir. Halkın alınmadığı toplantı diyerek yalan söylüyorlar. Telefonumda hepsinin fotoğrafı var. 200 kişilik salona 350 kişi girdi. Küçük ve yetersiz bir salon tutulmuş diyebilirler. İçerde biz oturuyoruz, biz Çerkezköy halkı değil miyiz, içerdekiler kim? İçeriye giremeyen aşırı sol örgütlere mensup Çerkezköy ile hiç alakası olmayan, kapının önünde arbede çıkarmaya çalışan insanlar vardı. Bizim salona erken alınışımızla ilgili bir problemleri olmuş. Biz yürüyerek oraya geliyorduk. Sayın Emniyet Müdürümüz bizi gördü, ‘toplantıya mı geliyorsunuz’ dedi. Evet dedik. Bizi diğer kapıdan aldılar. Bize özel bir şey uygulandığını sandık ama emniyet müdürümüz de haklı bir şekilde diğer taraftan girersek bir sözlü sataşma olur diye başka kapıdan içeri aldı. Burada bize bir ayrıcalık tanınması gibi bir durum yok. Yalan söylüyorlar. Biz ona tepki gösteriyoruz. Biz tepki gösterince de ‘Siz Termik’i savunuyorsunuz’ diyorlar. Biz termik santrali savunmuyoruz ama orada halkın bilgilendirme toplantısı iptal ettiren kim? Orada tencereyi, düdüğü, tavayı ben mi çaldım. Girip orayı karıştıran, benim bilgi edinmemi engelleyen kim? Daha sonrasında Belediye Başkanımızla yolda karşılaştık. O çıkardı bana hazırladığı soruları gösterdi, ben de kendi hazırladığım soruları gösterdim. Adamlara sorular sormaya gitmişiz. Orada çıkan arbede de bakanlıktan gelen görevlilerin üstüne biriktiler, hakarette edenler oldu. Ben sadece orada ‘bir açılın bakalım ne diyorlar, soru soracağız, dinleyeceğiz’ dedim. Yakamızda üç hilalli rozetleri görenler, ‘siz destek oldunuz’ dediler.  Biz vatandaşın duyması gerek şeyleri duymasını sağlamaya gittik. Sorularımızla gittik.” ifadelerini kullandı.

“İKİ YÜZLÜ, YALANLA SİYASET OLMAZ”

Engin Camcı’nın, yapılan açıklamadan ne anladığını çözemediğini ifade eden Aydeniz, “Sayın Engin Camcı o açıklamamızdan ne anlamış biz bunu çözemedik. İl başkanımız, aynı tepkiyi Ergene Nehri’ni kirleten fabrikalara da gösterelim. Veliköy’deki geceleri olan kokuya da gösterelim. Burada 10 tane Termik’e bedel fabrikalar da var. Bunu söylemek Termik’i savunmak mı. Bunu nasıl anlıyorlar, anlamıyoruz. Ben şunu söylemişim, gelin karşı çıkalım ama devletimiz ben bunu yapıyorum dedikten sonra da gidip Afşin’deki 50 yıllık santral’i değil de İsveç, Norveç, Almanya’daki çarşı içerisindeki santralleri gezelim. Eğer yapılacaksa diye söylüyorum bunu. Yapılsın demiyorum, bunu iyi anlayalım.  Devlet geri adım atmaz da ‘ben yapacağım derse,’ diye söylüyorum burayı iyi anlayalım. Gidip kapanmış santralleri değil de, son sistem santralleri gezelim. O zaman diyelim ki bunun aynısını istiyoruz. Alman zehirlenmiyor, ben de zehirlenmeyeceğim. Sayın Camcı, kurulmamış iki barajdan su alınacağı ile ilgili soru sormuş. Bunları biz zaten çalıştık, Camcı’dan iyi biliyoruz. Biz de bu soruları sormak istiyoruz, sordukta almamız gereken cevapları da aldık. Devletin bize verdiği cevapları burada söylesek Termik Santralci ilan edecekler bizi. Enerjiye ihtiyacımız var diyince yuvarlak konuşuyorsunuz diyorlar. Biz Bulgaristan’dan elektrik alacak bir ülke miyiz. Oturalım su mu, baraj mı güneş paneli mi, rüzgar gülü mü bunu tartışalım. İzmir’de yapılan rüzgar gülüne de karşı çıktı bir takım sol görüşlü oluşumlar. Buna karşı çıkılacaksa ben çıkacağım, sen çıkacaksın, biz çıkacağız. Mustafa Yel’i savunmak için demiyorum ama Sayın Camcı demiş ki 50 kilometre ötede oturuyor gelmiş buradaki santral işine pişkin pişkin konuşuyor. Sen niye 200 kilometre öteden Türk düşmanlarından beslendiği kesin olan kuruluşları getirip burada tencere, tava, düdük çaldırıyorsun. Tekrar söylüyorum Mustafa Yel’i savunmak için söylemiyorum. 50 kilometredeki adama kızıyorsun ama buradaki toplantıya Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin otobüsüyle insanlar geliyor. İçerideki halk değil giremeyenler mi sadece halk. Senin istediğin olmadığı zaman, içeriye halk alınmamış mı oluyor. Niye alınmasın, alındı. İçeriye girmedim diyenlerin içeride fotoğraflarları var. İki yüzlü, yalanla siyaset olmaz. Vatandaştan korkmayın diyor. Bu vatan için, vatandaş için bu memleketi karşılıksız seven hareketin mensupları olarak sen bize nasıl vatandaştan korkma dersin. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten sonra CHP ne zaman vatandaşla iç içe olmuş. Yapılan açıklamayı doğru düzgün okuyamadıklarını görüyoruz. Biz doğruları söylemekten çekinmeyiz diyoruz.” dedi.

 “TERMİK SANTRALİ İSTEMEDİĞİMİZİ ÇOK SERT BİR ŞEKİLDE YAZDIK”

Termik Santral’in siyasi malzeme yapıldığına dikkat çeken Aydeniz, “Biz diyoruz ki bunu siyasi malzeme yapmayın. Gelin bir oluşum yapalım içerisinde her kesimden kişiler bulunsun, toplanalım masaya yatıralım. Yapılmasın diye bir karar çıksın gidelim oraya dikilelim yaptırmayalım. Ama sen beni hiçbir oluşuma katma, programa katma, fikrimi alma ben milli enerji dediğimde de ‘Sen santrali istiyorsun’ de. Hayır, benim çocuğum da burada büyüyecek. Ben enerjimi de kendim üretmekten yanayım. Termik Santral yapılsın demiyoruz. Ülkemizin öz kaynakları ile kendi enerjisini üretmesinden yanayız. Bunun adı; nükleer olur, baraj olur, rüzgar gülü olur, güneş paneli olur bunlar oturulur konuşulur, tartışılır. Ama kimle konuşacağız. Bizi bu platformun içine sokmayan bir zihniyet var. 6 ay kadar önce termik santrali istemediğimizi çok sert bir şekilde yazdık. Zararlarının farkındayız. Hatta bize Çan termik santrali sorulduğunda çok detaylı bir açıklama da yapmadık. Oradaki tesisi beğendik bunu inkar etmiyoruz. Ona rağmen milletimizin hassasiyet gösterdiği bir konu olduğu için termik santral yapılsın demedik.  Bu sadece CHP veya Çerkezköy Belediyesi’nin problemi değildir. Spor salonundaki bilgilendirme toplantısında bir kişi de bu siyaset üstüdür burada MHP’de var demedi. İstanbul Milletvekili burada konuşma yaptı. Çerkezköy doğumlu, işin içerisinde olan Tekirdağ İl başkanına konuşma hakkı vermiyorsun. Sadece kendi sorunlarıymış gibi halk kahramanı olmaya çalışmak, sadece sizi biz düşünüyoruz havasına sokmak siyasi malzemedir. Bu santral şimdi yapılıyor desek 5 sene sonra faaliyete geçer zaten, gelsinler 2019 seçimlerinden sonra konuşalım o zaman. Biz santral sorunu var evet yaptırmayalım, ama FETÖ lafı geçince sesiniz çıkmıyor, Afrin lafı geçince sesiniz çıkmıyor. Halen daha senin milletvekilin, Genel Başkan Yardımcıların, Parti Sözcülerin HDP kongrelerine gidip İstiklal Marşının yerine PKK marşının okunduğu yerde oturabiliyor sonra bana halktan korkma diyorsun. Bizi sevmeyenler bile bizim bu ülke için karşılıksız öleceğimizi biliyor. Böyle iki yüzlü bir siyaset olmaz.” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş Rıza
Vatandaş Rıza - 10 ay Önce

Sayın aydeniz in şimdiye kadar biz termik istemiyoruz dediğini ve ya ima ettiğini gösteren tek bir konuşmasını gören duyan varmı basında? mhğ barajın altında kaldı o kesin, lideriniz kendisini kurtaracak ta siz ne olacaksınız sine i millette onu düşünün artık.

YUSUF
YUSUF - 10 ay Önce

BAŞKANIM SİZDEN BEKLENEN ACIKLAMAYI YAPTINIZ COK ŞÜKÜR TERMİKSANTRALE KARŞI DURMANIZ BİZİM İÇİN COK ÖNEMLİ

SAMET
SAMET - 10 ay Önce

Başkanım sonuna kadar yanındayız ne gerekirse yaparız yeterki bu termiksantrel yapılmasın

TANER
TANER - 10 ay Önce

Bir mhp li olarak burayan cerkezköyümüze termiksantral yapılmasını istemiyoruz başkanım yanımızda oldugun için teşekkürler

Vatandaş
Vatandaş - 10 ay Önce

CHP her şeye muhalefet zaten zamanında Boğaz köprüleri içinde eylem yapmışlardı , kardeşim bir dinleyin deyin ki gidin insanların yaşamadığı 50 km öteye yapın kömürleri buradan oraya taşıyın ..

zor zenaat
zor zenaat @Vatandaş - 10 ay Önce

cahillik zor zenaat

...
... @Vatandaş - 10 ay Önce

Boğaz köprülerinin boğaza ihanet olduğunu söyleyen dönemin belediye başkanı ile ittifak yapmışsınız ya! daha ne konuşuyorsun?

Murat Uslu
Murat Uslu - 10 ay Önce

Helal olsun Ahmet başkan...
Onlar bölücü vatan haini, bebek katilleri ile her türlü ittifaka girecekler ama mhp ve akparti vatanın bölünmez bütünlüğü için, namusu şerefi için ittifak kurunca ceyik ceyik bağıracaklar...
Hainlere papuç bırakmayacağız inşAllah.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493