Bakış’ın haberi Albayrak’ı rahatsız etti

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı, Çerkezköy Bakış Gazetesi’nin gündeme getirdiği Çerkezköy’deki Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi denetimindeki bazı Özel Halk Otobüslerinin arka kapısında yazan ‘Bebek arabası yasaktır’ yazısını haberleştirmesi rahatsız etti.

Bakış’ın haberi Albayrak’ı rahatsız etti
banner301

Çerkezköy Bakış - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Özel Halk Otobüslerinden plakası gazetemizde mevcut olan bir otobüsün camında ‘Bebek arabası yasaktır’ yazısının yer almasını Çerkezköy Bakış Gazetesi ‘Şaka gibi’ manşeti ile okurlarına duyurdu. Haber, Tekirdağ genelinde gündem oldu. Çerkezköy Bakış Gazetesini kaynak gösteren bazı internet siteleri de bu haberi yayınladı.

banner287
BAŞKAN ALBAYRAK’TAN AÇIKLAMA

Haberimizin sonuna “Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Kadir Albayrak’ın kendi sorumluluk alanında olan bu skandal karşısında nasıl bir tepki koyacağı merak ediliyor.” sorusu yönelttik. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi basın birimi, başkan Albayrak’ın açıklamasını mail yolu ile medya kuruluşlarına iletti.
Asılsız olduğu iddia edilen haberle ilgili başkan Albayrak, olayın Çerkezköy ilçesinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından toplu taşıma sistemine entegre edilen özel halk otobüsünde değerlendirildiğini belirterek “Belediyemiz toplu taşıma sisteminde çocuklu kadınlara, engelli ve 65 yaş üstü vatandaşlarımıza pozitif ayrımcılık uygulanmaktadır. Büyükşehir Belediyemiz tarafından toplu taşıma araçlarında bebek arabasının yasaklanması söz konusu değildir.  Olay münferittir. Söz konusu araç sahada tespit edilmeye çalışılıyor.” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
??
?? - 11 ay Önce

Arkadaş siz haberci falan değil medyum dükkanı açın. Adam sorunu düzelteceğiz diye açıklama yapmış siz kalkıp kalp okuma haberi yapmışsınız. Nerden anladınız başkanın rahatsız olduğunu? böyle habermi olur? adam sorunu düzelteceğiz dedi diye bence siz rahatsız oldunuz haberden anlaşılan budur.

Ali
Ali - 11 ay Önce

Niye rahatsiz etsin boyle uygulama yok birisinin yaptigi yanlisi tespit edin gerekeni yapmazsa sonra bagirin ..

bakışa bak
bakışa bak - 11 ay Önce

Ya siz gazeteci diye ortalıkta geziyorsunuz ya. Helal olsun size. Koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derler ya sizde öylesiniz. Bu yorumu da ancak kendiniz okur, yayınlamazsınız. Çünkü ne demek istediğimi bile anlamayacaksınız muhtemelen. Hayırlı işler diyeyim size de belki gazeteciliği öğrenirsiniz.

Cemali keydal
Cemali keydal - 11 ay Önce

Bu olaya bire bir şahit oldum yolcu ile şoför tartıştı bu haberin aslı vardır kadir albayrak gelsin bu aracları kullanan çocuklu ailelere sorsun olayın aslını astarını karalama yok

ogretmen zeynep
ogretmen zeynep - 11 ay Önce

Sayın Albayrak, pozitif ayricalik diyorsunuz tüm illerde ve ilçelerde özel halk otobüslerinde engelliler ücretsiz giderken neden çerkezköy de bu uygulama yapılmıyor Nerede bu ayricalik diye soruyorum size 2. Bir arac sahibi olarak çerkezköy de trafik rahatladı mi yoksa içler acısı bi durum mu oldu? Başkalarını bilmiyorum ama ben bir vatandaş olarak mağdurum...

ahmet
ahmet - 11 ay Önce

aracı tespit etmeye gerek yok nerdeyse tüm araçlarda mevcut bu uyarı ...bence tedbir alma aşamasına geçin zaten km ve ücret dengesinde türkiyedeki en fazla parayı ödüyoruz

Suat
Suat - 11 ay Önce

Bence haksızsınız arkadaşlar madem böyle bir uygulama var ozaman parasını belediye versin ama tam eksiksiz neticede onun menfaatine bunun zavallı münübüs sahibi niye cebimden ödesin zeten vergisini aidatını muhasebesini mazotunu kendi cebimden ödüyor birilerinin sırtından gecinmeyin bi zahmet gazete bunuda yazsın..

...
... - 11 ay Önce

Araç bebek arabası inişine binişine uygun değilse fabrikasyon olarak uyarı levhası takılı gelir. Şöför özellikle bebek arabası binemez yazacak değil ya.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306