Balonları engelli kardeşleri için uçurdular

Engelliler Haftası dolayısıyla Metin Seçkin Ortaokulunda Balon Uçurma Şenliği yapıldı. Şenlikte çocuklar ellerindeki balonları şarkılar eşliğinde havaya uçurdu.

Çerkezköy Bakış
Balonları engelli kardeşleri için uçurdular

Çerkezköy Bakış - Engelliler Haftası dolayısıyla Metin Seçkin Ortaokulu öğrencileri farkındalık oluşturmak için yapılan Balon Uçurma Şenliğine Okul Müdürü Metin Demirbağ, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

“FARKINDALIKLARI HİSSETTİRMEDEN DESTEK OLMALIYIZ”

banner287
Okul bahçesinde düzenlenen etkinlikte konuşan Müdür Demirbağ, “Bizler istiyoruz ki engelli arkadaşlarımıza, bireylere, vatandaşlarımıza yardımcı olarak engellerini aşmaya hayatı birlikte paylaşmaya devam edelim. Onlarla biz tıpkı tuttuğunuz balonlar gibi farklı renklerde fakat hep beraber bu hayatı yaşayan bireyleriz. Sizlerden beklentimiz ve isteğimiz toplumda var olan engelli arkadaşlarımıza farkındalıklarını hissettirmeden yardımcı olabilmek ve onlara destek olabilmenizdir.” dedi.


Ardından okul bahçesinde toplanan öğrenciler, öğrencilere öğretmenler tarafından balonlar dağıtıldı. Ardından ‘sev kardeşim’, ‘hayat bayram olsa’ şarkıları eşliğinde öğrenciler ellerindeki balonları büyük bir coşkuyla havaya bıraktı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2018, 15:32

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306