CHP ve HDP bayrağı yan yana

Malkara’da CHP kongresi öncesi CHP bayraklarının arasında HDP bayrağı asılması görenlerin tepkisini çekti. CHP Malkara ilçe Başkanı Hülya Ertan,HDP bayrağının araya nasıl girdiğini bilmediklerini açıklarken, AK Parti Malkara İlçe Başkanı Gökhan Şentürk ise, CHP ile HDP'nin bazı platformlarda beraber işbirliği yaptığını iddia etti.

CHP ve HDP bayrağı yan yana
banner301

Çerkezköy Bakış - 10 Aralık Pazar günü yapılacak CHP Malkara İlçe Kongresi öncesi, Kültür Sarayı çevresi parti bayraklarıyla donatıldı. CHP bayraklarının yanında HDP bayrağının asılması ise görenlerden tepki topladı. Tepki çeken görüntünün fark edilmesi üzerine HDP bayrağı apar topar kaldırıldı.

AK PARTİ’DEN AÇIKLAMA

CHP İlçe Kongresi'nin yapılacağı Kültür Merkezi önünde bir grup partili ile birlikte basın açıklaması yapan Şentürk, "CHP ile HDP'nin bazı platformlarda beraber işbirliği yaptığını" söyledi.

banner287
CHP'nin ilçe kongresi öncesi asılan bayrakların yanında HDP bayrağının yer almasına değinen Şentürk, "Biz bunu söylüyoruz; Biz Atatürk'ün CHP'sini ne hale getirdiklerini göstermek istiyoruz. Taban tabana zıt iki parti var. Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'siyle, Atatürk'ün CHP'si. Bu iş Malkara Belediyesinden birkaç işçinin başına patlayacak." dedi.

“O BAYRAK ORAYA NASIL GELDİ, BİZ DE BİLMİYORUZ."
CHP Malkara ilçe Başkanı Hülya Ertan ise, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, 10 Aralık Pazar günü ilçe kongresinin gerçekleşeceği Kültür Merkezi ve çevresine parti bayrakları astıklarını anımsatarak, sosyal medya üzerinden bu bayrakların arasında HDP bayraklarının da bulunduğunu öğrendiklerini anlattı.
"Tüm Malkara halkı bizi çok iyi tanıyor. O bayrak oraya nasıl geldi, biz de bilmiyoruz." diyen Ertan, "Bugün sosyal medyada paylaşılan görüntülerden HDP bayrağının karıştığını öğrendik. CHP'nin HDP ile hiçbir bağlantısı yoktur, olamaz da." ifadesini kullandı.Ertan, "İddia edildiği gibi HDP ile koalisyon yapmamız hiçbir şekilde söz konusu olamaz." dedi.
Durumun emniyetçe de araştırıldığını belirten Ertan, suç duyurusunda bulunacaklarını kaydetti.Ertan, bir soru üzerine, asılan bazı bayrakların genel merkezden yeni geldiğini, dikim merkezinde de bir karışıklığın olabileceğini de sözlerine ekledi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
TC..
TC.. - 12 ay Önce

chp_hdp kardeş parti...

Bozkurt. .
Bozkurt. . - 12 ay Önce

Chp den ne beklenirki. .Vatan hayini

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493