Coşkulu demokrasi mitingi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla yurt genelinde 15 Temmuz gecesi başlatılan demokrasi mitingi Cumartesi akşamı tamamlandı.

banner301
Çerkezköylülerin ellerindeki Türk Bayraklarıyla yoğun ilgi gösterdiği programda konuşan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay “Çerkezköy ilk günden itibaren milli iradeye, Devlet’ine, Milleti’ne, Cumhuriyet’ine, Vatan’ına, Cumhurbaşkanına sonuna kadar sahip çıkmıştır. Bundan sonra da sahip çıkmaya devam edecektir” dedi.

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Cumhuriyet Meydanı’nda cumartesi akşamı 23’üncüsü düzenlenen demokrasi nöbetine Çerkezköylüler yoğun ilgi gösterdi.

23’ÜNCÜSÜ DÜZENLENDİ
Cumartesi akşamı saat 21.30’da başlayan programda 15 Temmuz gecesi yaşananlar slayt gösterimiyle anlatıldı. Yatsı namazı sonrasıda programa Yeşil Cami İmam Hatibi Habip İnal’ın Kur’an tilavetiyle devam edildi.

ÇERKEZKÖYLÜLER YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ
Programın açılış konuşmasını Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe yaptı. Öğe’ye çocuklar konuşması sırasında oldukça yoğun bir ilgi gösterdi. İlçe Başkanı Öğe de çocuklarla birlikte fotoğraf çektirerek, ilgiye karşılık verdi. Demokrasi nöbetine katılanlara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Abdullah Öğe, hem hüznü ne de gururu birlikte yaşadıklarını söyleyerek “Her gece burada bulunan annelerimize, abilerimize, gururumuz gençlerimize, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza, engelli arkadaşlarımıza ve tüm Çerkezköylü hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

“O BİZİM İÇİN DİK DURDU”
İlçe Başkanı Öğe “Müminin imanının bir ölçüsü de verilen nimete şükretmesidir. Rabbim bizleri burada sizin gibi aziz, necip, yüreği büyük, cesur milletle bizleri buluşturduğu için Rabbime sonsuz hamdü senalar olsun. Cumhurbaşkanımız, başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan, bizim için gözyaşı döktü. O bizim için dik durdu. Tüm mazlumlar için dünyanın önünde one minute dedi. Tüm mazlumların yanındaydı. Önceki gün şehitlerimiz için ağladı. O bir dünya lideri, o imanlı; o Adnan Menderes gibi, Turgut Özal gibi, Alpaslan Türkeş gibi, Muhsin Yazıcıoğlu gibi Necmettin Erbakan gibi milletin adamı, milletini düşünerek arkasına bakmadan İstanbul’da, halkı ile buluşan, cesaret timsali, dünya liderimize cumhurbaşkanımıza, başkomutanımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Rabbim onu bizim başımızdan, mazlum müslümanların başından eksik etmesin.”“HAKKINIZI ÖDEYEMEYİZ”

Demokrasi nöbetlerinin ikinci bir talimat gelmemesi halinde tamamlandığını kaydeden Öğe, ‘Hakkınızı ödeyemeyiz. Bir kusurumuz, eksiğimiz olabilir. Kalbini kırdıklarımız olabilir’ diyerek meydanda toplanan Çerkezköylülerden helallik istedi.
İlçe Başkanı Öğe şöyle devam etti: “Günlerdir burada sabahlara kadar bekleyen özellikle gençlere teşekkür ediyorum. Ayrıca mülki idare amirimiz, Kaykamamımız Metin Kubilay’a teşekkür ediyorum. Bizimle beraberdi,bize ağabeylik yaptı. Sahnede görünmese de büyük katkı sunan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Emniyet mensuplarımıza, basın mensuplarımıza, çaycımıza ve tüm Çerkezköylü hemşehrilerime teşekkür ediyorum.”

banner287
“ORTAK PAYDADA BULUŞTUK”
Çerkezköylülerin her gece Cumhuriyet Meydanı’nı büyük bir coşkuyla doldurduğunu kaydeden Öğe “Herkes buradaydı. Her zaman söylediğimiz gibi konu vatansa gerisi teferruattır. Bu meydanlarda vatan ortak paydasında buluştuk. Reisimizden, başkomutanımızdan eğer farklı bir talimat gelmezese bu gecese son gecemiz oldu. Farklı bir durum olursa sizlere paylaşacağız. Bu miting alanlarında çok anımız oldu. Yarın yeniden görev gelirse meydanları yeniden dolduracağız.” İfadelerine yer verdi.


KUBİLAY: LANETLİYORUM

Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe’nin konuşmasını tamamlaması sonrasında Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköylülere hitap etti. Hain terör örgütü FETÖ’yü kınayarak konuşmasına başlayan Kaymakam Kubilay “Darbe girişimini planlayanları, Paralel Devlet Yapılanmasını, FETÖ mensuplarını şiddetle kınıyorum, lanetliyorum. Allah kahretsin. Bu olaylarda şehit düşen tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Çerkezköy, kamu kurumlarıyla, milli iradenin, cumhurbaşkanının her zaman yanında oldu, bundan sonra da olmaya devam edecektir” dedi.

“TARİH SİZLERİ UNUTMAYACAK”
Çerkezköylülerle gurur duyduğunu söyleyen Kaymakam Kubilay “Çerkezköy ilk günden itibaren milli iradeye, Devlet’ine, Milleti’ne, Cumhuriyet’ine, Vatan’ına, Cumhurbaşkanına sonuna kadar sahip çıkmıştır. Tüm Çerkezköylü vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Tarih sizleri hiçbir zaman unutmayacak” ifadelerine yer verdi.

“YARDIM KAMPANYASI SÜRÜYOR”
15 Temmuz Şehitleri Dayanışma Kampanyası hakkında da bilgi veren Kubilay, kampanyanın sürdüğünü hatırlatarak “Bütün kurum ve kuruluşlar, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlarımız yardımlarını belirtilen hesaplara yapabilirler. Söz konusu kampanyaya Çerkezköy’den 5 iş günü içinde yaklaşık 250 bin TL destek verildi” diye konuştu. Konuşmaların tamamlanması sonrasında Şehitliğe yüründü. Demokrasi nöbetini günün ilk ışıklarına kadar sürdü.
 

 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2016, 03:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306