Demokrasi şehitlerinin adı hatıra ormanında yaşayacak

15 Temmuz gecesi FETÖ Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen kanlı darbe girişiminde şehit olan vatandaşların hatıralarının Çerkezköy’de her zaman canlı kalması amacıyla Kaymakamlık tarafından hatıra ormanı oluşturulacak.

Demokrasi şehitlerinin adı hatıra ormanında yaşayacak
banner301
Çerkezköy Bakış - 15 Temmuz gecesi FETÖ Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen kanlı darbe girişiminde şehit olan vatandaşların hatıralarının Çerkezköy’de her zaman canlı kalması amacıyla Kaymakamlık tarafından hatıra ormanı oluşturulacak. Orman alanında incelemelerde bulunan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, tüm Çerkezköylüleri 30 Eylül Cuma günü saat 11.00’de Ambardere Mevkiinde yapılacak olan 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı açılışına ve fidan dikme etkinliğine davet etti.

ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay’ın girişimleri sonucu, Ambardere Mevkiinde ve yaklaşık 10 dönümlük bir alanda oluşturulacak olan 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı için çalışmalar başladı. Çerkezköy Orman İşletme Şefi Cemil Kemikçi ile birlikte fidan dikimi yapılacak olan orman alanında incelemelerde bulunan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, 15 Temmuz Şehitlerinin Aziz Hatırasını yaşatmanın en esaslı meseleleri olduğunu kaydetti.

banner287
“DÜNYAYA EŞSİZ DERS VERDİLER

15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ Terör Örgütü üyeleri tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişiminin, kahraman milletimiz tarafından sokaklarda eşsiz desten yazılarak durdurulduğunu belirten Kubilay “Milletimiz tek yürek olduğumuzda yenilemeyeceğimizi bir kez daha kanıtladı. Büyük bir kahramanlık destanı yazarak dünyaya eşsiz ve mükemmel bir ders verdi. 15 Temmuz Türkiye’nin 79 milyon vatan evladının kahramanlık destanıdır. 15 Temmuz Şehitleri milletimiz tarafından asla unutulmayacak. 15 Temmuz Türkiye’nin ikinci Kurtuluş Mücadelesinin adıdır” diye konuştu.

TÜM ÇERKEZKÖYLÜLERİ DAVET ETTİ

Alçak darbe teşebbüsünde bulunan vatan haini, millet düşmanı, FETÖ Terör Örgütüne mensup terörist çeteleri de lanetleyerek vatanımız ve milletimiz için şehit olanlara Allah’tan rahmet, gazilere de acil şifalar dileyen Kubilay, tüm Çerkezköylüleri 30 Eylül Cuma günü saat 11.00’de Ambardere Mevkiinde yapılacak olan 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı açılışına ve fidan dikme etkinliğine davet etti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2016, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459