Dereceye girenler ödüllendirildi

Çerkezköy Belediyesi tarafından organize edilen Yeni Yıl Satranç Turnuvası, final müsabakalarının ardından düzenlenen ödül töreni ile sona erdi. Dereceye giren sporculara madalya, kupa ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Dereceye girenler ödüllendirildi
banner301

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve 64 sporcunun katılımı ile gerçekleşen Yeni Yıl Satranç Turnuvası birbirinden çekişmeli mücadelelere sahne oldu. 6 Ocak Cumartesi günü başlayan turnuva, 7 Ocak Pazar günü oynanan final müsabakaları ve düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.

BİZİM GÖZÜMÜZDE TURNUVAYA KATILAN TÜM SPORCULAR KAZANDI
Ödül töreninde kısa bir konuşma yapan Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ümit Zengin, “Çerkezköy Belediyesi olarak çocuklarımızın satranç sporuna olan ilgilerini artırmak adına gerçekleştirdiğimiz çalışmaları artırarak sürdürüyoruz. Bizim gözümüzde bugün turnuvamıza katılan sporcuların hepsi kazanmıştır. Bu nedenle tüm katılımcılarımıza hediyelerimiz olacaktır” dedi.
 


banner287
SATRANÇ, ÇOCUKLARIMIZIN ZİHİNSEL GELİŞİMİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
Satranç sporunun çocukların zihinsel gelişimi ve pratik düşünme kabiliyeti kazanmaları açısından çok önemli olduğuna vurgu yapan Zengin, turnuvada görev alan hakemlere ve katılımlarından dolayı tüm velilerimize teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Ümit Zengin daha sonra turnuvada hakem olarak görev alan Türkiye Satranç Federasyonu Çerkezköy Temsilcisi Remzi Yakut ile hakemler Selçuk Ertaş ve Ceylan Aslan’a teşekkür plaketlerini takdim etti.

DERECEYE GİREN SPORCULARA ÖDÜLLERİ VERİLDİ
Çerkezköy Belediyesi Yeni Yıl Satranç Turnuvası’nda Küçükler kategorisinde Ateş Atabey Ayhan 1’inci, Çağan Gürsoy 2’nci ve Ege Yiğit Çelik 3’üncü oldu. Yıldızlar kategorisinde ise Mert Kaplan 1’inci, Cenk Batur Aslan 2’nci ve Polat Sever de 3’üncü oldu. Dereceye giren sporculara madalya, kupa ve hediyeleri Türkiye Satranç Federasyonu Tekirdağ Temsilcisi Aylin Aydoğdu ve Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ümit Zengin tarafından takdim edildi.  Turnuvada ayrıca Yıldızlar kategorisinde en iyi bayan sporcu olan Ezel Özgör ve Küçükler kategorisinde en iyi bayan sporcu olan Ece Naz Sönmez ile turnuvanın en küçük sporcusu olan Ahmet Doruk Köksal’a da madalya verildi. Ödül töreni tüm sporculara çeşitli hediyeler verilmesi ve hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile sona erdi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493