Evleneceklere müjde

Elektrikli ev eşyalarının özel tüketim vergisi (ÖTV) oranının, 30 Nisan 2017 tarihine kadar sıfırlanmasını içeren Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı. Bazı mobilyalarda ise ÖTV oranı aynı tarihe kadar yüzde 8 olarak belirlendi.

Evleneceklere müjde
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy yetkili Beko bayisi işletmecisi Edip Bülent Uğraş Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren klima, buzdolabı, çamaşır makinesi, su ısıtıcısı ve bulaşık yıkama makinesinin de aralarında bulunduğu beyaz eşya ile bazı küçük ev aletlerinden alınan ÖTV'yi 30 Nisan'a kadar sıfıra çeken Bakanlar Kurulu Kararı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Elektrikli ev aletleri ve beyaz eşyada yüzde 6,7 olan ÖTV oranının 30 Nisan'a kadar sıfırlanmasına yönelik kararı sektör açısından olumlu karşıladıklarını belirten Uğraş, bunun tüketici için önemli bir fırsat olduğunu düşündüklerini kaydetti.

İŞLERİMİZ HAREKETLENECEK

Sektörün durağan geçtiği kış mevsiminde böyle bir kararın alınmış olmasının işlere olumlu yansıyacağını tahmin ettiklerini belirten Uğraş, “Çeyiz ve düğün sezonuyla beraber Nisan ayında hareketlenen işlerimiz bu alınan karar ile öne çekilecek ve durağan geçen dönemde bizlere nefes aldıracaktır.” dedi.
banner287YÜZDE 7 ORANINDA İNDİRİM

Esnaf olarak bu kararın Nisan ayından sonra da sınırsız olarak kaldırılmasını talep ettiklerini ifade eden Uğraş, günümüz şartlarında beyaz eşyanın lüks değil zorunlu bir ihtiyaç haline geldiğini belirtti. Firma olarak ocak ve şubat aylarında her beyaz eşya alana 7 yıl garanti belgesi hediye ettiklerini ve çeşitli ödeme kolaylıkları sağladıklarını da ifade eden Uğraş, “Bu karar tüketici için önemli bir fırsat. Fiyatlara yansıyacak yüzde 7 oranında indirimle örneğin bin 500 liralık bir beyaz eşya ürünü 105 liralık indirimle tüketiciye sunulacak” diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306